5 הרגלים כדי לשמור על מערכת היחסים שלך בריאה

כדי שמערכת היחסים שלך עם בן הזוג תהיה בריאה ומספקת
כדי שמערכת היחסים שלך עם בן הזוג תהיה בריאה ומספקת, ישנם הרגלים מסוימים שאתה חייב לדבוק בהם.
כבוד, דיאלוג ותקשורת טובה הם רק חלק מעמודי התווך החשובים של מערכת יחסים טובה. לעולם אל תשאיר שום דבר ליד המקרה, או תיקח דבר כמובן מאליו. במקום זאת, עשה מאמץ להזין את מערכת היחסים שלך כדי לשמור עליה בריאה ולאורך זמן.

אהבה היא לא תמיד קלה, במיוחד כשזה מגיע למערכות יחסים רומנטיות. לא כל מערכות היחסים שלוות וללא עימותים. למרות שזה אולי נראה קשה, הרבה יותר קל לשמור על מערכת היחסים שלך בריאה כאשר שני הצדדים משאירים את חוסר הביטחון שלהם בצד.

זוגות רומנטיים בעולם של היום

החברה בה אנו חיים ואורח החיים שרכשנו לא בדיוק מקדמים קשרים בריאים בין בני זוג. אנו מושפעים כל הזמן משירים, תוכניות טלוויזיה ואופרות סבון וכו', שכולן מציגות מושג של אהבה ומערכות יחסים שאינה מציאותית.

כל הארכיטיפים החברתיים הללו מקדמים אמונות מסוימות שאינן תורמות ליצירת קשרים בריאים. במקום זאת, הם מקדמים מערכות יחסים רעילות שמציעות מעט סיפוק ואינן מחזיקות מעמד לאורך זמן.

הרגלים כדי לשמור על מערכת היחסים שלך בריאה

כדי שמערכת היחסים שלך עם בן הזוג תהיה בריאה ומספקת, ישנם הרגלים מסוימים שאתה חייב לדבוק בהם. הם המפתח לביסוס מערכת יחסים יציבה.

הרעיון הוא ששני אנשים שונים שרוצים לחלוק את חייהם יוכלו להבין את ההבדלים ביניהם. הם צריכים לקבל אחד את השני ולתמוך אחד בשני. כל אחד מהם חייב לעשות זאת כל יום במשך כל תקופת מערכת היחסים שלהם.

ראשית, חשוב להבין את מצבו של כל אחד מבני הזוג ביחס לשני ואם מערכת היחסים באמת בריאה. השאלות הבאות יכולות לעזור לשפוך מעט אור על הנושא:

  • האם הזוגיות שלכם מוסיפה לחיים שלכם? או לקחת ממנו?
  • האם בן הזוג שלך עוזר לך להיות אדם טוב יותר? לגדול?
  • או, מצד שני, האם בן זוגך מהווה מגבלה ומקור מתמיד למטרד?

כל השאלות הללו משמשות כאינדיקטורים לשאלה האם מערכת היחסים שלכם בריאה או לא. חשוב גם לשקול כמה מפתחות או הרגלים שתורמים למערכות יחסים בריאות. יישום ההרגלים הללו יביא תועלת גם לך וגם לבן הזוג שלך.

1. אהבה חופשית וכנה

זה אולי הדבר הראשון שאתה צריך להבין כדי לשמור על מערכת היחסים שלך בריאה. אהבה חופשית פירושה שאף אחד אינו רכושו של אדם אחר. במקום זאת, כל אחד מבני הזוג בוחר לחלוק את חייו עם האחר, והוא חופשי לקבל החלטות משלו.

כך, החופש נותן לכל אחד מבני הזוג את המרחב לפרטיות ואינטימיות. לאהוב באופן חופשי פירושו להבין ששני בני הזוג הם אנשים ייחודיים ושונים. כל אחד מבני הזוג עושה בחירות על פי אמונתו.

2. פעלו לשמירה על תקשורת טובה

זה אולי הדבר הראשון שאתה צריך להבין כדי לשמור על מערכת היחסים שלך בריאה
זה אולי הדבר הראשון שאתה צריך להבין כדי לשמור על מערכת היחסים שלך בריאה.

תקשורת טובה עם בן הזוג היא המפתח לביסוס מערכת יחסים בריאה. למעשה, זה אחד מאבני הבניין הבסיסיות. הודות לדיאלוג, אנשים יכולים ליצור פרויקטים וחלומות משותפים.

יחד עם זאת, תקשורת טובה מעניקה לך את היכולת לנהל משא ומתן, להיכנע כשצריך ולהגיע להסכמות.

סביר להניח שהנושא שמייצר את רוב הבעיות הוא הנושא של טיעונים. זה טוב ללמוד איך להתווכח תמיד בצורה בונה, לכבד את הדעות אחד של השני.

חשוב גם להימנע מלהיכנס למעגל הקסמים של תלונות והאשמות בלבד. זה לא יוביל לשום דבר חיובי.

"הרעיון הוא ששני אנשים שונים שרוצים לחלוק את חייהם יוכלו להבין את ההבדלים ביניהם. הם צריכים לקבל אחד את השני ולתמוך אחד בשני"

3. קבל את ההבדלים שלך

החוויות והרקע האישי של כל אדם שונים, וכך גם הדברים שלמדנו. כדי שמערכת יחסים תהיה בריאה, אתה צריך להבין שאתה והשותף שלך לא תמיד רואים את הדברים באותה צורה. כאשר יש לך הבדלים, אתה צריך לפעול בצורה חכמה.

כשמדובר בשוני, זכרו שאין שני אנשים על פני כדור הארץ זהים לחלוטין. לכן, מערכות יחסים דורשות משא ומתן, מפגש זה עם זה באמצע הדרך, והסכמה לא להסכים.

4. לבלות זמן איכות אחד עם השני

זהו אחד המפתחות לשמור על מערכת היחסים שלכם מלהפוך ארצית ולא בריאה. שיתוף זמן איכות טוב יחד הוא חלק בסיסי בשמירה על מערכת יחסים בריאה.

הקדש זמן ומחוות לבן/בת הזוג שלך כל יום. אל תתנו לשגרה ולמונוטוניות לכבוש את מערכת היחסים שלכם.

5. דאגו לזוגיות שלכם בכל עת, באהבה ובכבוד

על מנת לשמור על מערכת יחסים חיובית עם בן/בת הזוג, עליך לדאוג לכך. זה לא נכון רק בהתחלה, אלא בכל עת.

אל תאפשרו לזמן להפחית את המחוות האוהבות שלכם או לדאוג אחד לשני, ואל תשכחו לעולם את הכבוד והאמון. היבטים אלו הם יסודיים.

לסיכום, ישנם היבטים רבים שכדאי לשקול כדי לשמור על מערכת היחסים שלכם בריאה. הגורמים לעיל הם הגורמים החשובים ביותר שיש לזכור. זכרו שכל מערכת יחסים בריאה מבוססת על אהבה, חופש, כבוד ואמון.