בדיקות רפואיות בגיל ההתבגרות

בדיקות רפואיות בגיל ההתבגרות
בדיקות רפואיות בגיל ההתבגרות.
למרות שבדרך כלל זה שלב בחיים בו אין יותר מדי בעיות בריאות, עדיין חשוב לעבור בדיקות רפואיות קבועות בגיל ההתבגרות על מנת לקבל הדרכה בנושאים מכריעים.

בדיקות רפואיות בגיל ההתבגרות הן חיוניות. זה שלב בחיים שבדרך כלל לא נותן יותר מדי בעיות בריאותיות. עם זאת, עדיין יש מצבים שצריך לטפל בהם ולמסור מידע.

בדיקות רפואיות בגיל ההתבגרות

עמוד שדרה, יציבה ובעיות אחרות

בדיקות רפואיות בגיל ההתבגרות יכולות להעלות סדרה בלתי נדלית של שאלות. בגיל ההתבגרות, בני נוער מתחילים להתעניין ולסקרן לגבי כל כך הרבה דברים שנוכל לבלות שעות על גבי שעות בשיחה איתם.

אלה יכולים לנוע בין בעיות יציבה ועמוד השדרה, לשאלות הקשורות לאכילה וריכוז ללימודים. יש הרבה נושאים שעלינו להתייחס אליהם, וחלקם יכולים לעתים קרובות לעורר דאגה.

מהם המאפיינים של מתבגרים?

בכל הנוגע לשירותי בריאות, אין לשכוח שלמתבגרים, באופן כללי, יש לעתים קרובות תחושה של חוסר פגיעות שגורמת להם לחשוב ששום דבר רע לעולם לא יקרה להם. אז, הדבר האחרון שהם ירצו לעשות זה ללכת לרופא, אלא אם כן הם מרגישים ממש חולה.

גיל ההתבגרות כבעיה

אנחנו לא צריכים ליצור סטיגמות או להתייחס לגיל ההתבגרות כסוג של בעיה שצריך להתגבר עליה. באופן כללי, יש מספר לא מבוטל של מתבגרים וצעירים שלומדים, עובדים, מכבדים כללים ויצירתיים וחיוביים בכל מה שהם עושים.

התפקיד שלנו כמבוגרים הוא סופי כשזה מגיע לעזור להם. עלינו לזכור תמיד שאנחנו ההורים, המורים או היועצים שלהם, אבל לא חברים שלהם. שלושה מרכיבים מכריעים שעולים לביטוי בתקופה זו של חייהם הם: בחירת בני זוג, בחירות קריירה עתידיות וחיפוש אחר זהותם.

בדיקות רפואיות בגיל ההתבגרות: פעם, פעמיים או שלוש בשנה?

האגודות המדעיות המוכרות בבריאות מתבגרים ממליצות על לפחות שני ביקורים בשנה אצל רופא בעל ניסיון מוכר בבריאות מתבגרים.

בדיקות רפואיות בגיל ההתבגרות הן חיוניות
בדיקות רפואיות בגיל ההתבגרות הן חיוניות.

הצורך בהכשרה מיוחדת של הרופא הוא חשוב, שכן הוא יצטרך להיות בעל ניסיון בשאילת שאלות פתוחות באופן שעוזר למתבגר להרגיש בנוח.

דיאלוג מוטיבציוני הוא גם משאב מתאים שבידי מומחים יכול לתרום למערכת יחסים טובה יותר שניתן לקיים לאורך זמן.

הורים ומינויים

להורים יש תפקיד בסיסי בכל עת. עם זאת, האופן שבו הם צריכים ללוות ילדים, מתבגרים ומבוגרים צעירים שונה במובנים רבים. במובן זה, על הרופאים וההורים כאחד לסייע לפיתוח מתקדם של האוטונומיה של נער.

חיסיון בבדיקות רפואיות בגיל ההתבגרות

חיסיון משמעו שהמידע המשותף בייעוץ יישאר, ככלל, שם. חשוב להבהיר מלכתחילה שרופא תמיד ישאף לשמור על סודיות.

עם זאת, ישנם מקרים שבהם הם יצטרכו "לשבור" את החיסיון הזה אם הם מרגישים שיש מצב שעלול לסכן את בריאותו של המתבגר ולסכן אותם.

במקרים אלו, ובהסכמת המתבגר, או שההורים יידעו, או שיעזרו להם לחלוק את המידע הזה עם הוריהם.

דברים שכדאי לזכור

זה לא נדיר לראות ולשמוע שלעתים קרובות הורים מזניחים את ילדיהם בדרכים שונות כשהם מגיעים לגיל ההתבגרות. זוהי טעות חמורה, שכן מתבגרים דורשים את תשומת הלב והעזרה שלנו – גם אם בצורה אחרת – על מנת שיתפתחו היטב כבני אדם אוטונומיים.

ולבסוף...

גיל ההתבגרות הוא זמן של השראה ושינוי חיובי. מסיבה זו התמיכה שאנו כמבוגרים נותנים להם יכולה לעורר בהם השראה ולחולל שינויים חיוביים בחייהם ובתוכניותיהם.

פופולריים