להיות אמא מלאת חיבה לא הופך את הילד שלך למפונק

להלן רק חלק מההשפעות החיוביות של להיות אם מלאת חיבה
להלן רק חלק מההשפעות החיוביות של להיות אם מלאת חיבה: חיזוק הקשר בין האם לילד.

למרות מה שאחרים יכולים לומר, להיות אמא חיבה לא אומר שאתה מפנק את הילד שלך. יש מיליון דרכים שונות להורות. אמהות יכולות להיות קפדניות או מתירניות, יותר חיבה או פחות, מסורתיות או מודרניות.

עם זאת, האמהות המבוקרים והנחקרות ביותר הן לרוב אלו שהכי שקועים במשימה. הן האמהות שהכי מוכנות להקריב למען ילדיהן.

לא משנה איך תגדלו את הילדים שלכם, אנשים תמיד ימצאו על מה לבקר. אתה מגונן מדי. אתה מתירני מדי. אתה דואג יותר מדי. אתה חיבה יתר על המידה. לאנשים תמיד יהיה מה להגיד.
אז, אמהות, הגיע הזמן ללמוד להתעלם ממה שאחרים אומרים, ולעשות מה שהאינסטינקטים שלכם אומרים לכם. כך יהיה לך פחות סיכוי לעשות טעויות.
אם את אמא מלאת חיבה, אל תקשיבי למבקרים סביבך. המשך להראות את כל הדברים היפים שאתה מרגיש כלפי ילדך.
אין דבר נפלא יותר מילדה מאושרת שיודעת שאוהבים אותה. האישיות, ההערכה העצמית והאינטליגנציה הרגשית שלה יודו לך על כך בעתיד.
להיות אם מלאת חיבה זה לא אותו דבר כמו להיות אם מתירנית
להיות אם מלאת חיבה זה לא אותו דבר כמו להיות אם מתירנית.

זה באמת כל כך חשוב? כן, ועוד הרבה יותר. ראשית, ביטויי האכפתיות והחיבה המרובים והמגוונים שלך אינם מזיקים לילדך, למרות מה שרבים חושבים.

להיפך, אתה משחרר מספר רב של הטבות. אתה לא רק יוצר קשר חזק יותר בין אם לילד; אתה עוזר להעניק לילדך התפתחות בריאה יותר. המשך לקרוא כדי למצוא עוד על היתרונות האלה.

להיות אמא מלאת חיבה: 5 יתרונות לילדים שלך

לפני שנמשיך הלאה, אנחנו רוצים לעשות הבחנה חיונית. להיות אם מלאת חיבה זה לא אותו דבר כמו להיות אם מתירנית. לכן פסיכולוגים מגינים על הפגנת החיבה כלפי ילדים.
הם טוענים שלחיבה לעולם לא תהיה אפקט "מקלקל". מה שכן גורם לילדים להתפנק הוא היעדר גבולות, חוקים ומשמעת.
לכן, לא רק חשוב לאהוב את ילדכם בכל הכוח. הילד שלך צריך לתפוס את האהבה הזו. הנשיקות, החיבוקים והמגע העדין שלך יכולים להיות נחוצים בדיוק כמו ארוחת הבוקר שאתה מגיש בכל בוקר. זה לא אמור להפתיע.
הנה רק חלק מההשפעות החיוביות של להיות אם חיבה:
  • חיזוק הקשר בין האם לילד. מה יותר טוב מחיבה והערצה כדי לעודד את מערכת היחסים הקדושה בינך לבין ילדך? אתה תיצור ביטחון רב יותר, שהוא הבסיס החיוני לחינוך מוצק. קשר חזק יותר יקל על ההסבר של הכן והלא לילד התינוק שלך. זה בתורו יעזור לך להשיג את הצייתנות של ילדך מול גבולות ונורמות משפחתיות. במקביל, תחסל סודות בין שניכם.
  • תחושת הגנה והערכה עצמית גבוהה יותר . ילדים שזוכים לחיבה רבה אינם חיים בפחד, מכיוון שהם יודעים שיש להם תמיכת אמם. הם מרגישים מסוגלים לסבול מצבים קשים. אהבת אמם מעניקה להם כוח וגבורה. להיות אמא מלאת חיבה גורם לילד שלך להרגיש בלתי מנוצח, בלתי ניתן להריסה. יתר על כן, ילדה שחווה את הטיפול המתמיד של אמה מרגישה בטוחה יותר בעצמה.
  • פיתוח אינטליגנציה רגשית. אין דבר חשוב יותר מלדעת לנהל את הרגשות שלנו ולהשתמש בהם לטובתנו. ללא ספק, אינטליגנציה רגשית בריאה גורמת לילד מאושר. על ידי גילוי חיבה לילדך, אתה עוזר לו ללמוד לשלוט ברגשות שונים ולסבול תסכול.
  • חיבה מעדיפה תקשורת ונלחמת בביישנות. עד עכשיו זה אמור להיות ברור שלילד שמקבל חיבה לא יהיו בעיות להיפתח לאמו. לא משנה מה הנושא, אמא שלו תהיה איש סודו. ואותה תקשורת מוצלחת תעזור לילדך להיות יוצא יותר. אתה תעזור לילדך להתגבר על פחד וביישנות כדי להתחבר לאחרים.
  • אמפתיה ואכפתיות לזולת. לבסוף, ילדים אלו ירכשו יותר אמפתיה לאחרים ויוכלו להביע אכפתיות והבנה עבור בני גילם. באופן כללי, יהיה להם פחות קושי להביע את רגשותיהם.

פופולריים