שימוש בשיטת המטלות כדי לגרום לילדים שלך לעזור

שימוש בשיטת המטלות יכול לעזור לכם לבסס הרגלים אלו מגיל צעיר
שימוש בשיטת המטלות יכול לעזור לכם לבסס הרגלים אלו מגיל צעיר.
שיטת המטלות עוזרת לילדיכם ללמוד אחריות מגיל צעיר. המטלות של ילדיכם יהפכו לחלק מהשגרה שלהם.

"ג'ון, אתה יכול לסדר את המיטה שלך?"; "פדרו, אתה יכול לערוך את השולחן?"; "טמקה, ניקית את החדר שלך?" כולנו התמודדנו עם המאבק היום-יומי הזה בביתנו, ואנחנו יודעים כמה קשה לגרום לילדים שלנו לעשות את המטלות שלהם. שימוש בשיטת המטלות יכול לעזור לכם לבסס הרגלים אלו מגיל צעיר.

האם אתה רוצה שהילדים שלך יהיו אחראיים, אוטונומיים ובעלי הערכה עצמית טובה? שיטת המטלות יכולה לעזור לך לעשות זאת. שיטה זו תטפח הרגלים טובים מגיל צעיר מאוד. בנוסף, זה ישפר מאוד את המעורבות שלהם בבית. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד!

שימוש בשיטת המטלות

בכל פעם שאנו מבקשים מהילדים שלנו לבצע משימות מסוימות, הם מתלוננים, הם אומרים לא, והם מתרגזים. לעתים קרובות הם יגידו לנו שהם עסוקים מדי. כולנו יודעים שרוב הילדים לא אוהבים לעשות מטלות. הם לא אוהבים שדורשים אותם לעבוד בבית.

עם זאת, כשהם הולכים לבתים של חבריהם, קורה משהו מפתיע. הם אלה שעוזרים הכי הרבה. הוריהם של החברים שלהם יגידו: "איזה בן נהדר יש לך! הוא עזר לפנות את השולחן בלי שאף אחד ביקש ממנו! הוא כל כך עזר לנו". זה הזמן שבו אתה מתחיל לתהות אם הם באמת מדברים על הילד שלך.

כהורים, עלינו לוודא שילדינו יבינו שאנו חיים בחברה שבה לכל אחד יש אחריות. הם לא רק צריכים להיות אחראים לשמור על החדר שלהם מסודר, אלא יש להם גם כמה אחריות סביב שאר הבית. כולם צריכים לעבוד יחד כדי לטפל בבית.

כיצד שיטת המטלות משפרת את ההערכה העצמית?

כאשר לילדים יש אחריות ומטלות והם יודעים מה הם צריכים לעשות כדי לעזור להם, הם מרגישים שימושיים בבית. לכן, הם גאים במעשיהם וההערכה העצמית שלהם תשתפר. מה גם שילדים עם הערכה עצמית גבוהה יצליחו יותר בכל דבר.

מפתחות לשימוש יעיל בשיטת המטלות

אם אתה רוצה ששיטת המטלות תעבוד, אתה צריך לזכור כמה דברים:

המטלות חייבות להיות מותאמות לגיל

שיטת המטלות יכולה לעזור לך לעשות זאת
שיטת המטלות יכולה לעזור לך לעשות זאת.

המטלות שתקצה לילדים שלך יהיו תלויות בגילם. אם יש לך כמה ילדים בכל הגילאים השונים, אתה לא יכול לבקש מהם לעשות את אותה כמות מטלות.

ערכו פגישה משפחתית כדי שתוכלו לארגן את המטלות

כדאי לערוך מפגש משפחתי בו נוכחים כל החברים. במהלך אותה פגישה, תוכלו לספר לכל ילד מה יהיו המטלות שלו. כך תוכיחו עד כמה המטלות הללו חשובות לילדים שלכם, וכולכם תשתפו פעולה כדי להחליט מי עושה מה.

כדאי לשנות את המטלות מדי פעם

כל כמה זמן, כדאי לשנות מי עושה איזו מטלה. אתה יכול לשנות אותם בכל עונה, או לבצע את השינוי על בסיס רבעוני.

כך הילדים שלכם יידעו מתי יש להם מטלה חדשה. בנוסף, אם אתה מבחין שאחד מילדייך אינו מבצע את המטלה שלו, או שהוא עושה זאת בצורה גרועה, אתה יכול לשנות את המטלות שלהם מוקדם יותר.

אל תעשה עבורם את המטלות שלהם

אם המטלה של ילדך היא לסדר את המיטה שלו, והוא לא מסדר אותה, אתה לא צריך לעשות זאת עבורו. כך, כשהם הולכים לישון, הם יצטרכו להתמודד עם מיטה לא מסודרת.

או, אם המטלה שלהם היא לערוך את השולחן, והם לא עורכים אותו, אתה לא צריך לערוך אותו עבורם. ואז, כשכולם מתיישבים ליד השולחן לארוחת ערב, לא יהיו כלי כסף. הילד שלך יבין שאתה לא יכול לאכול ככה. וזה יעזור להם להבין כמה חשובות המטלות שלהם והם לא יסרבו לעשות אותם שוב.

לילדים צריכים להיות לפחות שתי מטלות

המלצנו להקצות לילדיכם לפחות שתי מטלות. אחד מאלה צריך להיות מטלה אישית ואחרת צריכה להיות מטלה משפחתית.

סוגי מטלות

מטלות אישיות

  • שים את הצעצועים שלך
  • מסדרים את הבגדים לבית הספר
  • מכינים את התרמיל לבית הספר
  • מסדרת את המיטה שלך
  • לשים את הבגדים המלוכלכים שלך בסל או במכונת הכביסה

מטלות משפחתיות

סיכום

כפי שאתם יכולים לראות, שיטת המטלות היא דרך מצוינת להרגיל את ילדיכם לאחריות שלהם. בנוסף, זה הופך את המטלות שלהם לחלק משגרת יומם. ברגע שהם ירגישו אחראים למשימות שהם צריכים לעשות, הם יתחילו להיות חלק מהפעילויות היומיומיות שלהם. בעתיד, הקטן שלכם יהיה עצמאי יותר ולא יתקשה לטפל במשימות שעליו לבצע.

פופולריים