5 מצבים רגשיים המעודדים למידה

ישנם מצבים רגשיים מסוימים המטפחים למידה אצל ילדים
בנוסף, ישנם מצבים רגשיים מסוימים המטפחים למידה אצל ילדים.
מצבים רגשיים חשובים לנו מאוד. בנוסף, ישנם מצבים רגשיים מסוימים המטפחים למידה אצל ילדים.

במקרה של ילדים, לרגשות יש תפקיד חשוב בתהליך הלמידה. לכן, אם נלמד אותם לשלוט ברגשותיהם, נעזור להם לשפר את ביצועיהם בבית הספר. זו הסיבה שנדבר על חמישה מצבים רגשיים המטפחים למידה.

בהזדמנויות מסוימות, בהתאם למצב הרגשי שלך, כנראה שהיית מוכן פחות או יותר לעבוד על המשימות הממתנות שלך. זה בדיוק מה שקורה לילדים.

אז האם מצבים רגשיים באמת חשובים לגבי תהליך הלמידה? כן הם כן. ואם תמשיך לקרוא את המאמר הזה, תדע אילו מהם עליך לטפח בילדים שלך.

מדוע מצבים רגשיים מטפחים למידה?

למרות שלילדים מסוימים זה קל יותר מאחרים, לכל ילד יש את היכולת ללמוד. למעשה, ההבדל הזה נובע משתי סיבות עיקריות:

  • המצב הרגשי שלהם כשהם לומדים משהו.
  • הצורך שלהם ללמוד.

אבל, מה זה אומר? זה אומר שילדים חייבים להרגיש צורך ללמוד. וכדי לקדם זאת, ההורים צריכים לעודד אותם על ידי חיזוק המצבים הרגשיים החיוביים הללו.

מצבים רגשיים המעודדים למידה

אושר

גם ילדים וגם מבוגרים רוכשים יותר מידע אם יש להם מחשבות חיוביות בראש. ומחשבות אלו אפשריות כאשר אדם שמח ועליז.

האושר גורם לילדים להיות יותר קשובים וקשובים לכל מה שקורה סביבם. לכן, הם יהיו מוכנים יותר ללמוד דברים חדשים. להיפך, הפחד והעצב מקפיאים אותם ומובילים אותם לחסימות נפשיות, שמקשות על תהליך הלמידה.

מצבים רגשיים המטפחים למידה: סיפוק מעבודת צוות

כאשר ילדים עובדים בצוותים עם ילדים אחרים, הם מרגישים שמחים, מה שמשפר את ההערכה העצמית ויכולת הלמידה שלהם.

סקרנות

הורים צריכים תמיד לקדם סקרנות אצל ילדיהם. איך הם יכולים לעשות את זה? הם יכולים ליצור הקשרים לימודיים עם סקרנות כמרכיב מרכזי.

הסיבה לכך היא שסקרנות היא כוח מניע ללמידה. אם ילדים לא מעוניינים ללמוד משהו, הם לא ילמדו על זה כלום. לכן, ההורים צריכים להניע אותם להיות מוכנים ללמוד.

הפתעה

מדוע מצבים רגשיים מטפחים למידה
מדוע מצבים רגשיים מטפחים למידה?

אם אי פעם הופתעת ממשהו, כנראה שאתה עדיין זוכר את החוויה. חוץ מזה, אולי אתה אפילו זוכר את זה בצורה חיה יותר מאשר חוויות מסוג אחר.

דברים בלתי צפויים ומפתיעים מעוררים ומניעים ילדים בתהליך הלמידה. להפתיע אותם היא דרך לשמור אותם ערניים. כך, כל המידע שהם מקבלים יידבק בזיכרונותיהם בצורה יעילה יותר.

מצבים רגשיים המטפחים למידה: בטיחות

כאשר ילדים מגיעים מהקשר בטוח, הם מסוגלים יותר לפתח את הכישורים והמשאבים שלהם. בדרך זו, הם מקבלים יותר גישה. מצד שני, אם ילדים לא מרגישים בטוחים או אם הם מפחדים ממשהו, הם לא יתבטאו בצורה כל כך חופשית, והם לא יהיו כל כך פתוחים למידע חדש.

מצבים רגשיים שאינם מטפחים למידה

כשם שיש מצבים רגשיים שעוזרים לילדים לשפר את תהליך הלמידה, יש אחרים שעושים בדיוק את ההיפך. המצבים הרגשיים הבאים מקשים על תהליך הלמידה לילדים:

שעמום

ילד משועמם לא מעוניין ללמוד דברים חדשים, והוא לא שם לב למה שאנחנו אומרים. לכן, תחושה זו לא תעזור להם במהלך תהליך הלמידה.

תסכול

תסכול ממש רע ללמידה. כאשר ילדים מתוסכלים כי הם מוצאים משהו קשה, הם בסופו של דבר ישתעממו ויפסיקו. במקרה זה, כדאי לנסות להבין אותם ולתמוך בהם, כי אם לא, אפילו לא יתחשק להם לנסות זאת שוב.

פחד

כפי שציינו קודם, הפחד מקפיא ילדים, מה שהופך אותם לפחות רגישים למידע חדש.

חוסר עניין

כשילדים חסרי עניין, הם ממש מתקשים ללמוד דברים חדשים. זו הסיבה שהם צריכים להיות סקרנים ומוטיבציה.

לסיכום, כבר דיברנו על מצבים רגשיים המטפחים למידה. עכשיו, כהורה, אתה צריך לקדם את הרגשות האלה בהם. בדרך זו, תוכלו לעזור להם במהלך תהליך הלמידה.

למד אותם לחשוב חיובי, להילחם בפחדים ולעורר את היצירתיות שלהם. כתוצאה מכך, הם ישפרו את כישורי הלמידה שלהם, ויש להם ביצועים טובים יותר בבית הספר.