הנקה וקורונה: האם הם תואמים?

זה נורמלי שאמהות טריות תוהות אם הנקה וקורונה תואמות
בהתחשב במצב העולמי הנוכחי, זה נורמלי שאמהות טריות תוהות אם הנקה וקורונה תואמות.
בהתחשב במצב העולמי הנוכחי, זה נורמלי שאמהות טריות תוהות אם הנקה וקורונה תואמות. באופן כללי, היתרונות של הנקה עולים על הסיכונים האפשריים של העברה.

בעיצומה של המגיפה הנוכחית הנגרמת על ידי נגיף הקורונה, עולות שאלות רבות - במיוחד כשמדובר באוכלוסיות הפגיעות ביותר. מה קורה עם נגיף הקורונה בנשים בהריון? ומה עם יילודים? במאמר זה נסקור מקרוב את הקשר בין נגיף הקורונה והנקה.

האמת היא שיש לנו מעט מאוד מידע קונקרטי בנוגע לאופן שבו הנגיף הזה משפיע על נשים הרות, יילודים ותינוקות יונקים. זה וירוס חדש והזיהום מסתובב רק זמן קצר בסביבה שלנו. מחקרים חדשים יוצאים מדי יום עם הממצאים האחרונים, אבל מדגם האוכלוסייה ממשיך להיות קטן, כמו גם הזמן שנאלץ למדענים לעשות את המחקר שלהם.

מהו נגיף הקורונה וכיצד הוא מתפשט?

נגיף הקורונה SARS-cov-2 הוא הנגיף מאחורי מגיפת COVID-19 הנוכחית. מדענים זיהו את הנגיף בפעם הראשונה בעיר ווהאן בסין ומשם התפשט הנגיף ברחבי העולם. במקרים רבים, המחלה היא א-סימפטומטית. עם זאת, במקרים אחרים, הוא מייצר זיהומים חמורים בדרכי הנשימה שעלולים להוביל למוות.

התסמינים השכיחים ביותר כוללים שיעול, חום וקשיי נשימה. לוירוס נוטה להיות השפעות גדולות יותר על קשישים, במיוחד אלו שכבר סובלים ממצבים קיימים אחרים. למשל, סוכרת ומחלות לב וכלי דם.

בעוד ששיעור התמותה אינו גבוה במיוחד, למחלה יש יכולת גדולה להתפשט. זה מתפשט במהירות ובקלות מאדם אחד למשנהו. וזו הסיבה שהוא התרחב עד כה וכל כך מהר ברחבי העולם, והוביל למצב המגיפה הנוכחי.

אנו יודעים שהדרך העיקרית שבה נגיף הקורונה מתפשט היא באמצעות טיפות נשימה. כלומר, באמצעות מגע ישיר בין פרטים – בעיקר באמצעות שיעול והתעטשות. יחד עם זאת, הוא יכול להתפשט דרך משטחים וחפצים מזוהמים, שכן אנו נוגעים בהם בידיים ולאחר מכן נוגעים בפנינו.

עד כה, אין ראיות המצביעות על כך שהנגיף יכול להתפשט דרך חלב אם. כמובן, כפי שציינו, הניסיון שלנו עם נגיף הקורונה החדש קצר מאוד, כך שאין דרך להיות בטוחים בשלב זה. כך גם לגבי אפשרות העברה אנכית של הנגיף מאם לילד במהלך הלידה.

וירוס קורונה והנקה

וירוס קורונה והנקה תואמים
עם זאת, אנו יכולים לומר שבמונחים כלליים, וירוס קורונה והנקה תואמים.

חלב אם הוא אמצעי הגנה חשוב להפליא למערכת החיסון של תינוק שזה עתה נולד. היתרונות של הנקה הם אינספור - הן לתינוקות והן לאמהותיהם - במיוחד בחודשי החיים הראשונים.

כפי שאמרנו, נראה שהנגיף לא מתפשט דרך חלב אם, אבל יש מעט מדי מחקרים כדי להיות בטוחים לחלוטין. בדיוק אותו הדבר, במונחים כלליים, אנו יכולים לומר שהיתרונות עולים על הסיכונים.

הבעיה הגדולה ביותר היא המגע ההדוק בין האם לתינוקה בזמן פעולת ההנקה. לכן, אמהות צריכות, בכל עת, לשמור על אמצעי ההיגיינה וההגנה. זה כולל חבישת מסכה ושטיפת ידיים לעתים קרובות.

אם אמא חייבת לחלץ את החלב שלה כדי להאכיל את תינוקה בבקבוק מאוחר יותר, אז אמצעי ההיגיינה צריכים להיות מחמירים עוד יותר. חשוב לחטא ולעקר את כל החפצים והמשטחים המשמשים על מנת למנוע הידבקות.

נקודה מרכזית נוספת שיש לקחת בחשבון היא התרופות המשמשות לטיפול ב-COVID-19. מדענים צריכים לחקור בקפידה את המקרה של אמהות מניקות שעוברות טיפול. הסיבה לכך היא שהתרופות האנטי-ויראליות שהן נוטלות עלולות לעבור דרך חלב האם שלהן אל התינוקות שלהן.

וירוס קורונה והנקה: שיקולים אחרונים

בהתחשב בזמן הקצר שנגיף הקורונה החדש נמצא בקרבנו, עדיין יש הרבה שאנחנו לא יודעים. לדוגמה, אנחנו לא יכולים להיות בטוחים ב-100% לגבי ההשפעות של נגיף הקורונה על נשים הרות, תינוקות מיניקים וילודים.

עם זאת, אנו יכולים לומר שבמונחים כלליים, וירוס קורונה והנקה תואמים. הסיבה לכך היא שהיתרונות של הנקה עולים בהרבה על הסיכונים להידבקות אפשרית.

עם זאת, חשוב לקחת בחשבון כל מקרה לגופו. כל משפחה צריכה להחליט כיצד להתמודד עם המצב, בהתחשב בסיכונים הקיימים. בכל הנוגע לקשר בין נגיף קורונה והנקה, חיוני לנהוג בהיגיינה ואמצעי הגנה נאותים על מנת למנוע הידבקות.

פופולריים