עידוד הרגלי אכילה בריאים אצל ילדים

חשוב לעודד הרגלי אכילה טובים אצל ילדים כדי להבטיח את בריאותם העתידית
חשוב לעודד הרגלי אכילה טובים אצל ילדים כדי להבטיח את בריאותם העתידית.
ילדים קליטים הרבה יותר ממבוגרים בכל הנוגע לשילוב הרגלי אכילה. מסיבה זו, חשוב לוודא שהשגרה המוטבעת היא בריאה.

חשוב לעודד הרגלי אכילה טובים אצל ילדים כדי להבטיח את בריאותם העתידית.

בשלבים הראשונים של החיים, אנשים פתוחים יותר לשינויים. לכן, אימוץ שגרות מסוימות מגיל צעיר הוא קל. כדאי לנצל עובדה זו על מנת ללמד אותם לאכול טוב.

בשנים האחרונות, שיעורי משקל עודף והשמנת יתר עלו בקצב מדאיג. הסיבה לכך היא החשיפה לג'אנק פוד והמידע השגוי שקיים לגביו.

אנו חיים בעולם שבו הרגלי אכילה טובים לא תמיד נטמעים מלכתחילה וזה הופך להיות קשה יותר לתיקון ככל שחולפות השנים.

טיפים לעידוד הרגלי אכילה טובים אצל ילדים

הנה כמה אסטרטגיות מפתח שיעזרו לכם לעודד הרגלי אכילה טובים אצל ילדיכם.

הימנעו מקניית מזונות מעובדים במיוחד

על פי מחקר שפורסם בכתב העת BMJ, צריכה קבועה של מזונות אולטרה מעובדים מעלה את הסיכון לפתח בעיות קרדיווסקולריות והשמנה. מזונות אלו צריכים להיות מוגבלים בתזונה ככל האפשר.

הדרך הטובה ביותר עבור ילדים לא להתרגל לצריכה שלהם היא להימנע מגישה אליהם. זה אומר שעדיף אפילו לא לרכוש אותם בסופר. כך ילדים יוכלו לאכול מוצרים לא איכותיים רק כשהם מחוץ לבית או ברגעים ספציפיים, אך לא על בסיס יומיומי.

מציעים מגוון של פירה

זה חיוני שילדים יצרכו ירקות, אם כי זו לא תמיד משימה קלה.

לפעמים, קשה להרגיל אותם למרקם או לטעם שלהם, ולכן כדאי להכין אותם בצורת פירה או מרקים עם ירקות מגוונים. הקבלה של מצגות מסוג זה טובה מאוד, ובאמצעות אלה, הילדים יוכלו להכיר את המאפיינים האורגנולפטיים של כל ירק.

הקניית הרגלי תזונה בריאים לילדים
הקניית הרגלי תזונה בריאים לילדים.

כדאי גם לשים לב שנוכחותם של ירקות אדומים בתזונה היא בראש סדר העדיפויות. מזונות אלה מכילים סוג של פיטונוטריינט הנקרא אנתוציאנינים, המסייעים במניעת חמצון תאי והתפתחות של פתולוגיות מורכבות בעתיד. זה מאושר על ידי מחקר שפורסם ב- Antioxidants.

תמיד שתו מים

צריכת מיצים ומשקאות קלים אצל ילדים היא נושא שמדאיג את אנשי המקצוע בתחום הבריאות.

זהו אחד מהרגלי האכילה הגרועים ביותר שקיימים עבור קבוצת גיל זו. הסיבה לכך היא שבמוצרים הללו יש ריכוז גבוה של סוכרים ותוספים פשוטים. אלמנטים אלה יכולים להשפיע לרעה על בריאותו המטבולית והכבדית של הילד, וליצור בעיות בטווח הבינוני.

מסיבה זו, חשוב לעודד צריכת מים סדירה. זה צריך להיות הנוזל המועדף כדי ללוות את הארוחות היומיות. זה הכלי הטוב ביותר שזמין כדי להבטיח הידרציה נכונה ולמנוע מחלות מסוימות.

במקרה של הכנסת כל מרכיב נוזלי אחר בתזונה של ילדכם, עדיף לבחור בחלב מלא, שכן מדובר במזון בעל צפיפות תזונתית גבוהה המספק חלבונים ושומנים איכותיים. אבל אל תשכחו שזה גם משקה עתיר קלוריות ולכן חשוב לא לעשות בו שימוש לרעה.

הימנע מאכילה בזמן צפייה בטלוויזיה

הסחות דעת בזמן הארוחה אינן מועילות כי אתה צריך לשים לב למה שבאמת חשוב: פעולת האכילה.

אכילה תוך כדי צפייה בטלוויזיה עלולה להוביל ללעיסה לא יעילה או שהילד עלול בסופו של דבר לאכול אוכל מבלי שיהיה לו תיאבון אמיתי. שניהם מזיקים לבריאות.

שעת הארוחה היא הזדמנות טובה לדבר ולתת מקום מיוחס ליחסים במשפחה. לכן חשוב שכולנו נמנע משימוש במכשירים ניידים ושאר אלמנטים שיכולים להסיט את תשומת הלב שלנו.

הקניית הרגלי תזונה בריאים לילדים

כפי שהוזכר לעיל, חשוב לעודד הרגלי אכילה טובים בשלבים הראשונים של החיים. זה יניח את היסודות להבטחת תזונה בריאה בעתיד. וזה, בתורו, יתרום להפחתת השכיחות של מחלות כרוניות ומורכבות בבגרות.

אם יש לך ספקות בעת תכנון תפריטים, אל תהססו להתייעץ עם מומחה תזונה. הם יהיו האדם הנכון לספק לך את הרעיונות ואת אפשרויות האוכל המתאימים ביותר בהתאם לצרכים האישיים שלך.

פופולריים