צריכת אלכוהול אחראית במהלך החגים

אנו ממליצים לעקוב אחר צריכת אלכוהול אחראית
לכן, אם אתם מתכוונים לשתות אלכוהול במהלך החגים, אנו ממליצים לעקוב אחר צריכת אלכוהול אחראית.
בעוד שרבים בוחרים לשתות אלכוהול בחגים, חשוב להדגיש את הצורך בשתייה אחראית על מנת למנוע השלכות שליליות בקרב ילדים ובני נוער, ולמען בריאותכם.

עבור רבים, אלכוהול הפך לחלק הכרחי מאינטראקציה חברתית והנאה. עם זאת, לצריכתו השלכות שליליות על בריאותנו ועל הסביבה שלנו, במיוחד עבור ילדים ובני נוער. לכן, אם אתם מתכוונים לשתות אלכוהול במהלך החגים, אנו ממליצים לעקוב אחר צריכת אלכוהול אחראית.

מהי צריכת אלכוהול אחראית?

זה אומר להיות מודע לכמות האלכוהול שאתה שותה, באיזו תדירות אתה שותה, באיזו שעה ולמה. מבחינה תרבותית, רובם רואים בזה הרגל נורמלי, אבל זה משהו שאנחנו יכולים להסתדר בלעדיו. האם אי פעם תהיתם כמה זמן אתם שותים או איך התחלתם?

למרות שזה לא חוקי עבור קטינים מתחת לגיל 21 לשתות באירופה, בדרך כלל יש טריגר שמנחה אותך לנסות את זה. ישנם אפילו גורמי סיכון, כגון מישהו שאתה מסתכל עליו שותה אלכוהול, חוסר חיבה, מתח וכו'.

בנוסף, אלכוהול מספק רק קלוריות ריקות, מכיוון שהוא אינו מכיל חומרים מזינים חיוניים. הוא מספק רק תוספת סוכר ואולי עוד משהו, תלוי איך הוא מוכן.

לאחר מכן, אנו הולכים לדבר איתך על ההשפעה שיש לצריכת אלכוהול על חייך ועל האנשים סביבך.

ההשלכות של צריכת אלכוהול

אלכוהול, למרות העובדה שרבים טוענים שהוא מקור לנוגדי חמצון, מזיק לגוף שלך. אמנם ישנם מחקרים המראים את היתרונות של יין, אך אלו הם תצפיתיים. ישנם גם גורמים רבים של אורח חיים שיש לקחת בחשבון.

בשלב זה, אלכוהול הוא הגורם העיקרי לפתולוגיות שונות, כגון מחלות לב וכלי דם, סרטן עיכול, דמנציה ועוד. זה גם גורם לתמותה מסיבות רבות, במיוחד מחלות לב וסרטן.

טיפים לצריכת אלכוהול אחראית במהלך החגים
טיפים לצריכת אלכוהול אחראית במהלך החגים.

זה נכון גם אם אתה שותה בין 0,5 גרם ל-2 גרם אלכוהול לפחות פעם בשבוע. במילים אחרות, רק פחית בירה אחת, שתי כוסות יין וכו', משתנים בהתאם לתכולת האלכוהול במשקאות.

אלכוהול גם מייצר נזק לכבד ומשנה את מצב הרוח שלך, כמו גם התנהגות, שהופכת יותר אימפולסיבית ואלימה. זה אפילו מייצר תאונות דרכים, אז זה חיוני להימנע משתייה אם אתה הולך לנהוג.

יתרה מכך, זה גם מגביר את רמות הסוכר בדם, כולסטרול, עלייה במשקל והשמנה על ידי עקירת צריכת מזונות או משקאות אחרים פחות קלוריות וצפופים יותר מבחינה תזונתית. מכל הסיבות הללו, זה משפיע לרעה על איכות החיים שלך ושל האנשים שחיים איתך.

הסיכונים של אלכוהול בילדים ובני נוער

כולנו יודעים שצריכת אלכוהול אינה חוקית לחלוטין עבור קטינים מתחת לגיל 21 באירופה. זה עידן שבו אנחנו עדיין מתפתחים, במיוחד המוח. לכן, כושר הקשב, הלמידה והזיכרון של הילד פוחתים. בעקיפין, מספר הנוירונים ותפקודם פוחת. בנוסף, הקואורדינציה מחמירה.

בטווח הארוך, הוא מייצר עיכול כבד, מחסור ברכיבים תזונתיים עקב חוסר ספיגה, בחילות והקאות, ואפילו כאבי ראש. לכן, היו דוגמה טובה עבור ילדיכם על ידי הפחתת האלכוהול והימנעות משתייה אם לפניהם.

מה שכן, אל תשתמשו באלכוהול כדרך מילוט מכל בעיה. זכרו שהילדים שלכם רואים כל מה שאתם עושים, ומחקים את כל מה שאתם עושים. לכן, אם הם יראו אותך שותה אלכוהול במהלך החגים - או בכל עת - בצורה לא אחראית, הם עלולים לעשות זאת גם כן.

טיפים לצריכת אלכוהול אחראית במהלך החגים

  • קודם כל, קח נייר ועט ותעד את צריכת האלכוהול היומית והשבועית שלך. אנו ממליצים לרשום גם את השעה ביום שבה אתה שותה.
  • לאחר מכן, תחשוב אם אתה באמת שותה כי מתחשק לך או כדי שאתה לא נראה רע מול אחרים. ושאל את עצמך אם זה מרגיש טוב או לא. בדרך זו, בכל פעם שמישהו מציע לך אלכוהול, אתה יכול לסרב לו במודע.
  • עכשיו שלמדתם להגיד לא, החליפו את האלכוהול במשקה אחר כמו אלה שנציע להלן. עשה זאת בהדרגה כדי שיהיה קל יותר לבצע את המעבר.

חלופות לשתיית אלכוהול בחגים

  • המשקה העיקרי שאנו רוצים להציע כחלופה הוא מים. מובן מאליו שכולם צריכים לשתות מים, אז נסו לשתות לפחות כמה כוסות ביום. אתה יכול לעשות זאת בין הארוחות או יחד עם הארוחות העיקריות. למקרה שלא מוצא חן בעיניכם, הוסיפו פרוסה וכמה טיפות לימון או תפוז.
  • אתה יכול גם להכין כמה כיבוד תוצרת בית לפי הטעם.
  • מרק ירקות או עוף.
  • חליטות או תה.
  • שייק פירות או מיצי פירות וירקות.

לבסוף, אנו מקווים שהבנתם שאלכוהול מזיק ושמומלץ להפחית בצריכתכם. אתה תרגיש טוב יותר פיזית ונפשית, תגביר את האנרגיה והריכוז שלך. בנוסף, תהיו מודל לחיקוי עבור ילדיכם.