מדוע חשוב להשתמש בשפה לא מילולית עם ילדים?

חשוב להשתמש בשפה לא מילולית עם ילדים כדי לעזור להם לבטא צרכים
חשוב להשתמש בשפה לא מילולית עם ילדים כדי לעזור להם לבטא צרכים, רגשות ומצבי רוח, הן בתוך הגרעין המשפחתי והן מחוצה לו.
שפה לא מילולית היא הדבר הראשון שבני אדם נהגו לבטא את עצמם. חשוב לקדם את זה בצורה חיובית. כך, בעתיד, זה עוזר לפתח דיבור ותקשורת טובה.

תקשורת היא לא רק שימוש במילים. למעשה, זוהי ההתפתחות הראשונה של שפת גוף, מודעת ובלתי מודעת. למרות שזה אולי לא נראה כך, חשוב להשתמש בשפה לא מילולית מגיל צעיר כדי ליצור תקשורת טובה בעתיד.

זכרו, במהלך השנים הראשונות לחייהם, בני אדם אינם מתקשרים במילים. הם משתמשים במחוות, תנוחות והבעות פנים.

כאשר יש לך תינוקות או ילדים צעירים, חשוב לדעת כיצד להשתמש בשפה זו כדי להועיל להתפתחותם. כמובן, זה גם יחזק את הקשר שלכם כמשפחה.

מהי תקשורת לא מילולית?

תקשורת לא מילולית מורכבת ממחוות, הבעות פנים, וגם סוגים מסוימים של צלילים כמו בכי וצרחות. אצל תינוקות, זו צורה של תקשורת פרימיטיבית.

זה עוזר להם להביע דאגה או אי נוחות. במילים אחרות, זה תוצר של אינסטינקט, והוא מופעל על ידי צורך בסיסי.

כמובן שזה מתחיל להתפתח בלידה ומשתפר עם הזמן. אתה יכול לראות את זה בפשטות: ככל שהתינוק שלך גדל ויהיה מודע לכך שהבכי שלו גורם לדברים לקרות, הוא ילמד לבכות עם סוגים מסוימים של מחוות כמו קשקושים. כך הוא יכול להמשיך לקבל את מה שהוא רוצה.

באמצעות ביטויים לא מילוליים, תינוקות יכולים להביע הפתעה. לדוגמה, הם מרימים את הגבות, פותחים את העיניים והפה או מרימים את העפעף העליון.

למה לקדם את זה בבית?

חשוב להשתמש בשפה לא מילולית עם תינוקות ופעוטות כדי לעזור להם להזדהות ולהבין מידע. לדוגמה, הם לומדים שהם אהובים ובטוחים כשהם עם הוריהם.

איך מבטאים את זה בלי מילים? על ידי חיבוק והחזקתם בזרועותיך, למשל.

מדוע חשוב להשתמש בשפה לא מילולית עם ילדים
מדוע חשוב להשתמש בשפה לא מילולית עם ילדים.

השימוש בשפה לא מילולית עם תינוקות מועיל להם מבחינה רגשית ומוביל אותם לתחושת מוטיבציה מספקת לנסות ולהתחבר לאנשים סביבם. עם הזמן, תינוקות ינסו לחקות דיבור של אנשים וינסו להשתמש במילים.

פתיחת הפה כדי לבקש אוכל היא מחווה נפוצה מאוד עבור תינוקות לתקשר ללא מילים. בדרך זו, ההורים יכולים לדעת מתי התינוק שלהם רעב והם צריכים להאכיל אותו.

הורים רבים מעודדים את ילדיהם לנסות לחייך כשהם עושים משהו טוב. כך, תינוקות לומדים להביע שמחה כשהם רואים פרצוף מצחיק או מרגישים מתקתקים.

כיצד לעורר התפתחות של שפה לא מילולית

אחת הדרכים לעורר שפה לא מילולית היא לשמור על קשר עין עם תינוקך ולנסות ליצור אפקט מראה. כדי לעשות זאת, עמוד מול תינוקך לזמן מה. כך הוא יכול למקד את תשומת לבו אליך, להחזיק את מבטך ולחקות את המחוות שלך.

כמובן, כל עוד אתה עושה זאת על בסיס קבוע, סביר יותר שהתינוק שלך יפתח שפה לא מילולית בהצלחה. הדבר הפשוט ביותר הוא לנסות לגרום לו לחייך כאשר אתה עושה זאת או כאשר הוא רואה גירוי מסוים - למשל, כאשר אתה נוגע בתחתית הרגליים שלו או מראה לו צעצוע מסוים.

באותו אופן, כדי לפתח את החושים של תינוקך, אתה יכול להשתמש בגוונים שונים של קול ומקצבים ממקומות שונים: קרוב, רחוק, מלפנים ומהצד.

תקשורת לא מילולית עוזרת למוח להתבגר בהדרגה.

מדוע חשוב להשתמש בשפה לא מילולית עם ילדים

חשוב להשתמש בשפה לא מילולית עם ילדים כדי לעזור להם לבטא צרכים, רגשות ומצבי רוח, הן בתוך הגרעין המשפחתי והן מחוצה לו.

בדרך זו, תינוקות יכולים לתקשר עם הוריהם בצורה קרובה ויעילה יותר. לדוגמה, כאשר הם מתקשרים במחווה שהם לא נוחים או מוטרדים, אז ההורים יכולים להמציא את הפתרון הטוב ביותר לטיפול.

תקשורת לא מילולית תעזור לילדים צעירים ללוות מילים או ללמוד לבטא את עצמם בעת הצורך. זוהי מיומנות שימושית לאורך כל החיים במסגרות שונות.

פופולריים