הספורט הטוב ביותר לילדים עם אסתמה

פעילות גופנית וספורט יכולים לעזור לילדים עם אסתמה להישאר בכושר
למעשה, פעילות גופנית וספורט יכולים לעזור לילדים עם אסתמה להישאר בכושר.
ילדים עם אסתמה יכולים לעשות ספורט כל עוד האסתמה שלהם בשליטה. להלן ענפי הספורט המומלצים ביותר לילדים אלו.

ילדים עם אסתמה לא צריכים להתרחק מספורט. למעשה, פעילות גופנית וספורט יכולים לעזור לילדים עם אסתמה להישאר בכושר. בנוסף, פעילות גופנית מאפשרת להם לחזק את שרירי הנשימה. זה יעזור לריאות שלהם לעבוד טוב יותר.

עם זאת, ענפי ספורט מסוימים טובים יותר מאחרים לילדים עם אסתמה. נדבר על נושא זה במאמר הבא.

מהם ענפי הספורט הטובים ביותר לילדים עם אסתמה?

ענפי ספורט מסוימים מאתגרים יותר מאחרים עבור ילדים עם אסתמה. לדוגמה, קשה יותר לרכיבה על אופניים, גולף או חץ וקשת לגרום להתקפי אסטמה אצל ילדים. עם זאת, ישנם ענפי ספורט אחרים שיכולים להיות מאתגרים יותר בהקשר זה; זה המקרה עם כדורגל, כדורסל, אתרים ושדה, או הוקי שדה.

באופן כללי, כל ענפי הספורט הדורשים הרבה אנרגיה ומעט זמן מנוחה הם אתגר גדול עבור ילדים קטנים עם אסתמה. עם זאת, זה לא אומר שילדים עם אסתמה לא יכולים לשחק בספורט אלה. עם הכשרה מתאימה ותרופות מתאימות, ילדים אלה יכולים גם לשחק בספורט אלה.

מומחים ממליצים לעתים קרובות לילדים עם אסתמה להשתתף בספורט כגון יוגה, אומנויות לחימה, בייסבול, סיוף, כדורעף וגולף. שחייה מומלצת לעיתים קרובות גם לצעירים אלו, אולם יש לגשת אליה בזהירות ולפקח עליהן בקפידה עקב חשיפה לכלור.

טריגרים להתקפי אסטמה במהלך פעילות ספורטיבית

נושא חשוב שילדים צריכים להיות ברורים לגביו הוא מה מעורר התקף אסטמה במהלך ספורט. להורים יש תפקיד חשוב כאן, לא רק בזיהוי הסיבות הללו, אלא גם בהבטחת שהילד לא יאבד את הביטחון העצמי.

אל לנו להפסיד את העובדה שכפי שדניאל יוגס מציין, פעילות גופנית היא כנראה הטריגר השני בשכיחותו לאסטמה. בין היתר, ידיעת הסיבות המעוררות התקף אסתמה תעזור לך לנקוט באמצעי הזהירות הנכונים. זה גם יעזור לילד לעצור בזמן כך שהתקף האסתמה לא יהיה כל כך חמור.

מהם ענפי הספורט הטובים ביותר לילדים עם אסתמה
מהם ענפי הספורט הטובים ביותר לילדים עם אסתמה?

לדוגמה, ספורט שמשחקים בסביבות קרות עלול להיות קשה עבור ילדים הסובלים מאסטמה, מכיוון שבמצבים אלו הריאות מותשות מוקדם יותר. ספורט נמרץ יכול גם להוות סיכון, כמו גם ספורט שמשחקים בו פרקי זמן ארוכים עם מנוחה מועטה או ללא מנוחה. ספורט אלו נוטים להיות קשים יותר לסבול לילדים אסתמטיים.

כאשר פעילות גופנית גורמת לתסמינים אצל ילד אסתמטי, שיעול וקוצר נשימה הן התלונות השכיחות ביותר, כאשר במקום השני נמצא לחץ בחזה. צפצופים מוזכרים בתדירות נמוכה יותר.

בכל מקרה, הכושר הגופני של הילד האסתמטי הוא גורם חשוב שיש לקחת בחשבון בעת הערכת השתתפותו בספורט, במיוחד אם יש בעיה של עודף משקל או השמנת יתר.

זה לא אומר שילד אסתמטי שאינו בכושר לא צריך לעשות ספורט; להיפך, עליהם לעשות זאת, אך בהדרגה, כדי שיוכלו להתאמן לאט לאט וכדי שהתקפי אסתמה לא יגרמו להם לאבד עניין בפעילות גופנית.

איך לגשת לעיסוק בספורט לילדים עם אסתמה?

הטיפול בילדים אסתמטיים העוסקים בספורט חייב להיות מותאם לצרכיהם הספציפיים. למעשה, חשוב מאוד לדון בנושא זה עם המומחה הרפואי.

מומחים ממליצים בדרך כלל לילדים עם אסתמה להשתמש במשאף 13 עד 30 דקות לפני האימון. בנוסף, עליהם להקדיש יותר זמן מהרגיל בחימום, על מנת להתחמם בצורה הדרגתית יותר. זה יעזור לילד לנשום טוב יותר לאורך התרגיל.

בנוסף, ילדים אסתמטיים צריכים תמיד להחזיק את המשאפים שלהם בהישג יד במהלך אימון ספורט. זה יאפשר להם להשתמש בו כשהם מרגישים שהם סובלים מהתקף אסתמה. אם הילד אינו יכול לשאת את המשאף, עליו להיות קרוב ונגיש. בנוסף, גם למאמן וגם לחברי הצוות צריכה להיות גישה למשאף כדי לספק אותו במקרה הצורך.