מה אם אתה מייצר יותר מדי חלב אם?

אם אתה מייצר יותר חלב אם ממה שהתינוק שלך צריך
אם אתה מייצר יותר חלב אם ממה שהתינוק שלך צריך, תוכל לתרום את עודפי חלב אם שלך בבנקים מיוחדים הממוקמים בבתי חולים ליולדות או במרכזי בריאות.
לפעמים, אמהות יכולות לייצר יותר חלב אם מהילד שלהן צריך וזה יכול לגרום לאי נוחות רבה.

הטבע נתן לנשים את היכולת לייצר את המזון האידיאלי להתפתחות התינוקות. כמות חלב אם המיוצרת תשתנה בהתאם לצרכיו האישיים של התינוק, כמו גם לתדירות ההנקה ואפילו למצבה הרגשי של האם. עם זאת, ישנן נסיבות שבהן אתה עשוי לייצר יותר מדי חלב אם.

אחד החששות הנפוצים ביותר בקרב נשים שילדו לאחרונה הוא האם יהיו להן הצלחה בהנקה או לא. אמהות טריות מפקפקות לעתים קרובות ביכולתן לייצר מספיק חלב אם והן יכולות לחוות חרדה. ככל שהתינוק יונק יותר, כך הגוף שלנו יפיק יותר חלב על מנת לספק אותם. אבל במקרים מסוימים, הייצור יכול להיות מוגזם.

איך תדעי אם ייצור חלב האם שלך מוגזם? הסימפטום הראשון הוא צריבה, כאשר השדיים הופכים קשים וכואבים. אתה יכול אפילו להתאכזב ללא שליטה כאשר אתה ליד תינוק אחר או שאתה שומע תינוק אחר בוכה.

בנוסף, ישנם תסמינים אחרים שאינם ברורים כל כך שיכולים להפוך לבעיה בריאותית עבור האם.

מה עלי לעשות אם אני מייצרת יותר מדי חלב אם?

לפני שהחלב יורד, יכול להיות שחרור פתאומי ואולי כואב. זה, בנוסף לצינוריות חסומות או זיהומים בשד, סימפטום נוסף המצביע על כך שייצור חלב האם שלך הוא מעבר למה שהילד צריך.

כאשר אתה מייצר יותר מדי חלב אם, השדיים יישארו קשים ועדיין תהיה לך תחושה שהם מלאים, גם אם זה עתה הנקת.

בנוסף, התינוק יכול לתת סימנים לכך שדברים לא בסדר כאשר הם מסרבים לשד או שהם מחזירים הרבה בזמן האכלה. אתה יכול גם לחשוד בזיהום אם אתה מבחין בהפרשות בצבע מוזר או מסריח מהשדיים שלך.

אם אתה מבחין באחד מהתסמינים לעיל, עליך לפעול לפי ההמלצות הבאות:

  • הניחו מטלית חמה ולחה על השדיים למשך מספר דקות לפני כל הנקה.
  • עסו את השדיים ברכות לכיוון הפטמות לפני ובמהלך האכלה.
  • השתמש תמיד בכרית תמיכה כדי למנוע גירוי יתר שעלול להתרחש בגלל תנועת השד בזמן האכלה.
מה עלי לעשות אם אני מייצרת יותר מדי חלב אם
מה עלי לעשות אם אני מייצרת יותר מדי חלב אם?

כשמגיע הזמן להאכיל את תינוקך, עליך להשתמש ביציבה הנכונה. יניקה ותנועות הלשון של התינוק יאפשרו לגוף שלך לדעת כמה חלב לספק. בריח רע יכול לעורר ייצור גדול יותר ולתת לתינוק יותר מכמות החלב הדרושה.

אם לאחר מעקב אחר עצה זו עדיין שמים לב שייצור החלב מוגזם, יש לחלץ מעט בעזרת משאבה. זכור שאתה יכול גם לאחסן חלב אם בקלות.

ייצור יותר מדי חלב אם: למד לאחסן אותו

אם אתה מייצר יותר חלב אם ממה שהתינוק שלך צריך, תמיד יש לך אפשרות לאחסן אותו. חלופה זו אידיאלית עבור אמהות עובדות. זה גם נוח לכל אם שצריכה להיפרד מהתינוק שלה למתיחות ארוכות בכל יום.

שאיבת חלב עם משאבת חלב, או אם תעדיף, ביד, צריכה להתבצע באותה שעה כללית שבה אתה נוטה להאכיל את התינוק. כמו כן, כדאי לקרר את החלב בהקדם האפשרי בכלי מעוקר. חשוב מאוד לשים את התאריך והשעה של החילוץ על המיכל שבו אחסנת את חלב האם. כך, אתה יודע מתי החלב הופץ כאשר אתה מוצא אותו בתחתית המקרר. אז אתה יכול לצרוך את מה שנשמר הכי הרבה זמן ראשון.

כיצד עלי להשתמש בחלב אם שנשאב ואוחסן?

כאשר חלב אם מופק ומאוחר יותר מקרר, סביר מאוד שהצבע ישתנה במידה מסוימת. זה יהיה תלוי במזונות שהאם צורכת ולמרבה המזל אין סיבה לדאגה. זה גם נורמלי לראות הפרדה מסוימת של השומנים בחלק העליון של מיכל האחסון.

בשום פנים ואופן אסור לערבב או לנער חלב אם יתר על המידה כדי לנסות להומוג את זה. ניעור עדין של כלי הקיבול מצד אחד לצד השני אמור להספיק כדי לגרום לשומנים להשתלב שוב בנוזל. יש לך חלון של עד 24 שעות לאחר השאיבה לתת לתינוקך את החלב השמור אם אחסנת אותו במקרר.

בנקי חלב אם

אם אתה מייצר יותר חלב אם ממה שהתינוק שלך צריך, תוכל לתרום את עודפי חלב אם בבנקים מיוחדים הממוקמים בבתי חולים ליולדות או במרכזי בריאות. מקומות אלו אוספים חלב אם שנתרם כדי שניתן יהיה לתת אותו לתינוקות שאמהותיהם אינן מסוגלות להאכיל אותם.

עליך לברר לגבי תוכניות כאלה במרפאת הבריאות המקומית שלך או בבית החולים ליולדות. אתה יכול גם לשאול במשרד הרופא שלך אם הם מכירים תוכניות קיימות.

כדי לתרום, ראשית יש לשאוב את חלב האם בבית ולהקפיא אותו. ואז כשיהיה לך זמן אתה יכול לקחת אותו במהירות לבנק חלב אם. כל התרומות מסומנות עם התאריך והשעה של החילוץ. בדרך זו, אם אתה מייצר יותר מדי חלב אם, אתה יכול לעזור לשפר את איכות החיים של תינוק אחר. לא לכל ילד יש גישה למקור התזונה המועיל הזה.

פופולריים