מכתבי תודה מלמדים ילדים נימוסים טובים

אנו בטוחים שילדיך יהיו אסירי תודה בעתיד אם תלמד אותם נימוסים טובים באמצעות מכתבי תודה עכשיו
אנו בטוחים שילדיך יהיו אסירי תודה בעתיד אם תלמד אותם נימוסים טובים באמצעות מכתבי תודה עכשיו.
בנוסף לעזרה ללמד ערכים, מכתבי תודה הם דרך להתחבר לעצמך ולאחרים.

לא הרבה אנשים רואים במכתבי תודה חינוכיים, אבל המציאות היא שהם חשובים יותר ממה שאתה חושב. אנשים מסוימים עשויים להאמין שהנוהג של שימוש במכתבי תודה הוא מיושן. עם זאת, שום דבר לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת.

למרות שזה נכון שאסור להכריח ילדים לכתוב מכתבי תודה אם הם לא רוצים, מכיוון שהמטרה שלהם לא תהיה הגיונית, המציאות היא שבאמצעות דוגמה, אמפתיה והבנת המשמעות שלהם, הילדים ילמדו שהתרגול הזה חשוב הרבה יותר ממה שהוא נראה.

תמיד יש סיבה טובה מאחורי מכתב תודה. חלק מהאנשים למדו לכתוב מכתבי תודה מכיוון שהם היו קטנים מאוד לאחר שקיבלו מתנות כדי להיות אדיבים, ולפיכך, רוצים שילדיהם יעשו את אותו הדבר. זה יכול להיות מאוד מועיל לילדים להביע את הכרת התודה שלהם באמצעות מכתבים אלה.

כיצד להשתמש במכתבי תודה בצורה נכונה

כדי להשתמש במכתבי תודה בצורה נכונה, עליך לקחת בחשבון כמה דברים, כגון:

  • הוקרה. פעולת כתיבת מכתבי תודה גורמת לילדים לחשוב על הטיפול הכרוך בקנייה ובעטיפה של הצעצועים והמתנות שהם מקבלים. הסיבה לכך היא שהמתנה האמיתית היא לא ההווה עצמו אלא הסנטימנט שמאחוריו. ההבנה שלחברים ובני משפחה מספיק אכפת מהם כדי להיות מתחשבים מוסיפה היבט רגשי חיובי לקבלת מתנות.
  • הכרת תודה. יש יותר הכרת תודה מאשר ההכרה שמתנות מגיעות ממישהו ולא מופיעות משום מקום. האמנות של להיות אסיר תודה משמחת אנשים. זה כלי בריאות. כאשר ילדים יבינו מה המשמעות של הכרת תודה, הם יהיו קרובים יותר לתחושת אושר אמיתי בחייהם.
  • כתיבה למען בריאות. ילדים רבים משתמשים במחשב במקום לכתוב מילים על נייר. עם זאת, יש קשר בין הבעת רגשות תוך כדי כתיבה ובין בריאות אישית. ילדים ואנשים שכותבים על מה שהם מרגישים במחברת או ביומן אישי, למשל, ייהנו מהטבות אישיות, כמו הפחתת מתח ושחרור רגשי. אם ילדכם מתרגל סוג זה של כתיבה, הוא עשוי להמשיך לכתוב בעתיד, לא רק כדי להביע הכרת תודה אלא גם כדרך ליהנות ולהפחית את החרדה שלו בהמשך החיים.
  • נימוסים. אנו בטוחים שילדיך יהיו אסירי תודה בעתיד אם תלמד אותם נימוסים טובים באמצעות מכתבי תודה עכשיו. מכתבי תודה הם כלים חברתיים שימושיים שגורמים לאנשים לבלוט מהקהל, ועוזרים להם ליצור חברויות ולגרום לרושם גדול.

הפוך את זה להרגל

רעיון מצוין הוא שתכתבו לילדים שלכם מכתבי תודה
רעיון מצוין הוא שתכתבו לילדים שלכם מכתבי תודה.

ההרגל להיות מנומס על ידי כתיבת מכתבי תודה יעזור להם כשהם מתבגרים. מכתבי תודה בכתב יד הם רק אחת הדרכים שבהן ילדיכם יכולים להפגין הערכה למתנות. עם זאת, השארת הכרת תודה על הנייר במקום להשתמש בשיטה אחרת מועילה, שכן פעולה זו מלמדת אותם שיעורי חיים שאתה לא רוצה שהם יפספסו.

כדי לוודא שמכתבי התודה באמת מלמדים את ילדכם להיות מנומסים וכך הם יבינו טוב יותר את הכרת התודה שהם חשים כלפי אחרים, עדיף להם לעשות זאת להרגל. כדי שזה יקרה, הם יצטרכו לראות אותך עושה את זה. הם יצטרכו לראות אותך כותב לאהוביך פתקי תודה או פתקים על רגשותיך.

רעיון מצוין הוא שתכתוב לילדיך מכתבי תודה. אתה יכול לעשות זאת כדי להביע את הרגשות שלך או כדי להודות להם על משהו טוב שהם עשו במהלך היום. אתה יכול גם להודות להם על התנהגותם הטובה. זה יגרום להם להרגיש מיוחדים והם יידעו כמה טוב זה מרגיש שמזהים אותם.

בנוסף, הם גם ירצו שיקיריהם ירגישו טוב כי הם כבר יודעים ממקור ראשון איך זה מרגיש לקבל מכתב תודה. זה יגדיל את הסיכוי שהם יכתבו בעצמם בעתיד.