הילד שלי לא אוהב כדורגל: מה עלי לעשות?

אם ילדכם לא אוהב כדורגל או כל ספורט אחר
אם ילדכם לא אוהב כדורגל או כל ספורט אחר, זה יכול להיות קשה ללכת לבית הספר כל יום.
כשילדים לא אוהבים כדורגל, ייתכן שהם נתקלים בבעיות בבית הספר. כדי לשפר את המצב הזה, חשוב שההורים והמורים יהיו בעלי גישות טובות.

לפני שאתם נכנסים לפאניקה וחושבים, "הילד שלי לא אוהב כדורגל", שאל את עצמך אילו דברים הוא או היא אוהבים. לא כל הילדים באמת אוהבים ספורט ופעילות גופנית. חשוב לברר אם מדובר בספורט בכלל או ספציפית בכדורגל.

אם ילדכם לא אוהב כדורגל, אולי הוא או היא אוהבים ספורט אחר כמו שחייה, כדורסל, טניס או בייסבול. הדבר החשוב הוא שילדכם יבצע באופן קבוע פעילות גופנית כלשהי. ספורט עוזר לשמור על ילדים בריאים ומאושרים, אפילו צעירים.

זה רעיון מקובל תרבותית שילדים חייבים לשחק כדורגל או ספורט אחר. כיום, פחות ופחות נפוץ שילדים לא עושים ספורט.

בדרך כלל, הורים חוששים לספר לילדיהם מה מייחד אותם מילדים אחרים. ברוב המקרים, ההורים ניגשים לסוגיה זו בעקיפין על ידי עידודם לנסות ענפי ספורט אחרים.

אם תכריחו את ילדכם לעשות ספורט שהוא לא אוהב, הוא לא ישחק טוב במיוחד. ילדים צריכים לנסות לגלות מה הם אוהבים בעצמם. עם זאת, הם עלולים להתמודד עם סביבות חברתיות, אקדמיות, פנאי ומשפחתיות קשות.

בית ספר בלי לשחק כדורגל

אם ילדכם לא אוהב כדורגל או כל ספורט אחר, זה יכול להיות קשה ללכת לבית הספר כל יום. הוא עלול להרגיש מבודד ומדוכא. לרוע המזל, הוא עלול אפילו להציק על ידי חבריו לכיתה. זה ישפיע על אישיותו, התנהגותו וביצועיו בבית הספר.

כולם צריכים להרגיש כלולים ולהרגיש שייכים לקבוצה או לקהילה. זה חשוב במיוחד לילדים. לכן, קיום חברים בבית הספר שחולקים את אותם תחומי עניין ופעילויות יעזור להם להתרועע וללמוד להסתגל.

בוודאי, יהיו ילדים אחרים שחולקים את תחומי העניין שלו. הוא יכול לשחק איתם ולבלות יחד בהפסקה.

"הילד שלי לא אוהב כדורגל"
לפני שאתם נכנסים לפאניקה וחושבים, "הילד שלי לא אוהב כדורגל", שאל את עצמך אילו דברים הוא או היא אוהבים.

למורים יש תפקיד חשוב מאוד בקידום משחקים ופעילויות מלבד כדורגל בבית הספר. בעיקרון, זו דרך חכמה לעזור לילדים להתרועע. בנוסף, הם יכולים לשים בצד את ההבדלים ביניהם על ידי משחק ביחד.

"אם הילד שלך לא אוהב כדורגל, אולי הוא אוהב ספורט אחר כמו שחייה, כדורסל, טניס או בייסבול."

מה לעשות אם הילד שלך לא אוהב כדורגל

הנה כמה טיפים שיעזרו לילדכם שלא אוהב כדורגל:

  • אל תכריח, תשאל או תבקר אותו.
  • גלה אם הסלידה שלו נובעת מהדברים האלה: לא להבין איך לשחק, לא לדעת את הכללים הבסיסיים או לחשוב שזה משעמם.
  • עזרו לו לעבור חוויה רעה בעבר בה הרגיש לחוץ או לחוץ.
  • תגיד לו שלא לכל הילדים יש את אותם כישורים. לכל אחד יש טעמים, העדפות ויכולות שונות. חלקם מהירים, חלקם חזקים ולחלקם מטרה גדולה.
  • עזרו לו לגלות את היכולות הפיזיות שלו. אולי ילדכם לא אוהב ספורט קבוצתי ומעדיף ספורט אישי. ההורים צריכים לעזור לו להבין את זה.
  • שחייה, צלילה, ריצה, החלקה, התעמלות, גולף, טניס ואומנויות לחימה הם כולם ענפי ספורט אישיים שישאירו אותך פעיל.

מצד שני, עליכם לזכור שישנן פעילויות רבות שהילד שלכם יכול לעשות כדי להימנע מאורח חיים בישיבה ולהישאר בריא. למשל, משחק במגרש המשחקים, ריקוד, קפיצה, משחק מחבואים וכו'.

לאחר מכן, עליך לספר לו על פעילויות שהוא יכול לעשות מחוץ לבית הספר שאינן כדורגל. זה יאפשר לו לפתח מיומנויות מעבר לספורט. שם, ילדכם יכיר חברים חדשים עם תחומי עניין דומים, כמו מוזיקה, ציור או תיאטרון.

עצה להורים

ילדים קטנים הם לא היחידים שחשים לחץ מכך שהם לא משתלבים בסביבתם. גם ילדים גדולים יותר יכולים להרגיש את זה. עבורם, זה רעיון טוב:

  • אל תיכנע ללחץ של הורים אחרים. בנוסף, התעלם מההערות שלהם לגבי איך הבן שלך לא אוהב כדורגל.
  • הכירו בכך שזה נורמלי שחלק מהילדים לא אוהבים כדורגל או ענפי ספורט אחרים.
  • הורים אחראים לעזור לילדיהם עם ההערכה העצמית שלהם. לכן, עזרו לילדים שלכם להיות בטוחים ולמדו את הילדים לכבד את עצמם.
  • כדורגל זה רק ספורט. לילד שלכם יש המון כישורים ויכולות, ואתם צריכים לעזור לו לגלות אותם ולפתח אותם.

לבסוף, כדאי למצוא פעילות שכולכם יכולים לעשות ביחד כמשפחה שלמה. אם הילד שלך מקבל את תמיכתך, יהיה לו הרבה יותר קל להיות האני האמיתי שלו ללא כל היסוס.