גם אמהות שנשארות בבית הן אמהות עובדות

אמהות שנשארות בבית הן אמהות עובדות
אמהות שנשארות בבית הן אמהות עובדות.

יש נטייה מדאיגה בימינו לשפוט אמהות שנשארות בבית. אבל נשים שמקדישות גוף ונפש לבניהן ובנותיהן הן גם נשים עובדות.

ברחבי העולם, אנו מציינים את יום האישה הבינלאומי ב-8 במרץ, אירוע שנקרא במקור יום האישה הבינלאומי. כשאנו חוגגים את הישגיהן של נשים במקום העבודה, עלינו להיזהר לא להדיר אמהות שבוחרות להישאר בבית כדי לטפל בילדיהן.

למרבה הצער, ליום החשוב הזה יש היסטוריה טרגית. ב-8 במרץ 1911, קבוצה גדולה של נשים מתה בשריפה במפעל טקסטיל. הם נלחמו כדי להשיג שוויון, או ליתר דיוק, הכרה בזכויותיהם.

מטרתם של פעילים אלו הייתה לשפר את התנאים לכל העובדים, ללא קשר למינם. היום אנו זוכרים אותם כסמל להיסטוריה של הפמיניזם.

אבל האם נכון לומר שנשים שמקדישות את חייהן לטיפוח בית וגידול ילדים לא ראויות לחגוג גם ביום האישה הבינלאומי?

ברור שלא. אמהות נשארות בבית ראויות לאותה הכרה כמו אלה שבוחרות בקריירה מקצועית. גם טיפול בבית ובמשפחה היא משימה קשה. שלא כמו עבודה פורמלית, היא ללא שכר ובלתי נגמרת.

נשים שנשארות בבית כדי לטפל בילדיהן לא שמות מחיר על העבודה שלהן. הם לא מקבלים בונוסים, או ייעודים בתשלום. עבור אנשים רבים, הם אפילו לא נחשבים כעובדים.

עם זאת, בלעדיהם, לא היינו איפה שאנחנו היום. עבור רבים מאיתנו, הן האמהות, האחיות, הסבתות, הדודות והחברות שלנו. ולכולם מגיע אותו כבוד.

זה לא משנה שהם יזכו להישאר בבית. זה לא כאילו הם בחופשה קבועה. זה משהו שהחברה צריכה להתחיל להכיר בו: אמהות שמטפלות בילדיהן במשרה מלאה הן גם אמהות עובדות.

אמהות שנשארות בבית הן אמהות עובדות

הימים חולפים, ותמיד יש עבודה לעשות, ללא תגמול מהותי. רק אהבה. היא עשויה לבלות שעות רק באיסוף צעצועים ובניקוי רהיטים. בזמנים אחרים, היא מכונה מרובת משימות.

היא לא עוצרת לשנייה אחת. תמיד יש להכין ארוחות, בגדים לכבס, ובלאגן לנקות.

ימים או אפילו שבועות יכולים לעבור ללא שיחה עם מבוגר אחר, מלבד בן זוגה. להיות אמא במשרה מלאה יכול להיות הרבה יותר קשה ממה שזה נראה. אם זה נראה כמו חיים פשוטים, פשוט תחשוב על המונוטוניות היומיומית.

כמובן, זה לא עניין של תחרות. זה לא קשור למי יותר עייף, למי יש שקיות גדולות יותר מתחת לעיניים או למי מקריב הכי הרבה.

יש עוד מציאות עצובה מאחורי דיונים על אמהות עובדות
בכל מקרה, יש עוד מציאות עצובה מאחורי דיונים על אמהות עובדות.

למעשה, אמהות רבות עובדות פי שניים מכל אחת אחרת: גם מחוץ לבית וגם בתוך הבית. אז למה לא לכלול את כולם? בדרך שלנו, כולנו נשים עובדות.

השאלה היא לא מי ייתן לי; זה מי שיעצור אותי.

-אין ראנד-

בכל מקרה, יש עוד מציאות עצובה מאחורי דיונים על אמהות עובדות. ברגע שאתה אמא, זה יכול להיות הרבה יותר קשה למצוא עבודה.

אנשים ישפטו את חייך מבלי שחיו אותם. מספיק לשמוע עדויות של נשים שלקחו פסק זמן לטיפול בילדים כדי לדעת שהחזרה לעבודה היא קשה.

וכמובן, אם אמא לא מוצאת את העבודה שהיא צריכה, החברה מגנה אותה. אמהות נוטות לפאק משני הצדדים. הכל בגלל שהיא אמא, ואחת שבחרה בדרך קצת אחרת.

כולנו נשים עובדות

נשים שמטפלות בילדים הן נשים עובדות, בין אם משלמים להן או לא.

לא משנה מה הדרך שהן עושות, כל האמהות ראויות לכבוד. עבודה מכל הסוגים מביאה כבוד. עלינו להעריך את העבודה של כל אחד ואחד מהם.

טיפול באחרים מעולם לא הייתה עבודה קלה, והיא אפילו פחות כזו כיום. האחריות לגדל ילד היא משהו מאוד קשה, ולא כולם עומדים במשימה. זה דורש לב גדול, וסבלנות אדירה.

אכפתיות היא יותר מסתם מילה. לעתים קרובות אנו מתעלמים מהעובדה שאנשים רבים באמת רוצים לעשות זאת. למרות שלעתים קרובות מתעלמים ממנה, ההחלטה לטפל באדם אחר היא החלטה שנעשתה מתוך אהבה.

חיבה, חוסר אנוכיות, מסירות ומאמץ. עייפות ותשישות. מעל הכל, ההקרבה של תמיד לשים את הילדים במקום הראשון.

מה שאנשים לא מבינים לגבי האמהות הוא עד כמה היא חשובה גם לאם וגם לילד - וגם לחברה.

ילד שגדל עם מלוא תשומת הלב של הורה לא יחסר לו כלום בחייו הרגשיים. וזה משהו שמועיל לכולנו.