6 מזונות מועילים בזמן הנקה

באותו אופן שישנם מזונות מועילים בזמן הנקה
באותו אופן שישנם מזונות מועילים בזמן הנקה, כדאי להפחית את צריכת מזונות מסוימים ולגזור אחרים לחלוטין מהתזונה.
במאמר זה נדבר על כמה מהמזונות המועילים ביותר שתוכלו לצרוך בזמן הנקה. המשך לקרוא כדי לגלות אותם!

לאמהות שמניקות את התינוקות שלהן יש הרבה שאלות. אחד מהם עוסק בתזונה נכונה והרגלי אכילה. לכן החלטנו לחלוק שישה מזונות מועילים בזמן ההנקה.

6 מזונות מועילים בזמן הנקה

1. אפרסקים, תפוזים ומנדרינות

שלושת הפירות הללו מאופיינים בצבע הכתום המיוחד שלהם. צבע זה מצביע על כך שהם מכילים בטא-קרוטן, פרוויטמין A, שהגוף הופך לוויטמין A כאשר הוא נבלע ונספג.

ויטמין זה יעזור לחזק את מערכת העיכול. בנוסף, הוא משפר את ייצור והרכב הדם והחלב. עם זאת, אתה לא צריך לאכול פירות אלה כל יום. אפשר לאכול שלושה או ארבעה בשבוע ולגוון כל יום בפירות בהתאם לעונה כדי שלא ימאס לכם מהם.

2. Chufa horchata

אם אתה אוהב הורצ'טה, יש לך מזל! משקה זה מסייע בשיפור יתר לחץ דם ומקל על העיכול וכן עשיר במינרלים. מכיוון שהוא מכיל הרבה מים, זה משקה מאוד מעניק לחות.

בנוסף, הוא מסייע בהזנת הדם, מה שמאפשר לייצר יותר חלב אם. תוכלו ליהנות מצ'ופה הורצ'טה כמשקה מרענן או כקינוח. הכמות האידיאלית היא כוס אחת.

3. מוצרי חלב

באותו אופן שבו אתה מאכיל את תינוקך בחלב אם, אתה גם צריך לצרוך אותו. במובן זה, מוצרי חלב הם חיוניים, גם לעצמך וגם לתינוק שלך. הסיבה לכך היא שזה יסייע למינרליזציה של העצם של תינוקך. עם זאת, אנו ממליצים לבחור חלב דל שומן ולשתות ליטר אחד ביום.

4. אגוזים

מזונות מועילים בזמן הנקה
מזונות מועילים בזמן הנקה.

אגוזים הם אחד מהמזונות המועילים בזמן הנקה. למה? מכיוון שאגוזים מכילים הרבה נוגדי חמצון, שעשויים לעזור לך לייצר יותר חלב אם.

מכיוון שיש הרבה זנים של אגוזים, אתה יכול לבחור את אלה שאתה הכי אוהב. בנוסף, אתה יכול לאכול אותם בכל שעה של היום. יש אנשים שממש נהנים מהם!

אתה יכול לאכול מנה קטנה בין פעמיים לשלוש פעמים בשבוע. אל תגזימו בכמות, שכן היתרונות שלהם עלולים להיות מושפעים לרעה אם תאכלו יותר מדי.

5. דגים

אחד המאכלים המועילים ביותר בזמן הנקה הוא דגים. ניתן גם לבחור בין דגים לבנים לכחולים, שכן שניהם מזונות מועילים בזמן הנקה.

אנו ממליצים לצרוך דגים כמעט כל יום. עם זאת, אם אתה חושב שזה חוזר על עצמו מדי או שאתה לא ממש אוהב דגים, אתה יכול לצרוך את המזון הזה שלוש פעמים בשבוע.

כהמלצה, ובהתחשב במגוון הדגים הקיימים, הימנעו מלבלוע גדולים יותר, כמו דג חרב. הסיבה לכך היא שסביר יותר שהדגים האלה מכילים כספית, שהיא מאוד מזיקה לתינוק שלך.

6. קטניות

קטניות הן אחד מהמזונות הטובים ביותר מהצומח בזמן הנקה. הם דלים בשומן וגם מספקים הרבה חלבון. אז כתוצאה מכך, הם יעצימו את האנרגיה שלך ויעזרו לתינוק שלך להתפתח.

מזונות שלא כדאי לאכול בתדירות גבוהה בזמן הנקה

באותו אופן שישנם מזונות מועילים בזמן הנקה, כדאי להפחית את צריכת מזונות מסוימים ולגזור אחרים לחלוטין מהתזונה.

במסגרת האפשרות הראשונה, עליך לכלול מזונות עתירי סוכר, כגון שוקולד, מאפים או משקאות ממותקים. בנוסף, כדאי להימנע מבשרים שומניים ונקניקיות ובשרים קרים.

במסגרת האפשרות השנייה, אנו כוללים משקאות אלכוהוליים וטבק. למרות שטבק הוא לא מזון, הוא מזיק באותה מידה כמו אלכוהול.

לסיכום, שום מזון לא מזיק לבריאות שלכם או של תינוקכם אם אתם צורכים אותו במתינות. עם זאת, זה נכון שבעוד שחלק מהמאכלים מועילים בזמן הנקה, אחרים מזיקים יותר.

פופולריים