אם ילדכם לומד איטי, היו סבלניים וללכת לאט יותר

אם ילדכם איטי יותר מאחרים
אם ילדכם איטי יותר מאחרים, פשוט האטו וצעדו בסבלנות לצדם בקצב איטי יותר.
אמהות רבות מודאגות כשהן מבחינות שאחד מילדיהן לומד איטי. היום נספר לכם איך להגיב.

למרות שהרבה אמהות ואנשי מקצוע בתחום החינוך עדיין לא מצליחים להבין זאת, כל ילד לומד ומתבגר בקצב שלו. לכן, אם ילדכם לומד איטי, אל תיבהלו. זה נורמלי לחלוטין ואינו מעיד בהכרח על כל סוג של ליקוי קוגניטיבי.

באופן הגיוני, חלק מהילדים יפתחו מיומנויות וידע מסוימים מהר יותר מאחרים. אז כאן, אין צורך לנצח במירוץ ולהכריח ילדים להגיע ליעדים בהקדם האפשרי. זה לא משנה כמה לאט הילד לומד.

מה שבאמת חשוב בתהליך הזה הוא לא להפסיק לתמוך בילדים כדי שיוכלו להמשיך ללמוד. אם ילדכם איטי יותר מאחרים, פשוט האטו וצעדו בסבלנות לצדם בקצב איטי יותר.

אם ילדך לומד איטי, עשה צעדים קצרים אך תקיפים

אם הקטן שלך לומד איטי, הישאר רגוע והיה סבלני. אל תיראה מתוסכל, נסער או כועס בשום פנים ואופן. לילדכם כבר יש מספיק משקל על הכתפיים בגלל קצב הלמידה שיש לו. הדבר האחרון שהם צריכים הוא הנטל או הלחץ של הניסיון לשמח אותך ולהרגיש נחיתות או מופלה.

כאן, חשוב להקפיד על המילים שבהן אתה משתמש כדי להניע ולעזור להם. זה לא קשור לאלץ או להאיץ את רכישת הידע עם יותר חומר ויותר דרישות. במקרים רבים, זה פשוט לוקח זמן.

מסיבה זו, אם יש לכם עסק עם לומד איטי, הפחיתו את מהירות ועוצמת ההוראה. התחל לצעוד בצעדים איטיים אך יציבים במהלך הטיול הזה. כך או כך, הדבר החשוב הוא לצעוד יחד בנתיב המורכב הזה, יד ביד.

עמדות שיש להימנע מהן אם אתה ילד לומד איטי

אחד מכללי הזהב אם אתה מוצא את עצמך במצב שבו הלמידה וההתפתחות של ילד מתעכבים קצת יותר ממה שנחשב נורמלי הוא לא לצעוק, להעניש או להרביץ לו על הצגת כל אחד מהקשיים הללו.

אם ילדך לומד איטי, עשה צעדים קצרים אך תקיפים
אם ילדך לומד איטי, עשה צעדים קצרים אך תקיפים.

באופן דומה, אסור בתכלית האיסור לעשות השוואות אבסורדיות ופוגעות. כבדו תמיד את הקצב של הקטנים ואל תקדמו תחרות שלא עוזרת וגורמת להם להרגיש שהם פחות מאחרים.

עם זאת, חשוב להבהיר שבמקרים אלו, הסוד אינו מורכב כלל מהכחשת המכשול הקטן הזה. במקום זאת, עליך להתגבר על זה עם הקטן שלך על ידי יישום המינונים הגבוהים ביותר של התמדה, סבלנות, מסירות והרבה אהבה.

כיצד לפעול אם ילדך לומד לאט

קודם כל, אתה חייב ללמוד לעזור להם. זה בשום אופן לא אומר שאתה צריך לעשות דברים בשבילם. אם כן, תשלח להם את המסר שאמא או אבא הם שיודעים לעשות דברים ושילדך אינו מסוגל להשיג דברים ללא התערבות המבוגר.

כאן, חשוב מאוד להיות זהיר עם הביטויים שבהם אתה משתמש כדי להשיג את המשימה הזו. זה ימנע מהילד שלך להרגיש נחות, לא מסוגל או אפילו מושפל. המפתח הוא להניע ולעורר אך מבלי לפגוע בילד שלך או לפגוע בהערכה העצמית שלו.

חשוב במיוחד לסקור את היעדים שהוצבו ואת השיטות המוצעות, שכן אלה חייבים להתאים לגיל הילד. כמו כן, זכור כי ההוראה חייבת להיות קבועה וכי עליך להימנע מכל סוג של הסחת דעת לאורך הרגע המכריע הזה.

זה גם רלוונטי להתמקד בהוראת מיומנויות בסיסיות שהן בסיסיות לחייהם הבוגרים, כגון קריאה, כתיבה ופעולות מתמטיות בסיסיות. אבל תמיד לוודא שהתכנים מתאימים לגיל הילד.

לבסוף, אל תשכח לחזק את כל סוגי התקדמות הלמידה. כמה שזה יהיה מינימלי, כדאי לחזק באופן חיובי את העניין שלהם בלימודים. זכרו שבחינוך ילדים עם קשיים קטנים אלו, כל הישג קטן מייצג התקדמות גדולה.