האם את אמא עם תסמונת ונדי?

מכיוון שאמא עם תסמונת ונדי תמיד תרצה לספק את משפחתה
מכיוון שאמא עם תסמונת ונדי תמיד תרצה לספק את משפחתה, נוכל לזהות אותה בקלות.
כאמא וכאישה, חשוב שתדעי מהי תסמונת וונדי. גלה את כל מה שאתה צריך לדעת.

האם אי פעם הרגשת שהתפקיד שלך כאם או בת זוג ממוקד יתר על המידה בסיפוק הסובבים אותך?. אתה לא היחיד, מכיוון שאולי יש לך מה שמכונה תסמונת וונדי.

תסמונת זו מתבטאת בצורך מוחלט לספק את האחר, בעיקר את בן/בת הזוג וילדיך. המשך לקרוא ולגלות עוד על תסמונת זו וכיצד להתגבר עליה.

מהי תסמונת ונדי

כדי להבין מהי תסמונת וונדי, עלינו לזכור את סיפורו של פיטר פן. דמותה של וונדי הייתה זו שאחראית על ביצוע משימות מורכבות.

למרות היותה רק ילדה, כמו השאר, היא נושאת את כל האחריות על כתפיה. מקבלת החלטות ועד ביצוע המשימות שפיטר לא רוצה, לא יכול או לא מעז לעשות.

אותו דבר יקרה לך אם אתה חי עם תסמונת וונדי. אתה תטפל בכל המשימות המורכבות ותרגיש רע עם מה שאתה לא יכול לעשות.

מאפיינים של אמהות עם תסמונת ונדי

מהי תסמונת ונדי
מהי תסמונת ונדי.

מכיוון שאמא עם תסמונת ונדי תמיד תרצה לספק את משפחתה, נוכל לזהות אותה בקלות. המאפיינים הנפוצים ביותר הם כדלקמן:

  • אתה תהיה פרפקציוניסט. אתה תחשוב שאם אתה לא מסוגל לספק את כל הצרכים של המשפחה שלך, אתה תיכשל. אתה תרגיש אשמה כשמשהו משתבש וסביר להניח שתבזבז זמן רב בארגון דברים.
  • אתה תאמין שאתה חיוני. אתה תאמין שאף אחד לא יכול לטפל בדברים כמוך. אפילו לא יעלה בדעתך לבקש עזרה כי אתה מאמין שכך יגרום לך להיות פחות ראוי לאהבת משפחתך.
  • אתה נמנע מעימותים בכל מחיר. מה שאתה הכי מפחד זה להיות קורבן של דחייה. לכן, תעשה הכל כדי להימנע מכך. אתה תמיד מוכן לעשות כל מה שצריך כדי לקבל סימני אהבה. למרות שאתה נראה שמח, עמוק בפנים, אתה מרגיש מאוד עצוב וחוסר שביעות רצון.
  • אתה ממקסם את האשמה שלך. לא יכולת לקנות את הצעצוע שהבן שלך כל כך רצה? בעלך לא אהב את הארוחה המיוחדת שהכנת? אתה תראה דברים מהסוג הזה ככישלונות אישיים. אתה תאשים את עצמך ותהיה משוכנע שזה הופך אותך לפחות בעל ערך או אהוב.

מה המקור לתסמונת ונדי?

למרות שאנו הנשים יש את הרעיון כי לרצות את המשפחה שלנו היא אחת המטרות שלנו, תמיד חייב להיות איזון בחיים. חוסר זה יכול להוביל לבעיות כמו תסמונת וונדי.

תסמונת זו נובעת משתי סיבות עיקריות:

  • השפעה תרבותית. תרבויות וחברות רבות מחנכות נשים למלא תפקידים מגדריים מאוד ספציפיים. המשמעות היא שזוהי תסמונת די שכיחה בחברות סקסיסטיות.
  • פחד מדחייה: זוהי הסיבה הפסיכולוגית השולטת בתסמונת וונדי. אם את אישה שגדלה עם נטישה מתמדת או פחד לא הגיוני מבדידות, את עלולה למצוא את עצמך במצב הזה. אתה אולי חושב שבעזרת סיפוק אחרים אתה גורם להם להישאר איתך אבל אתה תמיד תפחד שיום אחד הם יתרחקו.

מה הבעיה עם תסמונת ונדי?

אתה תחשוב שאין שום דבר רע בדאגה לשלומם של בן הזוג וילדיך. זה כך כל עוד אתה לא מאבד את בריאותך ורווחתך. סימני אזהרה צריכים להופיע כאשר אתה מראה את התסמינים הבאים:

  • בעיות בזוגיות. בתוך הקשר הזוגי יש תפקידים שכל אחד ממלא. אבל אם הגעתם לנקודה שבה אתם מרגישים שהוא יותר נטל מאשר עוזר, עצרו לנתח מה קורה. כזוג הם חייבים לקחת על עצמם את אותה אחריות במספר ובנטל.
  • דיכאון או חרדה ככל שעובר הזמן, אתה מרגיש מוצף ושאינך יכול לעשות הרבה יותר. ברגעים אלה, דיכאון וחרדה הורסים את כל השקט הנפשי שלך. אתה תחשוב ששום דבר לא מספיק ושיש עוד הרבה מה לעשות.
  • עצב. בניגוד לרעיון הכללי, לתת את כל כולך למען אחרים לא גורם לך להיות מאושר יותר. אמא עם תסמונת וונדי תגלה שהמאמצים שלה אינם אסירי תודה ובסופו של דבר תרגיש ריק ועצוב.

כאמא וכאישה חשוב שתישאר ערנית עם תסמונת וונדי. להיות אמא טובה אין פירושו לעזוב את עצמך בצד כאדם, כאישה וכזוג.