מהו ניתוח קיסרי אנושי?

דברים השתנו בזכות הניתוח הקיסרי המואנש שמכבד את זכותם של האם והתינוק להיות ביחד
היום, דברים השתנו בזכות הניתוח הקיסרי המואנש שמכבד את זכותם של האם והתינוק להיות ביחד.

את הולכת לעבור ניתוח קיסרי? זה לא אומר שצריך להחמיץ את הקסם של המפגש הראשון הזה עם הרך הנולד שלך. היום אנחנו רוצים לדבר על ניתוח קיסרי אנושי.

כל לידה היא רגע ייחודי ובלתי חוזר: לאמא ולתינוק סוף סוף יש את ההזדמנות לפגוש אחד את השני ולבוא במגע, עור בעור, אחרי כל כך הרבה חודשים של המתנה.

עד לאחרונה, אמהות שעברו ניתוח ללדת הופרדו מילדיהן. היום, דברים השתנו בזכות הניתוח הקיסרי המואנש שמכבד את זכותם של האם והתינוק להיות ביחד.

כל אישה רוצה ליהנות מאימהות מרגע הלידה. וזה מה שמותר במרכזי בתי חולים שבהם ההליך הכירורגי הזה הואנש כדי להבטיח את רווחת האישה והתינוק, שניתן להניק בחצי השעה הראשונה לאחר הלידה.

אם אתם עומדים לעבור ניתוח קיסרי ולא אכפת לכם לראות את הבטן פתוחה, אתם יכולים לבקש שהווילון לא יפריע כדי שתוכלו ליהנות מאותו הרגע הבלתי נשכח. בקשו להיות פחות מורדים: אמהות רבות שיש להן את ילדיהן כך אינן זוכרות את הרגע בגלל השפעות ההרדמה.

חייבת להיות לך זרוע נקייה מ-ivs כדי שתוכל לחבק את הקטן שלך (שים אותו או אותה על החזה שלך ליד הלב שלך) כדי שהוא או היא ירגישו מוגנים. נוהג חדש זה כבר מיושם במדינות רבות במשך מספר שנים.

דוגמה לכך היא תוכנית הניתוחים הקיסריים המואנשים שהושקה על ידי שירות הגניקולוגיה והמיילדות של בית החולים האוניברסיטאי אינפנטה אלנה דה ולדמורו במדריד מאז 2016.

נכון לעכשיו, מאות נשים עוברות ניתוחים קיסריים כדי ללדת את התינוקות שלהן. למרבה הצער, גם בתקופה זו, אמהות רבות מופרדות מילדיהן לאחר הלידה.

חשוב לאמא לא להיות לבד במהלך ניתוח קיסרי

היום אנחנו רוצים לדבר על ניתוח קיסרי אנושי
היום אנחנו רוצים לדבר על ניתוח קיסרי אנושי.

באופן אידיאלי, אבא יהיה עד לבואו של הילד שלו לעולם, אבל אם זה לא אפשרי, יש לאפשר לבן משפחה או חבר קרוב ללוות את האם כדי שהיא לא תרגיש לבד. זה עוזר להוריד את רמת הלחץ שלה.

הוכח שנשים העוברות ניתוח קיסרי נוטות יותר לסבול מדיכאון לאחר לידה.

מגע עור לעור שקורה לפני שהתינוק נלקח לניקוי ובדיקה, מווסת את הטמפרטורה ואת קצב הלב שלו, ועליו להפסיק לבכות כשהוא מקשיב לקול של אמא ולהרגיש שמח ורגוע.

פעמים רבות, בגלל מצבה הגופני של האם, הרופא יקבע אם הניתוח הקיסרי קרוב. עם ניתוח קיסרי מתוכנן, הכל על הלידה מאורגן טוב יותר.

אם המיילדת מכריזה במפתיע על הניתוח ואין זמן להתכונן לניתוח קיסרי אנושי, אפשר להפוך את הלידה להרבה יותר עדינה.

זכות המוקנית בחוק

בספרד קיימת רשת של נשים ואנשי מקצוע שהעמידו חומר אורקולי ומאמרים מדעיים עדכניים לרשות האמהות. זוהי עמותת המשלוח שלנו. מטרתו היא לספק תמיכה פסיכולוגית ומשפטית לנשים שעברו ניתוח קיסרי ולידות טראומטיות.

מה יש לך זכות:

  • לדעת את כל המידע על המטרה ומהותה של כל התערבות, הסיכונים שלה והשלכותיה.
  • התערבויות חייבות להתקבל על ידי היולדת. העדר הסכמה מדעת הוא כשלעצמו נזק מוסרי שעלול לקבל פיצוי עבורו. זו הזכות לקבל החלטות לגבי הבריאות והגוף של האדם.
  • הזכות לבחור את סוג הטיפול שאישה מעוניינת בו עשויה לבוא לידי ביטוי במסמך המכונה תכנית לידה, אשר מוצג לבית החולים מראש לצורך שילובו בתיק הרפואי.
  • למרות שנוכחות של בן לוויה במהלך התרחבות ולידה אינה כלולה באמנת זכויות המטופלים, ארגון הבריאות העולמי (WHO) שוקל אפשרות זו למען הרווחה הפסיכולוגית של האם (שאושרה בוועידת בייג'ינג).
  • הזכויות שלך, ושל תינוקך, מכוסות על ידי ההצהרה האוניברסלית בדבר זכויות האדם וחוק היסוד האחרון להסדרת האוטונומיה של החולה (LBRAP), המעניק לך זכויות וחובות לגבי מידע ותיעוד קליני.
  • לבסוף, אמנת זכויות הילד, שנוסחה על ידי הפרלמנט האירופי (1986), קובעת את זכותו של הילד להישאר מלווה בהוריו זמן רב ככל האפשר.

התכונן להכיר את התינוק שלך במהירות; זה ללא ספק יהיה הרגע הכי מיוחד בחייך.