האם ההורים צריכים למנוע מתינוקות למצוץ את האגודל?

מציצת האגודל שלהם גורמת לתינוקות להרגיש רגועים
למרות שזה אולי לא נראה כך, מציצת האגודל שלהם גורמת לתינוקות להרגיש רגועים, נינוחים ונוחים.
תינוקות בדרך כלל מוצצים את האגודלים, או אצבעות אחרות, כי זה עוזר להם להירגע ולפעמים זה מרגיע כמה כאבים בגוף.

האם תהיתם פעם האם עלינו למנוע מתינוקות למצוץ את האגודל שלהם? אל תדאג, זה קורה לעתים קרובות יותר ממה שאתה חושב. יש הרבה הורים ששאלו את עצמם את אותה שאלה. זה בסדר אם אתה מודאג מההשפעות השליליות שיכולות להיות למעשה הזה על ילדיך, במיוחד במהלך שנותיהם הראשונות.

כמעט 90% מהילדים מוצצים את האגודל או אצבעות אחרות. חלקם מתחילים לעשות את זה בעודם ברחם וממשיכים לעשות את זה הרבה אחרי שהם נולדים. בדרך כלל, מציצת האגודל עוזרת להם להרגיש רגועים יותר. עם זאת, יש הורים שמרגישים שזה רע וחוששים מהזיהומים או מחלות הפה שזה יכול לגרום לילדיהם.

זמן לא רב לאחר לידתם, בפיהם כבר יש מגוון מגוון של מיקרואורגניזמים. כאשר תינוקות מוצצים את האגודל שלהם, זה מביא חיידקים אלימים אפילו יותר לתוך הפה שלהם.

בדרך זו, הם יכולים להוריד את ההגנה הטבעית של גופם ולתת להם מחלות קשות שעשויות להזדקק לחיסונים או סולפנאמידים. כדי להימנע מכך, שמרו על ידיהם נקיות והעניקו להם תזונה מאוזנת שנותנת לגופם את הכלים להגן על עצמם.

למה לי לתת לתינוק שלי למצוץ את האגודל שלו?

רוב התינוקות פועלים על פי אינסטינקט או כתגובה למשהו. למרות שזה אולי לא נראה כך, מציצת האגודל שלהם גורמת לתינוקות להרגיש רגועים, נינוחים ונוחים. זה מרגיש כמו מציצת השד בזמן הנקה. במקרים רבים, זה גם יכול לעזור להם לישון או להרגיש טוב יותר לגמרי.

האם לתת לתינוקות למצוץ את האגודל? כל עוד זה מפסיק לפני יום ההולדת השני שלהם, זה בסדר. עם זאת, אם זה נמשך זמן רב לאחר גיל זה, עליך לפנות לייעוץ רפואי כדי לחפש גורמים רגשיים שעלולים לגרום לזה.

מה אתה לא צריך לעשות כדי למנוע מתינוקות למצוץ את האגודל שלהם

האם תהיתם פעם האם עלינו למנוע מתינוקות למצוץ את האגודל שלהם
האם תהיתם פעם האם עלינו למנוע מתינוקות למצוץ את האגודל שלהם?

כהורה, אתה עלול להרגיש נואש ולנסות טריקים ורעיונות רבים מימים עברו. בדרך כלל, אלה לא כל מה שהם נועדו להיות. להיפך, זה יכול להחמיר את המצב.

  • שפשפו את כפות הרגליים של תינוקכם בצ'ילי, שום או מזונות חזקים ומסריחים אחרים.

שיטה זו פופולרית מאוד, אך היא עלולה לפגוע בבריאות התינוק שלך. הבטן שלהם עדיין עדינה מאוד, ועל ידי ניסיון של מזונות אלה בשלב מוקדם כל כך בחייהם, הם עלולים לסבול מכאב בטן כלשהו.

  • מאיים עליהם.

לחלק מההורים יש מעט סבלנות כלל. במקרים רבים, התסכול שלהם מקבל את המיטב, ולכן הם מתעללים בתינוק. לגרום לתינוק שלך לפחד לעולם לא תהיה הדרך הנכונה ללמד אותו או אותה משהו.

  • צובעים את האצבעות שלהם.

בדרך כלל, צבעים יכולים להיות רעילים ועלולים לסכן את חיי התינוק שלך. אם אינך בטוח לגבי המרכיבים בצבעים, אל תשתמש בהם.

תופעות לוואי פיזיות אפשריות של מציצת אגודל אצל ילדים

אם ילדים מוצצים את אצבעותיהם לאורך זמן, זה יכול להשפיע לרעה על בריאותם הבוקאלית.

  • עיוותים בשיניים שלהם ובאצבע שהם מוצצים.

אחת ההשפעות העיקריות שמגיעות עם מציצת אגודל לתקופות ארוכות הן עיוותים באצבעות ובשיניים המוצצות. ילדים רבים, תוך כדי מציצת אצבעותיהם, מפעילים לחץ על החיך. בהמשך, זה יכול לשנות את צורת האצבע ולגרום לשיניים להיראות כלפי חוץ, דבר שניתן לתקן רק עם יישור שיניים.

  • זיהומים גם בפה וגם בבטן.

סוגים אלה של זיהומים הם תוצאה של מציצת אצבעות מלוכלכות. המיקרואורגניזם עלול לגרום לקוליק או לשלשול.

אם התינוק שלך מוצץ את האצבע שלו, אתה צריך לשלוט במצב הזה. אמצו סבלנות וחשבו קדימה. אם אתה מתמיד, לא יהיה לך מה לדאוג.

פופולריים