4 תרגילים לחיזוק צוואר התינוק

ישנם כאלו שתוכלו להשתמש בהם כדי לחזק את צווארם של תינוקות
בין תרגילי הגירוי, ישנם כאלו שתוכלו להשתמש בהם כדי לחזק את צווארם של תינוקות.
האם אתה יודע איך לחזק את הצוואר של תינוקות? המשך לקרוא כדי לגלות על התרגילים שבהם אתה יכול להשתמש כדי לעשות זאת.

תינוקות נולדים חלשים ברמה המוטורית, וזו הסיבה שאנו ההורים מספקים להם עזרה והגנה מתמדת. זה חלק מהאינסטינקט של המטפלים. יחד עם זאת, אנו מקפידים למצוא את הדרך הטובה ביותר לחיזוק צווארם של תינוקות על מנת שיוכלו לעמוד בראשם זקוף. אבל מעבר למשאלות וכוונות טובות, שבריריות הצוואר היא מציאות שאי אפשר להתעלם ממנה.

היום, נעזור לך ללמוד לחזק את השרירים באזור זה בצורה בטוחה עבור הקטן שלך.

מדוע יש צורך לחזק את צווארם של תינוקות?

באופן עקרוני, כל התינוקות נולדים עם רפיון מוטורי מסוים. זה משתנה מילד לילד ואינו בהכרח סיבה לדאגה.

בנוסף לכך, להתפתחות של כל אחד קטן יש את הקצב שלו. כלומר, ללא קשר לבני כמה חודשים, התינוק שלך יכול להתבגר מהר יותר או לאט יותר מאחרים בני אותו גיל.

מבחינת התפתחות מוטורית ויציבה, תרגילי חיזוק מהווים גירוי מרכזי לתינוק וניתן לעשות אותם בבית עם אמצעי זהירות מתבקשים.

תרגילים לחיזוק צוואר התינוקות

במהלך החודשים הראשונים לחייהם, תינוקות תלויים בשני ההורים כדי שיעברו. הכישורים המוטוריים שלהם בסיסיים והשרירים שלהם צריכים לעבור דרך ארוכה כדי להגיע להתפתחות מלאה.

בשלב ראשון זה, חשוב להניע את התינוק ברוגע ובסבלנות, שכן הרעיון הוא ללמד את המוח את רצף התנועה צעד אחר צעד.

הנה כמה תרגילי גירוי גופני שכדאי ליישם היום.

1. שחקו על הרצפה, עם הפנים כלפי מטה

גירוי מוקדם מתבצע מהיום הראשון לחיים והתרגילים משתנים בהתאם לגיל התינוק. זה מאוד חשוב להתפתחות המוח שלהם, אז חשוב שתיישמו את זה.

בין תרגילי הגירוי, ישנם כאלו שתוכלו להשתמש בהם כדי לחזק את צווארם של תינוקות. על פי קווים אלו, אנו ממליצים להשכיב את תינוקך על בטנו על משטח יציב ותחת השגחת מבוגר. עשה זאת רק כאשר התינוק ער.

התינוק יכול להישאר בתנוחה זו כל עוד הוא רוצה, אבל זה נפוץ יותר שהם מרגישים אי נוחות לאחר מספר דקות.

כשהם שוכבים על הבטן, תינוקות מנסים להרים את ראשם למעלה ולצדדים. בדרך זו מתחילים לעורר בהדרגה את שרירי הצוואר, הגב והכתפיים.

חשוב לציין שבזמן השינה, תינוקות חייבים לשכב על הגב (שכיבה על הגב), שכן תנוחה זו היא הבטוחה ביותר ומונעת תסמונת מוות פתאומי של תינוקות.

2. מתחו את צווארם בעדינות

בדרך כלל, לרוב התינוקות יש הרגל להפנות את ראשם הצידה, במיוחד כאשר מחזיקים אותם כנגד החזה.

האם אתה יודע איך לחזק את הצוואר של תינוקות
האם אתה יודע איך לחזק את הצוואר של תינוקות?

נסו לנצל את התנוחה הזו כדי למתוח את שרירי הצוואר של תינוקכם ולמנוע מהם לאמץ תנוחות לא בריאות. נסו בעזרת הידיים לגעת בסנטרו של התינוק בכתף. לאחר מכן, עשה את אותו הדבר עבור הצד השני. זכרו לבצע את התנועות בצורה מאוד רגועה ועדינה.

אם אתם חושבים שהילד שלכם מתעצבן, לא רוצה להיענות או מזיז את ראשו לצד השני, אל תכריח דברים. תנועות פתאומיות עלולות לגרום לפציעה, לכן עדיף לא להכריח את התרגילים הללו.

3. הולו אותם מעל חפץ

במקרה זה, כמו בתרגיל הראשון, תרצו להתחיל כשהתינוק שלכם שוכב עם הפנים כלפי מטה. עם זאת, תרגיל זה צריך להיעשות לאחר 3 חודשי חיים או כאשר הילד מצליח להרים את הראש בעצמו.

ההמלצה כאן היא להשכיב אותם עם הפנים כלפי מטה, על אלמנט נוח ורך, שיכול להיות כרית או כרית. ממצב זה, אתה יכול לקחת אותם בשתי הידיים ולהרים אותו לאט לאט. תנועה זו מצליחה לחזק את השרירים ברמה המותנית, הגבית וצוואר הרחם (צוואר).

4. משכו את תשומת לבם

משיכת תשומת הלב של תינוקך מאלצת אותו לזוז וזה עוזר לחזק את שרירי הצוואר, הראש והגו. ניתן לעשות זאת מכל מצב: ישיבה או שכיבה.

כדי למשוך את תשומת לבם, כדאי להשתמש בפריטים מושכי עין או כאלה שהתינוק שלך אוהב. הראה להם תחילה חזיתית כדי למשוך את תשומת לבם, ולאחר מכן התחל להזיז אותם בחדר, לא רחוק מהתינוק. נסו להגיע מאחוריהם ולוודא שהם עוקבים אחרי החפץ במבטם.

חיזוק אינו שם נרדף לכפייה

כאמור לעיל, לכל תינוק יש את הקצב ההתפתחותי שלו והתרגילים נועדו פשוט לעורר את חיזוק הצוואר. זה לא אומר שהם מציעים תוצאות מיידיות או שאתה צריך לאלץ את היכולות של הקטן שלך. לכן, נסו לקחת את זה בקלות וללכת בקצב של ילדכם.

כמו כן, אם אינך מרגיש בטוח לבצע פעילות גופנית מסוג זה, פנה לרופא המשפחה שלך. ואם משהו מדאיג אותך בנוגע להתפתחותם, בקשו את העצה הדרושה.

פופולריים