צירים פרודרומליים: מה זה?

צירים פרודרומליים הם המונח לצירים הראשונים המכריזים על סמיכות הלידה
צירים פרודרומליים הם המונח לצירים הראשונים המכריזים על סמיכות הלידה.

צירים פרודרומליים הם המונח לצירים הראשונים המכריזים על סמיכות הלידה. התסמינים שלך עשויים להימשך ימים או שעות. בנוסף, כל אישה חווה אותם אחרת.

הכנת צוואר הרחם

צירים פרודרומליים נועדו להבשיל את צוואר הרחם ולהכינו ללידה. בשלב זה, התינוק מתחיל להתאים את ראשו לצוואר הרחם ולהפעיל עליו לחץ. זה עוזר לרכך את צוואר הרחם.

צוואר הרחם בוגר מרגיש רך למגע של המומחה. ככל שצוואר הרחם בוגר יותר, כך תתבצע הרחבה מהירה יותר.

משבוע 30, נשים בהריון חוות צירים. אלה ידועים בשם "ברקסטון היקס" ותפקידם לאמן את הרחם לתהליך הלידה.

בשלב זה, תחוו הידוק של הבטן למשך מספר שניות, מלווה בלחץ קל בגובה הנרתיק.

שלא כמו צירים פרודרומליים, " ברקסטון היקס" אינו מציג כאב או אי נוחות. במקרים מסוימים, הם נעלמים מעיני נשים. עם זאת, צירים פרודרומליים מתבטאים באי נוחות.

כיצד לזהות צירים פרודרומליים

צירים פרודרומליים מורכבים מהתכווצויות לא סדירות. אין להם דפוס או עוצמה משותפים. הם יכולים להימשך בין 15 ל-45 שניות, להגיע עד דקה אחת של צירים.

ישנם משתנים רבים המגדירים את הסימפטומים של צירים פרודרומליים: תנוחת התינוק, מצב האם וסף הכאב של האם. אומרים שאי הנוחות דומה לזו של כאבי מחזור או כאבי כליות.

גורם חשוב נוסף הוא שהתסמינים עשויים להשתנות מלידה אחת לאחרת. צירים פרודרומליים אצל יולדות בפעם הראשונה מתבטאים בצורה שונה מאשר בלידות שנייה או שלישית.

התכווצויות פרודרומליות משתנות בעוצמתן. חלקם עשויים ליצור כאב רב בהתחלה ולאחר מכן להתפוגג. אחרים עשויים כמעט להישאר מעיניהם. אתה יכול לעבור דרך מגוון רחב של התכווצויות.

הדבר החשוב הוא להיות מודעים לכל דפוס שהם עוקבים אחריהם. ברגע שהצירים הופכים לסדירים, הלידה התחילה. התכווצויות לידה ראשוניות מתרחשות אחת ל-4 או 5 דקות, בערך.

צירים פרודרומליים מתרחשים בדרך כלל בערב או בלילה. זהו הרגע בו משתחרר בגוף אוקסיטוצין, הידוע כהורמון נוגד סטרס או הרפיה.

חלק מהמומחים ממליצים להגביר את הפעילות הגופנית בשלב זה. זה יעזור לצירים להתעצם קרוב יותר ללידה.

מה לעשות במהלך צירים פרודרומליים

צירים פרודרומליים מורכבים מהתכווצויות לא סדירות
צירים פרודרומליים מורכבים מהתכווצויות לא סדירות.

אין צורך ללכת לבית החולים. במיוחד במקרה של יולדות לראשונה, לעיתים קרובות מתבלבלים צירים פרודרומליים עם צירי לידה אמיתיים, ולכן האם פונה מיד לבית החולים.

חשוב לזהות את הסימפטומים כדי לזהות את סוג ההתכווצויות. אם הצירים אינם סדירים בזמן ובעוצמה, הצירים לא החלו.

צירי לידה מתרחשים כל 7, 5 או 3 דקות. בדרך כלל יש להם אותו מדד כאב או עלייה בכאב. בנוסף, הם יכולים לעורר את הוצאת הפקק הרירי או לשבור את מי האישה.

תרגל נשימה. במהלך צירים פרודרומליים, תרגל את טכניקות הנשימה שבהן תשתמש במהלך צירים אמיתיים.

אם ההתכווצות חלשה, ניתן להשתמש בנשימה בטנית. זה עוזר להרגיע את הגוף והנפש.

כאשר הצירים מתגברים, רצוי לבצע נשימה בגובה החזה. אוויר נלקח דרך האף והחזה מנופח. לאחר מכן הוא נפלט דרך הפה. זה תורם לשליטה בכאב.

לנוח ולחות

מנוחה. לאור העובדה שהלידה הפרודרולית אינה סדירה, אמהות צריכות לנצל כל זמן שאין להן צירים כדי לנוח. כך הגוף מתאושש והאנרגיה נטענת מחדש.

יש נשים הרות שמעדיפות ללכת או להתאמן בכל פעם שאין להן צירים. ההחלטה לעשות זאת תהיה תלויה ברמת אי הנוחות או העייפות שהאם מציגה.

שמור על לחות הגוף. במקרים מסוימים, נשים בהריון מאבדות את התיאבון במהלך צירים פרודרומליים. חשוב לזכור שזה יכול להימשך שעות או להימשך ימים, ולהגביר את אי הנוחות.

אם האמא לא רוצה לאכול, זה בסדר. עם זאת, חשוב לה להישאר עם לחות. היא צריכה לצרוך את כמויות המים המומלצות. ניתן להשלים לה גם חליטות או משקאות איזוטוניים.

ארוחות קלות מומלצות בשלב זה. עיכול כבד מגביר את אי הנוחות הפיזית של האם.

להתחבר לגוף. כאשר צירים פרודרומליים מכריזים על סיום ההריון, חשוב ליולדת להכין את עצמה לקראת הגעת הלידה.

שמירה על קשר עם מומחה עוזרת להפחית חרדה.