איך לגרום לילדים לנסות מאכלים חדשים?

אם אתם רוצים שלילדים שלכם יהיו מגוון מאכלים וחומרי מזון בתזונה שלהם
אם אתם רוצים שלילדים שלכם יהיו מגוון מאכלים וחומרי מזון בתזונה שלהם, אל תתנו להם תכנית ב'. כאשר ילדים יודעים שיש לכם תוכנית גיבוי, הם לא ינסו דברים חדשים.
נסה את העצות האלה כדי להציג מזונות חדשים לתזונה של ילדיך. לוודא שהם מקבלים את כל אבות המזון שהם צריכים תעזור להם להישאר בריאים.

חשוב שילדים ירכשו הרגלי אכילה בריאים מגיל צעיר. במאמר זה נספק כמה טיפים להכנסת מזונות חדשים לתזונה של הקטנים שלכם.

אני מקווה שתהליך זה יעזור לילדיכם לנסות אפשרויות בריאות שונות וגם להיות מודעים לחשיבות של תזונה נכונה ככל שהם מתבגרים. חשוב שלכל ארוחה יהיו ויטמינים, מינרלים ואלמנטים אחרים הדרושים לצמיחה בריאה.

טיפים לילדיכם להתנסות במאכלים חדשים

היה עקבי

כשילדים אוכלים מאכלים חדשים, אל תוותרו בפעם הראשונה שהם מסרבים. תמשיך לנסות כמה ימים. כמו כן, בדוק אם יש להם תגובה אלרגית שאתה צריך לטפל.

כאשר תינוקות מגיעים לגיל שנה, הם צריכים לאכול תזונה עם פירות, ירקות, דגנים ומקורות חלבון.

צור שגרות

אם ילדכם כבר מאכיל את עצמו, נסו לעקוב אחר אותן שגרות משפחתיות. קבעו לוח זמנים לכל ארוחה עיקרית ואל תתנו לו יותר מדי חטיפים בין לבין.

למרות שזה מפתה לתת לילדים עוגיות וחלב לפני ארוחת הערב, זה ישנה את השגרה ואת חילוף החומרים שלהם.

תוודא שהם רעבים

המפתח לכך שילדים מנסים מזון חדש הוא לוודא שהם רעבים כשאתם מציעים להם את זה. אם תיתן להם אוכל אחר, הם לא ירגישו צורך לנסות את מה שאתה נותן להם אחר כך, כי הם עדיין יהיו מלאים.

אם חלפו שעה או שעתיים מאז החטיף האחרון של ילדכם, אולי תרצו להאכיל אותו שוב.

לגרום לזה להיראות יפה

ילדים צעירים ירגישו יותר מוכנים לנסות ארוחות אם תציגו אותם בצורה יפה. משיכה חזותית היא אסטרטגיה נוספת שתוכל ליישם כדי לגרום להם לאכול טוב. ילדים אוהבים דברים שנראים נחמדים.

טיפים לילדיכם להתנסות במאכלים חדשים
טיפים לילדיכם להתנסות במאכלים חדשים.

הרבה יותר קל לגרום לילדים שלך לנסות מאכלים חדשים שנראים מעוררי תיאבון. אם תכינו דוב מאורז ותקשטו אותו בירקות, הצורות יגרמו לילדים שלכם להתעניין יותר.

השתמשו בטעמים שהם אוהבים

אם הם כבר אוהבים תפוח, ערבוב תפוח עם פרי אחר יגדיל את סיכויי ההצלחה. זה נכון במיוחד עם ילדים גדולים יותר שעשויים לשאול אותך לגבי טעמים חדשים. לפעמים קשה לגרום לילדים לנסות טעמים חדשים.

לגדל אוכל בבית

אם יש לכם מקום לגינה, ערבו את ילדיכם בגידול המזון שלהם. זה יעזור להפוך את התהליך כולו למהנה וחינוכי יותר.

אם הם יראו את כל התהליך של פרי מהזרע לשולחן, הם יזכו לחוויה טובה יותר. זה גם טוב לקבל קצת עזרה וחברה במטבח כשאתה מבשל.

אל תציע תחליפים

אם אתם רוצים שלילדים שלכם יהיו מגוון מאכלים וחומרי מזון בתזונה שלהם, אל תתנו להם תכנית ב'. כאשר ילדים יודעים שיש לכם תוכנית גיבוי, הם לא ינסו דברים חדשים.

אם כבר יצרת תפריט, כל בני המשפחה צריכים לעקוב אחריו. אל תעשה חריגים.

לאכול ולבשל מאכלים שונים

אתה לא יכול לבקש מהילד שלך תזונה מגוונת אם אין לך בעצמך. נסו להיות חדשניים עם המתכונים שלכם. גם אם אתה משתמש באותם מרכיבים, התנסה על ידי נסיון דרכים חדשות לבשל אותם.

שהילדים שלך קפדנים באוכל זה משהו שהם למדו. ילדים מאמצים הרגלים שהם לומדים ממשפחתם ומהאנשים הקרובים אליהם.

צאו יחד לקניות במכולת

אם אינך יכול לגדל פירות וירקות בבית, קח את ילדיך לעזור לך בקניות המצרכים שלך. זו הזדמנות טובה עבורך ללמד אותם לבחור את המוצרים הבריאים ביותר. הקפידו לספר להם על המאפיינים של המזונות שהם בוחרים.

הגדילה וההתפתחות של ילדכם תלויות במגוון ובחומרי המזון בתזונה שלו.

זכור כי מזונות לא רק תורמים לילדך פיזית. הם גם מזינים את מוחו של ילדכם ועוזרים להתפתחות הקוגניטיבית שלו. הפוך את שעת ארוחת הערב לרגע מהנה ומתגמל עבור כולם.

פופולריים