איך להימנע מחללים בבקבוק תינוק?

השיטה היעילה ביותר להימנעות מחללים בבקבוק התינוק היא היגיינת הפה והשיניים
מלבד האמצעים שהוזכרו לעיל, השיטה היעילה ביותר להימנעות מחללים בבקבוק התינוק היא היגיינת הפה והשיניים.

חללים בבקבוקי תינוק שכיחים אצל ילדים שמתעללים בבקבוקים שלהם. תינוקות שמבלים חלק גדול מהיום בללעוס את פטמת הגומי, גם בלי לשתות, נוטים יותר לחלל בקבוקי תינוק.

אי הנוחות הנובעת מכך עלולה לגרום לילדים לסרב לאכול, לחוסר תיאבון, או לעשות פרצופים או לקבל עור אווז כשהם אוכלים.

בעוד אמהות רבות אינן מודעות לקשר, חללים בבקבוקי תינוק מהווים איום מרכזי להזנה נכונה של תינוקות.

בריאות הפה צריכה להיות בראש סדר העדיפויות אפילו עבור תינוקות, מכיוון שאיכות החיים של הקטן שלך תלויה בכך. לכן, חשוב גם להקנות הרגלים טובים מגיל צעיר. זה חל הן על הרגלי האכילה של ילדיכם והן על היגיינת הפה שלו.

חללים בבקבוקי תינוק יכולים להשפיע על מצב הרוח של הקטן שלך כמו גם על בריאותו.

מהם חללים בבקבוק תינוק?

חורים בבקבוק תינוק הם אלה המופיעים בשיני חלב במהלך שנות חייו הראשונות של הילד. הנושא קשור קשר הדוק להתעללות בבקבוקי תינוקות, הרגלי אכילה רעים והגיינת פה לקויה.

חללים בבקבוק תינוק עלולים לגרום לכאב, רגישות קיצונית למזון קר או חם ולקשיי אכילה כלליים.

אילו אמצעים עלי לנקוט כדי למנוע מהתינוק שלי לקבל חללים בבקבוק?

על מנת למנוע חללים בבקבוק לתינוק, חשוב לזכור את ההמלצות הבאות.

  1. אל תאפשרו לילדכם לפתח הרגל של שימוש בבקבוק תינוק כמוצץ. גומי ספוג בחלב, מיץ או משקאות אחרים בפה במשך זמן רב מדי עלול לגרום לחורים. חלק מהתינוקות אפילו מתרגלים לישון עם בקבוק בפה. זה מסוכן במיוחד.
  2. הימנע ממתן ממתקים לילדך. הורים רבים פונים לטבול את בקבוק התינוק או המוצץ של ילדם במשהו מתוק כדי להרגיע אותם. בין אם זה דבש, סירופ, חלב מרוכז ממותק או כל נוזל מתוק אחר, זהו הרגל שלילי. לא רק שהוא יכול לתרום להידרדרות של שיניים של ילדכם, אלא גם לסוכרת, השמנת יתר ובעיות בריאות רבות אחרות בעתיד.
  3. תן לילדך הרבה מים. מים הם התרופה הטובה ביותר לגוף ובכוחם לסייע בסילוק רובד החיידקים המצטבר בפה של ילדכם. שוחח עם הרופא של ילדך כדי לדעת בדיוק כמה מים מתאים לקטן שלך, בהתאם לגילו. זכור שתינוקות מתחת לגיל 6 חודשים לא צריכים לשתות מים, אלא רק חלב אם או פורמולה.
  4. קח את ילדך לרופא השיניים באופן קבוע. למרות שילדך קטן, בדיקת שיניים היא אף פעם לא רעיון רע. יתרה מכך, אם אתה מאמין שלילד שלך עלולים להיות חורים, אז חשוב מאוד שתדבר עם מומחה לגבי הטיפול ששיניו של ילדך דורשות.

היגיינת הפה והשיניים: השיטה הטובה ביותר להימנע מחורים בבקבוק תינוק

השיטה הטובה ביותר להימנע מחורים בבקבוק תינוק
היגיינת הפה והשיניים: השיטה הטובה ביותר להימנע מחורים בבקבוק תינוק.

מלבד האמצעים שהוזכרו לעיל, השיטה היעילה ביותר להימנעות מחללים בבקבוק התינוק היא היגיינת הפה והשיניים. בדרך זו, רובד החיידקים המייצר חללים לא יזיק לילדך.

עם זאת, לגרום לילד קטן לעקוב אחר שגרת היגיינת הפה יכולה להיות משימה קשה. כאמא, תצטרכי להיות חרוצה ולהיות בטוחה שאת מטפלת ובודקת את הפה של ילדך באופן קבוע.

אם ילדכם קטן מאוד והשיניים בקושי הופיעו, עדיין חשוב לנקות את הפה, הלשון והחניכיים שלו עם מטלית לחה.

אם לקטנטן שלכם כבר יש שיניים, אז כדאי לצחצח אותן עם מברשת רכה מאוד לאחר כל ארוחה ולפני השינה.

בעת צחצוח השיניים התחתונות, הזיזו את המברשת כלפי מעלה. צחצחו כלפי מטה בעת צחצוח השיניים העליונות. פעל לפי כלל אצבע זה הן עבור הצד החיצוני של השיניים והן עבור הצד הפנימי.

טכניקה זו מגנה על החניכיים ושומרת על ניקיון השיניים של הקטן שלך. עדיף גם להשתמש במשחת שיניים עם פלואוריד, שכן הדבר תורם לשימור האמייל של השיניים.

עם זאת, עליך לדבר תחילה עם הרופא של ילדך ולהשתמש רק במעט משחה זעירה בכל צחצוח (פחות מגרגר אורז).

טיפול בבריאות הפה והשיניים של ילדך מגיל צעיר יעזור להבטיח שחורים לעולם לא יופיעו. אם תעזור לילדך לרכוש הרגלים טובים, בקרוב תראה שהוא או היא ילכו בעקבותיך.

פופולריים