5 טעויות שהורים דורשים

במאמר של היום נתמקד בטעויות הנפוצות ביותר שהורים נוטים לעשות
במאמר של היום נתמקד בטעויות הנפוצות ביותר שהורים נוטים לעשות.
כמובן שהורים רוצים את הטוב ביותר עבור ילדיהם. עם זאת, זה נפוץ שהורים עושים טעויות אם הם רוצים שילדיהם יהיו מושלמים או אם הם תובעניים מדי.

גידול ילדים זו משימה לא פשוטה. למרות שכולנו רוצים את הטוב ביותר עבור הילדים שלנו, אנחנו מגדלים ומחנכים אותם בדרכים שונות. כמה הורים תובעניים רוצים שילדיהם יהיו מושלמים או כמעט מושלמים בכל מה שהם עושים. כתוצאה מכך, הם עשויים להשתמש באסטרטגיות שאינן תמיד חיוביות להתפתחות ילדיהם.

ישנם סגנונות הורות שונים: סמכותי, מגונן יתר על המידה, מתירני, תובעני מדי וכו'. על ידי אי בחירת הסגנון הנכון, ההורים עלולים לפגוע בהתפתחות הבריאה של ילדיהם, והגישה שלהם עלולה לגרום לילדיהם לבעיות מסוימות. במאמר של היום נתמקד בטעויות הנפוצות ביותר שהורים נוטים לעשות.

הורים תובעניים: כשהמשמעת והמאמץ נלקחים רחוק מדי

יש סגנונות הורות שונים. בהתאם לאופן שבו הם מלמדים דברים, מקיימים אינטראקציה, מחזקים ומניעים את ילדיהם, ההורים יפעלו לפי סגנונות הורות שונים.

כיום, נפוץ מאוד לראות הורים תובעניים שמנסים להטיל משמעת על ילדיהם כדי לגרום להם לרצות להיות מושלמים בכל מה שהם עושים. הורים מסוג זה מפעילים לחץ רב על ילדיהם, ומבקשים מהם להשיג את כל מטרותיהם בצורה יעילה.

למעשה, הורים אלו נוטים לנהוג בסגנון הורות סמכותי, השיחות הן בדרך כלל חד-צדדיות (הורים מדברים עם ילדיהם) וההיררכיה מוגדרת היטב. בנוסף, ילדים צריכים לפעול לפי כללים רבים והם חסרים אוטונומיה.

כאשר מגדלים את ילדינו, משמעת ומאמץ הם שני היבטים חשובים. עם זאת, לקחת אותם רחוק מדי יכולה להיות טעות אמיתית. דרישה רבה מדי מהילדים שלנו יכולה להשפיע על התפתחותם הפסיכולוגית והרגשית.

כמה טעויות שהורים מהסוג הזה עושים

לפעמים, לדרוש מעט מאמץ מהילדים שלנו יכול להיות פרודוקטיבי למדי. אבל, אם אנחנו כל הזמן דורשים מהם, בלי לתת להם הסברים או להראות את הרגשות שלנו, ילדינו עלולים בסופו של דבר לסבול מבעיות הסתגלות. לאחר מכן, נדבר על כמה טעויות שדורשים הורים לעשות.

לחשוב שדחיפה של ילדיהם יותר מדי תשפר את הביצועים שלהם

אם נעשה זאת בזמנים ספציפיים, עידוד ילדינו להתאמץ יכול להיות שימושי למדי. עם זאת, אם נעשה זאת במשך תקופה ארוכה, התוצאה תהיה הפוכה ממה שאנו רוצים, וזה ישפיע על הביצועים שלהם. הסיבה לכך היא שלמרות המאמץ שלהם, כאשר ילדים לא משיגים את מטרותיהם, הם יחשבו שהם לא טובים כפי שהם אמורים להיות.

לא מקבלים טעויות מהילדים שלהם

נראה שהורים תובעניים אינם מסוגלים לקבל את הטעויות של ילדיהם. חוץ מזה, הם אומרים לילדים שלטעות או להיכשל זה דבר רע שצריך להימנע ממנו בכל מחיר. כתוצאה מכך, ילדים אינם סובלים טעויות והם מחפשים שלמות באופן פתולוגי.

בעל ציפיות בלתי מושגות

על הטעויות שדורשים הורים עושים
על הטעויות שדורשים הורים עושים.

להאמין ביכולות שלנו ושל אחרים זה דבר חיובי. הדבר היחיד שצריך לזכור הוא שהיכולות האלה צריכות להיות מציאותיות. אם הם בלתי ניתנים להשגה, ילדים עלולים להיות מתוסכלים. כתוצאה מכך, ילדים עשויים לחשוב שאין להם הרבה כישורים.

מנסה לגדל ילדים מושלמים ודורשת מהם יותר מדי

אם הורים דורשים יותר מדי מילדיהם, הם יגדלו בתחושה ששום דבר שהם לא יעשו מספיק, והם ירגישו לא מרוצים לאורך כל חייהם. לכן, עלינו להיות זהירים כאשר אנו תובעניים מדי. בטווח הארוך, הם עשויים להפוך למבוגרים עם צורך מתמיד לשלמות, וזה יכול להיות די רע עבורם.

לדחוף אותם יותר מדי מבלי להעריך את המאמץ שלהם

אם נדחוף אותם יותר מדי ולא נעריך את המאמץ שהם עושים, הם יחשבו שכל העבודה הקשה הייתה לשווא. בעתיד, זה יכול להוביל להערכה עצמית נמוכה, חרדה, דיכאון ואפילו חוסר אונים נלמד. הם יחשבו שגם כשהם מתאמצים, הם לא יוכלו להשיג את מטרותיהם.

מה יכולים הורים תובעניים לעשות כדי להימנע מטעויות אלו?

כל הטעויות שראינו זה עתה נוגעות לציפיות גבוהות, חוסר סובלנות לטעויות ואי מתן חיזוק חיובי. זה לא אומר שכל ההורים עושים את הטעויות האלה, אבל אם כן, הם יכולים לתקן את זה על ידי הצגת רגשותיהם וניסיון לתקשר עם ילדיהם.

תהיה שם בשביל הילדים שלך, אל תאמן אותם

כאשר ילדים נתונים לציפיות גבוהות, הם חשים לחץ כאשר לא מקבלים את מה שהוריהם רוצים. נוכל להימנע מכך על ידי מתן ציפיות ריאליות שיכולות להתאים ליכולותיהם.

למדו את ילדיכם שלטעות או להיכשל זה לא דבר רע

כולנו עושים טעויות, ובגלל זה עלינו ללמד את ילדינו שאין בזה שום דבר רע. למעשה, אנחנו תמיד לומדים דברים חדשים מהטעויות שלנו. אל תשכח להראות להם שאתה אוהב אותם לא משנה מה.

העריכו את המאמצים שלהם, לא את ההישגים שלהם

העריכו את המאמץ שהם עושים כשהם מנסים להשיג משהו. שימו לב לעבודה ולא לתוצאות. בדרך זו, הם יהיו מונעים עד הסוף, בניסיון להשיג את מטרותיהם. לפעמים, כשילדים עושים משהו נכון, אנחנו לא מברכים אותם על המאמץ, כי זה מה שציפינו מהם.

אמון בכישורים וביכולות שלהם

אם הורים סומכים על הכישורים והיכולות של ילדיהם, הם יחושו מוטיבציה ויהיה להם הערכה עצמית גבוהה יותר. כשאנשים שהם אוהבים הכי מעריכים אותם, ילדים מרגישים שהם יכולים לעשות טוב יותר. בכל פעם שמתחשק לך לתקן אותם, עשה זאת בצורה חיובית, אל תבקר אותם.

על הטעויות שדורשים הורים עושים...

להיות הורה תובעני זו לא בעיה כשלעצמה, אלא אם כן אתה עושה את הטעויות שהזכרנו זה עתה. לכן, אם אי פעם עשית אחת מהטעויות הללו, אתה יכול לנסות לשנות את הגישה שלך, עכשיו לאחר שקראת את המאמר הזה.

לבסוף, זכרו שילדים צריכים להרגיש מוערכים, אהובים ולחיות ללא לחץ. לפעמים, אנחנו שוכחים שילדים צריכים ליהנות מהחיים, מבלי לחפש שלמות. לעולם אל תשכח את זה.