מה לעשות עם ילדים שמתנהגים בצורה לא נכונה בכיתה?

מה אנחנו יכולים לעשות כשמדובר בילדים שמתנהגים בצורה לא נכונה בכיתה או שהם קורבנות של בריונות
מה אנחנו יכולים לעשות כשמדובר בילדים שמתנהגים בצורה לא נכונה בכיתה או שהם קורבנות של בריונות?
זה ידוע שלא לכל הילדים יש התנהגות למופת בבית הספר. האם אתה מכיר את הגורמים שיכולים להוביל להתנהגות רעה וכיצד לתקן אותה?

הורים ומחנכים מודאגים כל הזמן מהתנהגותם של ילדים בבית הספר. מה אנחנו יכולים לעשות כשמדובר בילדים שמתנהגים בצורה לא נכונה בכיתה או שהם קורבנות של בריונות? אלו הם מצבים מורכבים שנרצה לדון בהם במאמר זה.

כשאנחנו מדברים על ילדים שמתנהגים בצורה לא נכונה בכיתה, אנחנו מתייחסים במיוחד לאלה שלא שמים לב, שמתעלמים מהמורים שלהם, ואשר מתייחסים בצורה גרועה לחבריהם לכיתה. לא תמיד ניתן למגר את הבריונות בבית הספר, אבל זו צריכה להיות המטרה הסופית בטווח הארוך.

כדי למנוע ולפתור את הבעיה הזו, יש דברים מסוימים שהמבוגרים האחראים צריכים לדעת. פירטנו כמה מהם להלן.

דברים שגורמים לילדים להתנהג בצורה לא נכונה בכיתה

אחד הדברים הראשונים שיכולים להוביל להתנהגות רעה בבית הספר הוא צורך בתשומת לב. בעיקר, זה קורה כאשר הורים לא מקדישים את הזמן הדרוש לילדיהם. או, אם כן, הזמן הזה אינו איכותי מספיק.

כתוצאה מכך, ילדים נוקטים בהתנהגות לקויה כ"פיתוי", כך שתשומת הלב של המבוגרים מוקדשת אליהם, אפילו בצורה שלילית.

סיבה אפשרית שנייה לבעיה זו יכולה להיות הטלת מגבלות גרועה בבית. אם ילדים רגילים לעשות מה שהם רוצים, הם לא יודעים להכיר בזכויות של בני גילם או אפילו בפקודות הממונים עליהם בבית הספר.

טריגר שלישי שכדאי לשים לב אליו הוא חוסר היכולת של ילדים לשלוט ברגשותיהם וכתוצאה מכך גם בתגובותיהם אליהם.

ילדים עשויים גם לחוות מצבים פסיכולוגיים מסוימים המונעים מהם להרגיש רגועים וממוקדים. בדרך כלל, מקרים אלו אינם שכיחים ונפתרים באמצעות טיפול.

פעולות שיש לבצע עם ילדים שמתנהגים בצורה לא נכונה בכיתה

במקרה של התנהגות בלתי הולמת בבית הספר, על כל המבוגרים הקרובים לילד לקחת חלק בפתרון הבעיה. כמובן, זה כולל הורים ומורים.

הנה כמה שיטות עבודה שעשויות להיות מועילות לפתרון בעיה זו:

1. העניקו תשומת לב וחיבה

בדיוק כפי שחוסר תשומת לב היה הסיבה הראשונה שהזכרנו, ההמלצה הראשונה ברשימה זו קשורה לטיפול בבעיה הזו.

ילדים צריכים להרגיש שהוריהם שומעים ואוהבים אותם. זה משמר את היציבות הרגשית שלהם, והם לא ימצאו צורך לנקוט בהתנהגות לא נכונה כדי להשיג את מה שהם רוצים.

דברים שגורמים לילדים להתנהג בצורה לא נכונה בכיתה
דברים שגורמים לילדים להתנהג בצורה לא נכונה בכיתה.

" אחד הדברים העיקריים שמובילים להתנהגות רעה בבית הספר הוא צורך בתשומת לב."

2. אל תוותר על סמכות

זוהי עצה נכונה הן להורים והן למורים. אסור בשום אופן להעניק סמכות לילדים שמתנהגים לא בסדר בכיתה כל הזמן. זה רק מחזק את ההתנהגות שלהם.

להיפך, העבודה על הצבת גבולות היא בראש סדר העדיפויות במצבים אלו. גם בבית וגם בבית הספר, ילדים צריכים לדעת שהם לא יכולים לסמוך על האיום של "התנהגות לא נכונה" כשהם רוצים משהו.

3. שמרו עליהם מוטיבציה ועסוקים

לא הכל מסתכם בהתמודדות עם ילד שמתנהג גרוע. למעשה, עלינו לנסות להרוויח את הנטייה הטובה שלהם על ידי מעורבותם בפעילויות מעניינות ומניעות.

עליהם להשאיר בצד את התנהגותם הגרועה ולהחליף אותה בגישה יזומה וחיובית של הבנה וכבוד.

4. תקשורת בין הורים למורים

כפי שציינו קודם, ההורים חייבים להיות מעורבים כל הזמן בחיי בית הספר של ילדיהם. הם צריכים להיות מודעים להכל: נושאים שבהם הם מתפקדים היטב, אלה שבהם הם נאבקים, ומעל לכל, מערכת היחסים שלהם עם הסביבה שלהם.

לשם כך, ההורים יכולים לשוחח עם מורים כדי להבין מה קורה בכיתה. עם זאת, כדי שזה יהיה בר קיימא, יש כמובן גם צורך שהמורים יהיו שומרי מצוות וקשובים.

הרי המורים הם אלה שאחראים על הילדים, והם יודעים יותר טוב מכולם מה קורה בכיתה. בנוסף, הם יכולים לעבוד יחד עם ההורים כדי לפתח אסטרטגיות מסוימות כדי לעזור לילדיהם בבית.

למרות שהן עשויות להיראות מובנות מאליהן, הטכניקות הללו הן הצעדים הראשונים שיש לבצע אם אתה צריך להתמודד עם מקרים של ילדים שמתנהגים בצורה לא נכונה בכיתה. לפני החלת עונשים נמהרים, עלינו לפנות לפתרונות אחרים פרודוקטיביים יותר לעתידו של כל ילד.

פופולריים