6 החודשים הראשונים של תינוקך: איך לישון טוב כמשפחה

אז אל תפספסו את הטיפים האלה לשנת לילה טובה כמשפחה במהלך 6 החודשים הראשונים של תינוקכם
אז אל תפספסו את הטיפים האלה לשנת לילה טובה כמשפחה במהלך 6 החודשים הראשונים של תינוקכם.
זה נפוץ שמשפחות מתקשות לישון לאחר קבלת פנים של יילוד. אז אל תפספסו את הטיפים האלה לשנת לילה טובה כמשפחה במהלך 6 החודשים הראשונים של תינוקכם.

6 החודשים הראשונים לחייו של תינוק יכולים להיות מכריעים להפליא, במיוחד כשזה מגיע לשינה. לחלק מהתינוקות יש ריפלוקס או קוליק, מה שגורם להם (ולמשפחותיהם) לקשיי שינה.

יחד עם זאת, להורים אחרים יש ישנים קטנים מדהימים. עם זאת, הם לא מבינים זאת כי אם אחרת אמרה להם שהתינוק שלה ישן כל הלילה בגיל חודשיים. במציאות, זה מאוד נדיר. באופן כללי, קשה מאוד למשפחות לישון טוב בשלב זה.

אם יש לך תינוק מתחת לגיל 6 חודשים, אל תפספס את הטיפים האלה. אתה תמצא אותם מועילים לך ולכל המשפחה שלך. לילות מסוימים עשויים להיות קשים יותר מאחרים, אבל תהנו מכל יום וכל לילה לצדו של הקטן שלכם. זו תקופה נפלאה שעוברת מהר מדי.

איך להשיג שנת לילה טובה כמשפחה במהלך 6 החודשים הראשונים של תינוקך

אתה מכיר את התינוק שלך הכי טוב כשזה מגיע לשינה

זה עשוי להיות מפתה להקשיב למה שאחרים אומרים על איך להרדים את התינוק או כמה זמן עליו לישון. עם זאת, אתה חייב לנסות לסמוך על האינסטינקטים שלך.

ככל שאתה דואג יותר מכך ש"לא תעשה את הדבר הנכון", כך אתה לוקח יותר מהזמן שיש לך עם התינוק שלך. לכן, אל תתייחס יותר מדי למה שאתה קורא במאמרים על שנת התינוק או האזנה לפוסטים של אמהות אחרות בקבוצת פייסבוק.

עשה מה שמתאים למשפחתך וסמוך על עצמך שתכיר את התינוק שלך טוב יותר מכל רשות חיצונית. אתה מבלה את רוב זמנך עם הקטן שלך וכל אחד שונה. כשזה מגיע לסידורי שינה, משפחות רבות מפתחות ומציגות מושגים זורמים מאוד לגבי היכן התינוק שלהם "צריך" לישון.

הורים עם רעיונות פחות נוקשים לגבי איך ואיפה הילדים הקטנים שלהם צריכים לישון הם בדרך כלל הרבה יותר מאושרים. הם גם נוטים הרבה פחות להתאכזב כשהילדים שלהם לא יכולים "להופיע" כמו שהם אמורים לעשות. במילים אחרות, כשהם לא מסוגלים לישון כל הלילה.

אל תדאג לגבי המעשה והאל תעשה של שינה טובה כמשפחה

איך להשיג שנת לילה טובה כמשפחה במהלך 6 החודשים הראשונים של תינוקך
איך להשיג שנת לילה טובה כמשפחה במהלך 6 החודשים הראשונים של תינוקך.

זה באמת חשוב לא להיתפס ליותר מדי מחשבות על מה כדאי או לא כדאי לעשות במהלך 6 החודשים הראשונים של תינוקך. במיוחד במהלך שלושת החודשים הראשונים, אתה רק צריך להאכיל אותם, להחליף אותם ולהחזיר אותם לישון.

אין דרכים רעות לישון

אין דרכים שליליות לתינוק שלך להירדם: הנקה, שימוש במוצץ, שינה הכל באותה מיטה... הכל תקף אם המשפחה ישנה טוב ותנוח קצת. תן לתינוק שלך להירדם כפי שהוא או היא רוצים, על ידי נדנוד או שירה.

המונח "אסוציאציות שינה שליליות" מתסכל מכיוון שאפילו למבוגרים יש אסוציאציות שינה. לדוגמה, שימוש ברעש לבן, קריאת ספר או קבוצה מסוימת של גיליונות מועדפים. אין שום דבר שלילי בצורך במשהו שיעזור לך להירגע כדי לישון טוב בלילה כמשפחה.

האם הילד שלך אוהב לישון איתך במהלך היום וזה כבר לא עובד כי יש לך דברים שהיית רוצה לעשות? למה שלא תנסה לתת לקטן שלך לישון איתך ולעבוד על המעבר. המתן עד שהם ירדו בשינה עמוקה ונסה להניח אותם בהדרגה, החל בכפות הרגליים. זה יבטל את תחושת הנפילה שיכולה לפעמים להעיר אותם.

להתעורר ולא לרצות לישון בלילה זה נורמלי במהלך 6 החודשים הראשונים של תינוקך

לילודים יש שני מצבי שינה: שינה פעילה (שדומה לשנת REM למבוגרים) ושינה שקטה (בדומה לשנת REM שאינה).

במובן זה, שינה פעילה ממלאת תפקיד הכרחי במניעת SIDS (תסמונת מוות פתאומי של תינוקות). למרבה המזל, תינוקות מבלים יותר זמן בשינה פעילה מ-2 עד 6 בבוקר. לכן, במהלך הזמן הזה, יש סיכוי גבוה יותר שהם יתעוררו אם הם רעבים, קרים, לחים או נבהלים מאי-נשימה.

מחזורי השינה שלהם למעשה קצרים יותר משל מבוגרים (נמשכים רק 50-60 דקות). לכן, הם עלולים לחוות עוררות חלקית כל שעה בערך. יש סיבה ביולוגית לערות: הישרדות. כדי שילדים יגדלו, הם צריכים לאכול, ולכן הם צריכים להתעורר לאכול.

אם לילד קר מדי או חם מדי, הוא מתעורר כדי להזהיר את האם. כל דבר שמאלץ את הילד לישון עמוק מדי מוקדם מדי הוא מסוכן.

לשינה פעילה יש גם יתרונות נוספים. מומחים מאמינים שזוהי שינה חכמה כי המוח אינו נח. זה מגביר את זרימת הדם למוח ומאמינים שהוא אחראי לצמיחה מהירה יותר של המוח.

פופולריים