למען ילדך, אינך יכולה להיות אמא סובלת

אינך יכולה להיות אמא סובלת
למען ילדך, אינך יכולה להיות אמא סובלת, לא משנה מה הנסיבות והסיבה.
אמהות סובלות הן קורבנות של עצמן. הן נשים שלא יודעות להיחלץ מהסבל שלהן או להפריד בין אהבה לכאב הכי מצער.

למען ילדך, אינך יכולה להיות אמא סובלת, לא משנה מה הנסיבות והסיבה. סבל אינו אהבה, וכל מה שנוגע לילד חייב להיעשות באהבה הכי אפלטונית שיכולה להתקיים.

למען ילדך, עליך ללמוד להיות אמא מאושרת, משגשגת, מעודדת, מצחיקה, חיובית... אך לעולם לא מאולפת מדי או כנועה לסבלך.

לכל אם סובלת יש ילד אומלל

לא כל הנשים יודעות לקבל את תפקידן כאם. רבים חושבים שלאהוב את ילדיהם זה להתאבל עליהם ולסבול ממה שיכול לקרות להם מחר.

נשים המרחמות על ילדיהן עקב מאפיינים גופניים או נפשיים מסוימים, או שנסערות מהצרכים הכלכליים שלהן ומרצונותיהן המתוסכלים או הבלתי מושגים בסופו של דבר פוגעות בילדיהן ומשדרות את כאבן.

לילדים יש יכולת רגשית עוצמתית. הם תמיד יודעים מתי קורה משהו רע, מתי יש בעיה או מישהו סובל.

ילדי אמהות שמרגישות ומתנהגות כך גדלים בתחושה שהם "פחות מאחרים" – שמשהו לא בסדר איתם ושהם לא יצליחו להשיג את מטרותיהם.

מקורותיה של אם סובלת

מקורות הפיכתה לאם סובלת מגוונים. אחת הסיבות שהם מתאבלים היא על בסיס מוגבלות אינטלקטואלית ופיזית של ילדם.

לכל אם סובלת יש ילד אומלל
לכל אם סובלת יש ילד אומלל.

נשים שסבלו בילדותן מנטישה רגשית או מהתעללות פיזית ופסיכולוגית, שנאלצו להקריב את נעוריהן וחלומותיהן כדי לגדל ילד בלתי צפוי, אשר רומו ובזו במשך שנים על ידי בעליהן, או שחוששות להיפרדות עתידית מהקטנים. כשהם הופכים למבוגרים יש גם סיבות להיות אמהות סובלות.

איך לא להיות אמא סובלת

כדי לא להיות אמא סובלת, או לפחות לנסות להימנע מכך, עקוב אחר העצות הבאות:

  • לעולם אל תשתמש במילים "רחמים", "מסכן", "כישלון", "לא מסוגל" או "נטוש" כדי להתייחס לילדך, במיוחד כאשר אתה חושב שהוא יכול לשמוע אותך.
  • אל תרחם עליו. לכולנו יש חסרונות, חסר משהו, חולים או לא משיגים חלום.
  • שמור עליו, אך אל תגן עליו יתר על המידה. החיים שמצפים לו מלאים באינספור כשלונות שהוא יצטרך להתמודד איתם בין אם ירצה ובין אם לא. אין טעם לדאוג ממה שאולי לא יקרה לו לעולם. עדיף להכין אותו ואת עצמך למקרה שהוא יצטרך להתמודד עם מה שאתה כל כך חושש ממנו.
  • אהבו אותו והודיעו לו שאהבה היא שמחה, סיפוק, רווחה, אופטימיות...
  • היו אמיצים ומכוננים מול קשיים. לילד שלך מגיע את הטוב ביותר בחיים, את הטוב ביותר שאתה יכול לתת לו. תשאפי לזה כאמא. כשהוא עושה טעויות, חולה או מפחד זה הזמן שהוא הכי צריך אותך. אלו הזמנים הפחות מתאימים להיכנס לדיכאון, להפנות את הגב ולהעביר את ה"בעיה" לבן בית אחר.
  • אל תעמיד פנים שאתה לנצח תהיה מרכז תשומת הלב שלו, דמות ההתקשרות שלו, מחשש שמחר הוא יגדל וינטוש אותך. הימנע מלגדל אותו בסביבה שגורמת לך להיראות כמו האדם החשוב ביותר.

אהבה עצמית, דימוי עצמי גבוה, תחושות של סיפוק ושמחה בהישגיהם, ביכולות ובדרך הווייתם... זו הירושה הטובה ביותר, ההוראה היקרה ביותר של אמא.

למען ילדכם, שמרו על בריאותכם הנפשית ותשמחו

אמא, פרט נוסף שאתה לא יכול להתעלם ממנו אם אתה רוצה להימנע מלהיות אמא סובלת הוא לדאוג לבריאות הנפשית שלך ולרווחה הרגשית שלך.

תפסיק להיות השפחה שדוחה את כל חלומותיה למחר שלא יבוא. אל תהיה זה שקשוב לזולת 20,57 אבל לא מצטיינת אישית או מקצועית, לא יוצאת מהבית אלא אם זה בשביל לעשות קניות, לא עושה ספורט, לא מבלה עם חברותיה...

האם המקרבת את עצמה היא זו שהסבירות הגבוהה ביותר ליפול לדיכאון עמוק שלא רק פוגע בה, אלא גם משסע לחלוטין את שאר המשפחה, המשפחה שכל כך תלויה בה.

למען ילדכם ועצמכם, היו שמחים, שמחים ומסופקים ככל האפשר.