7 דרכים פשוטות לגדל ילדים אסירי תודה

אחת הדרכים הטובות ביותר לשדר הכרת תודה לילדים שלך היא שגם אתה תהיה אסיר תודה
אחת הדרכים הטובות ביותר לשדר הכרת תודה לילדים שלך היא שגם אתה תהיה אסיר תודה.
חשוב מאוד ללמד את הילדים שלך להיות אסירי תודה מגיל צעיר. היום, אנו נותנים לך כמה טיפים שיעזרו לך להשיג זאת.

הכרת תודה נמצאת בתודעה שלנו. סביר להניח שאתה מרגיש אסיר תודה כשאתה מבקר את המשפחה שלך, כשאתה מתחמם מול האח, או אפילו כשאמא שלך מבשלת לך את הארוחה הטעימה הזו ביום ראשון. וכמובן, כולנו אסירי תודה לילדים שלנו, כי הם חשובים לנו מכל העולם. זו הסיבה שכל כך חשוב לגדל ילדים אסירי תודה.

הורים רבים חושבים שזה לא קל מאוד ללמד ילדים איך להיות אסירי תודה. עם זאת, זה לא נכון. למעשה, אנו ניתן לך כמה עצות שימושיות שיעזרו לך ללמד את הערך החשוב הזה לילדים שלך.

1. שתפו את הכרת התודה שלכם כדי לגדל ילדים אסירי תודה

אחת הדרכים הטובות ביותר לשדר הכרת תודה לילדים שלך היא שגם אתה תהיה אסיר תודה. כדי לעשות זאת, עליך לנסות לדבר על הדברים שאתה אסיר תודה עליהם ולהסביר מדוע אתה אסיר תודה עליהם.

אתה יכול להשתמש בפעילויות יומיומיות כדי לתת דוגמאות. נסה לבקש מכל בני המשפחה שלך לשתף את כולם במה הם אסירי תודה. אתה יכול לעשות זאת בזמן שאתה לוקח את ילדיך לבית הספר, או כשאתה אוכל ארוחת ערב. אם תצליחו לשלב את הפעילויות היומיומיות שלכם עם הרעיון הזה, לעולם לא תאבדו את ההרגל להיות אסיר תודה.

2. שתפו את ילדיכם במטלות הבית שלכם

לפעמים, כדי להיות אסירי תודה על משהו, אנחנו צריכים לדעת את המאמץ שעומד מאחורי הפעולה הזו. לחלוק את מטלות הבית שלך עם הילדים שלך יכול להיות רעיון טוב כדי לעזור להם לראות את המאמץ שאתה עושה מדי יום. לדוגמה, אם הם לא אסירי תודה על הארוחות שאתה מגיש להם, כלול אותם בתהליך הבישול.

כך הם יראו כמה זמן לוקח לבשל לכל המשפחה. חוץ מזה, הם יבינו שאוכל לא מופיע כמעשה קסם. למרות שהם אולי לא יאהבו את כל מה שאתה מגיש להם, הם ישימו לב למאמץ.

3. תנו להם להרוויח משהו כדי להיות אסירי תודה על כך

לפעמים, ילדים מתקשים להבין מדוע הם לא יכולים לקבל את כל מה שהם רוצים. כסף הוא מושג מופשט עבורם, מכיוון שהם מעולם לא נאלצו לשלם על שום דבר. זו הסיבה שהם לא מבינים למה אתה אומר לא לפעמים.

בפעם הבאה שהילדים שלכם באמת רוצים צעצוע חדש, עזרו להם לחשוב בדרך כדי להרוויח כסף כדי לקנות אותו. כתוצאה מכך, אתה תגדל ילדים אסירי תודה.

שתפו את הכרת התודה שלכם כדי לגדל ילדים אסירי תודה
שתפו את הכרת התודה שלכם כדי לגדל ילדים אסירי תודה.

הם יכלו לעשות זאת על ידי חיסכון של הקצבה שלהם, ביצוע פעילויות נוספות בבית, חסכון בכסף שבני המשפחה נותנים להם ליום ההולדת וכו'. בסופו של דבר, הם יבינו את הזמן והמאמץ הנדרשים כדי להשיג את הצעצוע שהם רוצים. לבסוף, הם יהיו אסירי תודה אפילו יותר מאשר רק לקבל את זה במתנה.

4. הציבו ציפיות לגידול ילדים אסירי תודה

אם בכל פעם שהילדים שלך עוזרים לך במשהו אתה נותן להם חטיף או צעצוע חדש, הם תמיד מצפים למשהו. וברגע שהם מחכים לזה, הם מפסיקים להיות אסירי תודה. למעשה, הם עלולים להתעצבן אם לא תיתן להם שום דבר בתמורה.

לפני שאתה הולך לחנות, ספר להם מה אתה הולך לעשות. זה יכול להיות כך: "אנחנו לא קונים כלום. אנחנו רק הולכים להסתכל. אם תראה משהו שאתה אוהב, אני ארשום אותו, כדי שתזכור את זה ביום ההולדת הבא שלך." לאחר מכן, היצמד לתוכנית. ככל שהזמן יעבור, הציפיות שלהם מצעצוע חדש יצטמצמו.

5. שתפו את ילדיכם בחוויות

יותר מדי דברים עלולים להקשות עליהם להיות אסירי תודה. אם יש להם מאות צעצועים, הם אפילו לא ישימו לב לחמישה עשר החדשים שהם יקבלו במהלך חופשות. נסו להחליף כמה מהמתנות החומריות הללו בחוויות ביחד. למשל, אפשר לצאת עם כל המשפחה, או ללכת יחד לקולנוע. כתוצאה מכך, החוויות הללו יעזרו לכם להתחבר והן גם יסירו את הרצון לדברים חדשים כל הזמן.

6. ערכו רשימה של הדברים שאתם אסירי תודה עליהם

בקשו מילדיכם לכתוב רשימה של הדברים שהם מודים עליהם. אם הם צעירים מכדי לכתוב, אתה יכול לעזור להם לעשות את זה. זה יהיה כמו יומן הכרת תודה, משהו חשוב מאוד ללמוד איך להיות אסיר תודה.

7. התחל צנצנת הכרת תודה

בדיוק כמו הרשימה שהזכרנו בעבר, תוכלו לעזור לילדים שלכם להתחיל צנצנת הכרת תודה. במקרה זה, כל המשפחה יכולה להשתתף ולשתף את הדברים שהם אסירי תודה עליהם. בכל פעם שאתה מוסיף פיסת נייר חדשה לצנצנת, הקפד לספר לילדים שלך.

אתה יכול לומר דברים כמו: "אני כל כך אסיר תודה על הפרחים שסבתא הביאה. אני מרגיש מאוד שמח בכל פעם שאני רואה אותם. אני הולך לשים את זה בצנצנת". לאחר מכן, הילדים שלך יתחילו לחפש דברים לשים בצנצנת. בנוסף, אתה יכול לקרוא את ההערות פעם בשבוע כפעילות משפחתית, אולי בימי ראשון לאחר ארוחת הערב.

על גידול ילדים אסירי תודה

כפי שאתה יכול לראות, לאחר קריאת טיפים אלה, יהיה קל מאוד לגדל ילדים אסירי תודה. למה אתה מחכה כדי ליישם את כל זה בפועל?