פעילות גופנית מגדילה את היתרונות של חלב אם לתינוקות, כך עולה ממחקר

האם זה נכון שפעילות גופנית מגדילה את היתרונות של חלב אם
לגבי האחרון, האם זה נכון שפעילות גופנית מגדילה את היתרונות של חלב אם?
האם פעילות גופנית מגדילה את היתרונות של חלב אם לתינוקות? על פי מחקר שנערך לאחרונה, נראה שהתשובה חיובית. המשך לקרוא!

אמהות כרוכה בנושאים רלוונטיים למדי, ביניהם פעילות גופנית, טיפול עצמי והנקה בולטים. לגבי האחרון, האם זה נכון שפעילות גופנית מגדילה את היתרונות של חלב אם? בהמשך, נודיע לך.

פעילות גופנית ויתרונותיה בהנקה

על מנת להבין את ההשפעה החיובית שיש לפעילות גופנית של האם על החלב של האישה, נציג לכם מחקר שפורסם על ידי כתב העת Nature metabolism .

למרות שמחקר זה בוצע בבעלי חיים (עכברים), הם קיבלו חלב אם מנשים שתרגלו פעילות גופנית בקביעות מסוימת. במובן זה, האמהות ביצעו פעילות גופנית לפני, במהלך ואחרי ההריון, במסגרת תוכניות בעצימות נמוכה עד בינונית.

תוצאות מחקר הצביעו על כך שפעילות גופנית מגרה את הייצור של אוליגוסכריד 3′ סיאלילקטוזה מחלב אם, מרכיב התומך בבריאות התינוקות.

באופן ספציפי, אוליגוסכריד זה מפחית את השכיחות של כמה פתולוגיות לב ומטבוליות, כגון סוכרת והשמנת יתר. בנוסף, הוא מסוגל לנטרל את ההשפעות המזיקות של דיאטות עתירות שומן, שעלולות לפתוח דלת לפיתוח טיפולי תוספי תזונה.

פחדים סביב פעילות גופנית והנקה

באופן כללי, יש מידה מסוימת של דאגה והתנגדות לתרגול של פעילות זו במהלך תקופת ההנקה. עבור אמהות רבות, פעילות גופנית יכולה להשפיע על אספקת החלב או להשפיע לרעה על בריאות התינוק שלהן.

עם זאת, מחקר שפורסם על ידי העיתונות של אוניברסיטת קיימברידג' העריך את ההשפעה של פעילות גופנית אימהית על רווחתו של הילד עד 52 שבועות לאחר הלידה ונקבע כי היא אינה משפיעה על הגדילה או ההתפתחות של הילד.

האם פעילות גופנית מגדילה את היתרונות של חלב אם לתינוקות
האם פעילות גופנית מגדילה את היתרונות של חלב אם לתינוקות?

לכן, אחת ההמלצות המרכזיות של המומחים היא שההנקה תתבצע בצורה תקינה ושתקודם פעילות גופנית של האם בכל השלבים.

אמצעי זהירות שיש לקחת בחשבון בעת פעילות גופנית בזמן הנקה

כפי שאמרנו, פעילות גופנית סדירה היא הרגל בריא במהלך ההנקה, אך יש כמה דברים שכדאי לזכור כדי להפוך אותה לבטוחה עבורך ועבור תינוקך.

1. הימנע מטראומה ישירה

יש להימנע בכל מחיר מפעילות גופנית הכוללת פגיעות ישירות או מכות בחזה, מכיוון שהיא עלולה להשפיע על בריאות השדיים. בנוסף, הכאב שנוצר ברקמות המאוד רגישות הללו עלול להפוך לבלתי נסבל במהלך ההנקה.

2. להניק את התינוק לפני ביצוע פעילות גופנית

נסה להאכיל את תינוקך לפני ביצוע פעילות גופנית, על מנת להפחית גודש מהשדיים, למנוע אובדן חלב בשוגג ולהרגיש הרבה יותר נוח.

אם אינך יכול, המתן לפחות שעה לאחר האימון כדי להניק את ילדך. על פי פרסום של האקדמיה האירופית לרפואת ילדים, פעילות גופנית בעצימות משתנה לא מונעת מהתינוק לקבל את החלב שלך שעה לאחר סיומו.

3. הקפידו על היגיינת חזה

לאחר תרגול פעילות ספורטיבית, רצוי לעשות אמבטיה ובעיקר לנקות כראוי את אזור השדיים והפטמות. עצה זו לא רק משמשת למניעת זיהומים כתוצאה מהזעת יתר, אלא גם כדי למנוע את הטעם המלוח בחלב תינוקך.

ניצול היתרונות של חלב אם תלוי בטיפול שלך!

חלב אם אינו מושפע מפעילות גופנית, וזו הסיבה שאתה יכול לשמור על שתי הפעילויות ללא חשש. עם זאת, יש צורך ליישם את כל ההמלצות המפורטות לעיל, כמו גם את אלו שהוצעו על ידי רופא המשפחה שלך.

יחד עם זאת, אנו ממליצים לך לשמור על פיקוח רפואי קבוע על מנת לשמור על בריאותך ושל ילדך הקטן.

פופולריים