ילד פעיל הוא ילד שמח

ילד פעיל הוא ילד שמח ומאושר
ילד פעיל הוא ילד שמח ומאושר.

כמו אמהות רבות, אולי יש לך אידיאליזציה של אמהות. אבל עכשיו אתה מרגיש מדוכדך כי למרות שחלמת על ילד, לא דמיינת שההתנהגות שלהם תהיה כזו. עם זאת, אין מה לדאוג או להתחרט. כל ילד פעיל הוא ילד מאושר.

בניגוד למה שאתם עשויים לחשוב, ילד סורר, רועש, חסר מנוחה או פעיל יכול להיות ממש שם נרדף לאושר. האם מעולם לא אמרו לך שאתה צריך להרגיש שמח על האנרגיה של ילדך, כי זה מרמז שיש לך ילד בריא לחלוטין?

"התינוק הזה לא נשאר בשקט," אתה שומע אנשים חוזרים שוב ושוב. למרבה המזל, זה נורמלי לחלוטין. הטעות מורכבת ביומרה האבסורדית שילד מתנהג באותו אופן כמו מבוגר.

דרך ההתנהגות או הפעילות הסוררת הזו שמטרידה מבוגרים כל כך, ילדים מכירים את העולם שסביבם.

ילד פעיל הוא אחד שלומד על ידי חקר

ילד פעיל או סורר, בנוסף להיותו חופשי ושמח, הוא ילד שנמצא בתהליך למידה. באמצעות חקרנים והרפתקאות ילדות אלה, הילד מגלה חפצים, מרקמים ותגובות. לכן, לא נוח להגביל את השיעורים הללו שהחיים עצמם נותנים.

זו תהיה טעות לשכוח ממה מורכבת הילדות ואת החשיבות של השלב הזה, שהוא ללא ספק אחד משלבי היצירתיות ביותר עבור כל אדם. אלה שלוקחים על עצמם את המשימה ההקרבה אך היפה הזו של הורות חייבים לבחור באמפתיה.

מה יותר טוב מאשר להתחבר לאותן שנים נפלאות שסימנו את חיינו, להשאיר מורשת חדשה חתומה באותן הרפתקאות שובבות שהופכות לזכרונות והאנקדוטות הטובות ביותר הזכורות בחיוך?

התינוק שלך יבכה, יצחק ויצרח. זו הדרך שלו לתקשר איתך ולהביע את מה שהוא מרגיש, כמו גם להביע איזה צורך או מטרד. לא לדאוג. אתה מצליח למרות שאין לך מדריך לאימהות.

כל ילד פעיל הוא ילד מאושר
כל ילד פעיל הוא ילד מאושר.

באותו אופן, הקטן שלך יקפוץ, ירוץ, ישיר וישאל שאלות מתעקשות. זה חלק מהמשחק שלו. המשחקיות של הילדות היא יותר מסתם כיף ובידור; זה גם חינוכי.

ילד פעיל הוא ילד מסופק

ילד פעיל הוא ילד שמח ומאושר. כידוע לכם, קטנטנים רוצים לגעת בהכל, להרגיש ולפעמים אפילו לטעום. זו הדרך הטובה ביותר שלהם ללמוד ולחוות את העולם סביבם.

אם אתה מכריח אותו לשתוק או לעמוד דומם כמו פסל, אתה יוצר אישיות מסוגרת, מופנמת, מפוחדת ומפוקפקת. הקטנים הללו לא יעזו לחקור בגלל פחד או אשמה, ובכך ייצרו תלות מסוימת בהוריהם ויפגעו באוטונומיה שלהם.

כל זה יוצר דימוי עצמי נמוך, נטל כבד מאוד על כל ילד לשאת. זו תהיה צלקת שמודפסת על עורו עד לבגרות ושגם בעתיד תשפיע עליו בכל תחומי החיים.

בניגוד למה שנאמר בדרך כלל, יש לטפל בבכי. יש להגשים את רצונו של הילד לשחק, תמיד כמובן תוך תשומת לב, הגנה והשגחה של מבוגר כדי למנוע כל מיני נזקים או סכנות. אבל כך או כך, כהורים עלינו לעודד חקר וסקרנות.

דווקא החופש וההנאה האלה מעוררים את הכוח לשחק ולהשתמש בכל מה שבתוכו. אינטראקציה עם הסביבה שלהם משמחת מאוד את הילדים. כן, הילדות רועשת ומבולגנת מעצם טבעה והגדרה.

מסיבה זו, להיות מאושר בגילאים האלה כרוך ביצירת צרות, חסר מנוחה וסקרן. יהיה להם מספיק זמן, כשיגדלו, לשתוק או להישאר בשקט מבלי להטריד אף אחד. אבל היום הילד שלך עוסק בעשייה, שאתה חייב לקבל, לכבד ולעודד.

פופולריים