החשיבות של הנחת תינוקך על בטנו

כאשר תתחילו להניח את התינוק עם הפנים כלפי מטה ותתחילו "לחזק אותו"
כאשר תתחילו להניח את התינוק עם הפנים כלפי מטה ותתחילו "לחזק אותו", תהיה לו את היכולת להרחיב את שדה הראייה שלו.

מיקום תינוק על בטנו עוזר לשפר את צורתו הפיזית. זה גם יכול לעזור להם לרכוש יכולות חדשות להן הם זקוקים על מנת להפוך ליצורים עצמאיים יותר. במאמר זה נרחיב על מידע זה.

פנים כלפי מטה כדי לחזק אותם

כשהתינוק שלך ער, הנח אותם על בטנו. פנים כלפי מטה עוזר לחזק את שרירי הכתף, הצוואר, הידיים והגב. הודות לתפקיד זה תהיה להם הזדמנות להשיג שליטה קפלית. זה מה שמאפשר להם להרים את הראש בעצמם. מאוחר יותר הם יוכלו לדחוף למעלה עם ידיהם מרימות את החזה עד שלבסוף יתחילו לזחול.

עמדה המאפשרת להם להתבונן בעולם

בעודו שוכב על הגב, לילדכם יש פרספקטיבה מוגבלת מאוד של הסביבה בה הוא נמצא. הם יוכלו לראות רק את מה שנמצא מלפנים ומעליו.

כאשר תתחיל להניח את התינוק שלך עם הפנים כלפי מטה ותתחיל "לחזק אותו", תהיה לו את היכולת להרחיב את שדה הראייה שלו.

הם יזכו לראות את כל הדברים סביבם ויסובבו את הראש מתי שהם רוצים. כשהם על הבטן הם יכולים גם להסתובב לראות דברים שנמצאים מאחוריהם.

תנוחת הפנים כלפי מטה מגרה את הילד להיות עצמאי

אם ילדך אינו יכול לזוז בעצמו, ורק מרים את ראשו הקטן, כאשר אתה מרים אותם בבתי השחי כמו תינוק בן יומו, הוא ימשיך להיות תלוי בך.

עם זאת, כאשר ניתן להניח אותם עם הפנים כלפי מטה לעוד קצת זמן, הם ילמדו שהם אכן צריכים שתמתח ותתפוס את הצעצועים שלהם שנמצאים בקרבת מקום. זו תהיה תחילת העצמאות שלהם.

זה ממריץ את התפתחות המיומנויות המוטוריות

שים את התינוק שלך כלפי מטה בכל פעם שאתה יכול כדי לעזור לו לפתח מיומנויות פסיכומוטוריות: אלו הן המיומנויות השולטות בתנועתו. הרגע של החלק התחתון של הגוף והרגליים שלהם במיוחד.

כשהפנים כלפי מטה ילדכם ילמד שאם הם ידחפו את עצמם קצת עם הרגליים ויעשו קצת מאמץ עם הידיים, הם יוכלו לגרור את עצמם לאן שהם רוצים. בהמשך הם גם יבינו איך לשבת ולזחול.

החשיבות של הנחת ילדך עם הפנים כלפי מטה

החשיבות של הנחת ילדך עם הפנים כלפי מטה
החשיבות של הנחת ילדך עם הפנים כלפי מטה.

הנח את ילדך עם הפנים כלפי מטה פעמים שונות ביום. על מנת למנוע מהם להתעייף החליפו בין הפנים כלפי מטה והפנים כלפי מעלה, על הצדדים ואז הרימו אותם מאוחר יותר.

אם הם בקושי מסוגלים להרים את הראש, קבעו 3 זמנים לפעילות גופנית ופזרו אותם במהלך היום. כל תקופת פעילות גופנית צריכה להיות באורך של כ-10 דקות. כשהם מוכנים כדאי להניח אותם על משטח קשה. הרצפה אידיאלית כי שם לא תהיה להם סיכון ליפול.

ניתן להניח שטיח על הרצפה על מנת למנוע מהם להתקרר. הניחו אותם מעליו כשמגיע הזמן להתאמן.

זכור שזמן האימון שלהם לא צריך להוות עונש עבורם.

אם תניח את התינוק שלך עם הפנים כלפי מטה ותשאיר אותו בלי בידור הוא יבכה ללא נחמה. כדי למנוע זאת כאשר הגיע הזמן לחזק את גופם הקטן, הניחו לפניהם כמה צעצועים ובובות כשהם עם הפנים כלפי מטה על מנת לעורר אותם.

"במשחק ורק במשחק הם ילדים ומבוגרים יחידים מסוגלים להיות יצירתיים ולהשתמש בכל אישיותם. ורק על ידי היותו יצירתי יכול אדם למצוא את עצמו" - דונלד ויניקוט

כדאי גם לעלות על הרצפה ולדבר עם ילדכם בעליזות באופן שיקבל מוטיבציה מבלי להרגיש לחוץ.

כשאתה מנסה את זה אתה יכול אפילו לשכב עם הפנים למעלה ולהניח את ילדך עם הפנים כלפי מטה על הבטן. כך הם יהיו קרובים אליכם ולא יתלוננו כל כך, למרות שזה קצת לא נוח זה יגרום לכם לחייך.

עצה אחרונה

אם כאשר אתה מניח את ילדך על הבטן והוא מתחיל לבכות עד שאתה מרימה אותם, אל תרימו אותם מיד. למרות שזה יכול להיראות אכזרי ברגע שאתה צריך להרגיל אותם ליציבה הזו.

המתן לפחות דקה, ואז תוכל להרים אותם במשך דקה ואז להניח אותם שוב באותו מיקום. אתה יכול לחזור על התהליך הזה עד שהם מפסיקים לבכות. אל תשכח לתת להם הפסקות בין לבין.

חשוב לדעת שזמן האימון צריך להתבצע עם מרווחים ארוכים בין האכלה. זה ימנע מהילד להפיח מחדש מזון שזה עתה אכל.

גם לא מומלץ להתחיל את תרגילי החיזוק שלהם כשהם רעבים כי זה יגרום להם לבכות בלתי נשלט. מצא זמן מתאים והפוך את הפעילות הגופנית לפעילות מועילה ומהנה עבורם.

פופולריים