8 סימני לידה מוקדמים שאתה צריך לדעת

עדיף להכיר את שמונת הסימנים המוקדמים של הלידה כדי שתוכל לזהות אותם כשהם מגיעים
למרות זאת, עדיף להכיר את שמונת הסימנים המוקדמים של הלידה כדי שתוכל לזהות אותם כשהם מגיעים.

סימני לידה מוקדמים הם התסמינים המעידים על כך שהזמן ללדת את ילדך מתקרב. זה נורמלי שגוף האישה מכין את עצמו ומראה שהגעת התינוק לא רחוקה.

עם זאת, לא כל הנשים מציגות את אותם תסמינים באותה עוצמה. למעשה, במקרים מסוימים, נשים יכולות לפספס את הסימנים או לפרש אותם בצורה לא נכונה.

שלב זה אינו מתחיל ברגע שנקבע מראש או נמשך פרק זמן מסוים. למעשה, כל אישה תחווה את סימני הצירים המוקדמים הללו בצורה שונה. באותו אופן, לידה מוקדמת יכולה להימשך מספר שעות, או שהיא יכולה להימשך עד שבוע או שבועיים.

סימני לידה מוקדמים

לחזות את הרגע המדויק שבו מתחילים צירים מוקדמים הוא בלתי אפשרי. באותה מידה, חשוב להבין את השינויים המתרחשים כדי למנוע בלבול ולהפחית חרדה:

1. תדירות מוגברת של התכווצויות ברקסטון היקס

התכווצויות אלו, הידועות גם בשם התכווצויות תרגול, הופכות ברורות יותר ומופיעות שוב ושוב ככל שהגעת ילדכם מתקרבת.

הצירים יהיו לא סדירים במהלך הלידה המוקדמת. הם מופיעים בגלל שדופן הרחם מתחיל להתכונן להתרחבות.

התכווצויות ברקסטון היקס יכולות להופיע בתדירות של כל 10 או 20 דקות. מסיבה זו, אמהות לעתים קרובות בטעות בהתכווצויות צירים.

עם זאת, הם לא נעשים אינטנסיביים יותר, והם נעלמים לאחר קצת מנוחה. כך ניתן לקבוע שהצירים הם חלק מהלידה המוקדמת ולא הצירים עצמם.

2. התינוק יורד והופך למרובע עם האגן

התינוק מתחיל לצנוח לקראת הלידה. כתוצאה מכך, התינוק שלך זז פחות, כי יש לו פחות מקום להתנועע.

נשים בהריון ירגישו יותר לחץ ומשקל על אזורי האגן והפי הטבעת. יתר על כן, לאם תהיה תחושה שהנשימה הפכה קשה יותר.

בדרך כלל, תינוקות נופלים בסביבות השבועות 37 או 38. עם זאת, כאשר אישה כבר ילדה אחים גדולים יותר, התינוק עלול ליפול במועד מאוחר יותר.

3. שינויים בדופן הרחם

במהלך צירים מוקדמים, צוואר הרחם - או דופן הרחם - הופך גמיש יותר ומתחיל להתרחב. כאשר תאריך הלידה של תינוקך מגיע, הרופא שלך יבדוק כמה התרחבת וכמה רחוק אתה צריך ללכת.

4. הצורך בהטלת שתן לעיתים קרובות

כל אישה תחווה את סימני הצירים המוקדמים הללו בצורה שונה
למעשה, כל אישה תחווה את סימני הצירים המוקדמים הללו בצורה שונה.

זה קורה בגלל שהרחם מפעיל לחץ על שלפוחית השתן, ומשאיר את שלפוחית השתן עם פחות מקום. למרות שבעיה זו עשויה להופיע מוקדם יותר בהריון, היא הופכת אינטנסיבית יותר במהלך הצירים המוקדמים.

5. איבוד פקק הריר

פקק הריר הוא נוזל סמיך החוסם את תעלת צוואר הרחם ומגן על הרחם מפני חיידקים ופתוגנים. כאשר צוואר הרחם מתרחב, פקק הריר משתחרר.

זה עשוי לקרות בבת אחת, או במהלך כמה ימים. חלק מהנשים אפילו לא שמות לב. אחרים מבחינים בהפרשה דמוית ג'ל, שאולי יש בה גם מעט דם.

6. להכין הכל

ככל שתאריך הלידה של התינוק מתקרב, אמהות בהריון מפתחות צורך מולד להתחיל להכין הכל לקראת ההגעה. אינסטינקט זה נקרא "קינון".

הצורך לסדר הכל גובר במהלך הצירים המוקדמים, וקשור לדפוס ביולוגי המופיע גם במינים אחרים.

7. עצבנות

למרות שזה לא תמיד קורה, נשים בלידה מוקדמת הופכות לעתים קרובות יותר רגישות או עצבניות במצבים מסוימים. זה קשור לשינויים הורמונליים מרובים המתרחשים במהלך ההריון, במיוחד בשלב הסופי.

8. שבירת מים

כאשר המים של האישה נשברים, זה סימן שהלידה קרובה. הכוונה היא לרגע שבו נשבר שק מי השפיר שמגן ומכסה על התינוק.

כאשר זה מתרחש, הנוזל הלבנבן יוצא מגופה של האישה דרך הנרתיק. שבירת מים שונה מכל תהליך אחר, כי זה בלתי אפשרי לאישה להחזיק אותם.

אם הצירים לא מופיעים תוך מספר שעות מרגע שבירת המים שלך, עליך לפנות לבית החולים. הרופא שלך ככל הנראה יגרום ללידה, מכיוון שהתינוק שלך לא יכול לעבור זמן רב ללא מי שפיר.

כפי שניתן לראות, הטבע משתלט ומכין את גוף האישה ללידה ולהגעת תינוק חדש. עם זאת, כל אישה חווה צירים מוקדמים בצורה ייחודית.

למרות זאת, עדיף להכיר את שמונת הסימנים המוקדמים של הלידה כדי שתוכל לזהות אותם כשהם מגיעים. זה יאפשר לך להתמודד עם השלב האחרון של ההריון שלך בצורה רגועה יותר.

פופולריים