"ראלף ההורס!" - סרט נהדר לכל המשפחה

בסרט יש גם כמה דמויות ידועות של משחקי וידאו
בסרט יש גם כמה דמויות ידועות של משחקי וידאו; למעשה, כל פריים מתרחש בתוך משחק וידאו.
"ראלף ההורס!" הוא סרט אידיאלי לצפייה כמשפחה. זה משעשע ומהנה. זה באמת מושלם גם לילדים וגם למבוגרים, מכיוון שכולם ירגישו מזוהים עם העלילה, שמלאה בהתייחסויות למשחקי וידאו קלאסיים ולטכנולוגיה עדכנית.

הבמאי ריץ' מור יצר את Wreck-it ראלף! כסרט אנימציה והפיק אותו בשנת 2012. חברת ההפקות וולט דיסני יצרה את הסרט, שזכה בשני פרסים וחמש מועמדויות לפסטיבל. אבל, מה הופך את הסרט הזה למיוחד כל כך?

נראה שהוא משתמש בנוסחה של פיקסאר, שכן מור וצוות האנימטורים שלו עוררו מתיקות ושנינות דומים. זה בהחלט סרט אידיאלי עבור ילדים ומבוגרים לצפייה משותפת, המקשר בין אנימציה תלת מימדית ומשחקי וידאו.

מלא הומור ואקשן, Wreck-It Ralph! משלב רגעים של הרפתקאות ונוסטלגיה; הוא מטיל ספק בחברות ואפילו דן במשברים קיומיים שמגיעים עם הגיל. סוד הצלחתו הוא ההתלהבות האמיתית מהפוטנציאל היצירתי של המשחקים.

הסרט כולל אוסף דמויות; חלקם חדשים בעוד שאחרים מזוהים יותר על ידי אנשים בכל הגילאים. כל דמויות משחקי הווידאו מתעוררות לחיים ומקיימות אינטראקציה, כפי שהן עושות בסרטי צעצוע של סיפור. ראלף ההורס! מכיל את אותו שילוב של הרפתקה ונוסטלגיה.

ללא ספק, הנכס העיקרי של סרט התלת-ממד המצויר הזה הוא האנושיות שלו. הדרך שבה צעצועים וירטואליים נלחמים על כבודם, הכבוד ואריכות החיים שלהם. זה מה שהופך את הסרט להרבה יותר מבדר ומשכנע; זה גם לועג קלות לאובססיה החברתית שלנו למשחקי וידאו.

ראלף ההורס! - הסרט

גיבור הסרט הזה הוא ראלף, נבל אומלל של שנות ה-80. כמו כל גיבור אנימציה אמיתי של דיסני, הוא סובל ממשבר זהות. הוא מנסה לפתור את זה על ידי הפיכתו לגיבור במשחק אחר.

המטרה של ראלף היא לזעזע את הכללים ולטייל בעולמות הארקייד השונים כדי להשיג את מטרתו היחידה, שהיא להוכיח לכולם שהוא יכול להפוך לגיבור. אבל עמוק בפנים, הוא רק רוצה שכולם יאהבו אותו.

בסרט יש גם כמה דמויות ידועות של משחקי וידאו; למעשה, כל פריים מתרחש בתוך משחק וידאו. רוב הפעולה מתרחשת בתוך המכונות עצמן, אשר מיוצגות באופן מושכל כמחוברות באמצעות שירות רכבת העובר דרך כבלי התקשורת.

שזכה בשני פרסים וחמש מועמדויות לפסטיבל
חברת ההפקות וולט דיסני יצרה את הסרט, שזכה בשני פרסים וחמש מועמדויות לפסטיבל.

הלך הרוח הייחודי שלו במרדף אחר המטרה שלו מוביל אותו לנטוש את משחק פלטפורמת הרטרו שלו ולקפוץ דרך מסכים בארקייד. ראלף מעמיד פנים שהוא מוצא עולמות משחק חדשים ואמיצים ואת המדליה של גיבור חמקמק.

העלילה מתעבה די מוקדם מכיוון שהיא מציגה כללים רבים של אופן פעולת העולמות, בתוספת הסיפורים של הדמויות השונות, ומספר לא מבוטל של בדיחות. הסרט מכוון את הבדיחות להורים, מכיוון שילדים לא יזכרו את המשחקים הקלאסיים שהם מתכוונים אליהם.

"הדרך שבה דמויות וירטואליות נלחמות על כבודן, הכבוד ואריכות החיים שלהן הופכת את הסרט להרבה יותר מבדר ומשכנע."

הדמיון שלו לסיפור צעצוע

רבים מציינים ש- Wreck-it ראלף! נראה שהוא מחקה את הסרט Toy story, מאת פיקסר. אכן, יש דמיון שטחי: שני סרטי האנימציה מתמקדים בתחילה ביחסים בין ילדים לצעצועים שלהם.

עם זאת, בעוד הסרט מתחיל בחדר משחקים, שבו ילדים נפגשים עם הדמויות הללו, הוא מתחיל לסירוגין להתייחס לאופן שבו הדמויות מתקשרות זו עם זו בתוך המשחק. לכן, הוא מתייחס פחות למגע אנושי.

שני הסרטים משחקים עם הרעיון שהחיים העשירים והמשוכללים שילדים מדמיינים עבור הצעצועים שלהם אינם אשליה, אלא קצה הקרחון בהשוואה לעולמם האמיתי.

מצד שני, מכיוון ששני הסרטים מיועדים באופן נומינלי לילדים, יש דמיון מסוים במסרים לגבי החשיבות של להיות עצמך ושל לאהוב את עצמך, ולגבי הכוח הגואל של הידידות.

זה מייצג שינוי פרדיגמה עבור וולט דיסני. העובדה ש- Wreck-it ראלף! בעל איזון עקבי כל כך של אלמנטים של דיסני ופיקסאר הופך אותו לאחד מסרטי האנימציה הטובים ביותר שנוצרו עד כה.

בקיצור, זה סרט אנימציה מלא ברפרנסים שבוודאי יגרמו לכל חובב משחקי ארקייד לצחקק. אז, שבו עם ילדיכם ותיהנו מאחד מסרטי וולט דיסני הטובים ביותר שנוצרו אי פעם.

פופולריים