8 עובדות מהנות על תאומים שאולי לא ידעתם

אז אנחנו רוצים לחלוק מידע מעניין שאולי לא ידעתם
יש הרבה מיתוסים ועובדות יוצאות דופן על תאומים, אז אנחנו רוצים לחלוק מידע מעניין שאולי לא ידעתם.

יש הרבה מיתוסים ועובדות יוצאות דופן על תאומים, אז אנחנו רוצים לחלוק מידע מעניין שאולי לא ידעתם.

האם אי פעם פגשת קבוצה של תאומים והייתה לך בעיה להבדיל ביניהם? לפי הסטטיסטיקה, שלושה מכל אלף הריונות הם תאומים זהים. תאומים זהים הם תוצר של זיגוטה שהתחלקה בשלב מוקדם מאוד לשני תינוקות זהים, אפילו חולקים את אותו DNA.

חשוב להדגיש שתאומים זהים ואחים אינם זהים. תאומים זהים חולקים את רוב החומר הגנטי שלהם בשל העובדה ששניהם נולדים מאותה ביצית מופרית מחולקת לאחר ההתעברות.

תאומים אחים נולדים משתי ביציות שונות שהופרו במהלך אותו מחזור הורמונלי.

עובדות מהנות על תאומים

במהלך העשור האחרון, מקרים של תאומים ושלישיות עלו במידה ניכרת, בעיקר בשל סיוע בהפריה והליכים רפואיים אחרים לסיוע בהריון. תהליכים אלו אינם מביאים לתאומים זהים, שיכולים להתרחש רק באופן טבעי.

יש עוד הרבה עובדות מעניינות על תאומים. הנה כמה:

1. יש להם טביעות אצבע שונות

כשאתה רואה שני ילדים זהים לחלוטין, אתה עלול לחשוב שיש להם אותן טביעות אצבע, אבל זה לא כך. כאשר התינוקות מתפתחים, לפי האפינגטון פוסט, כל ילד נצמד לשק השפיר במקומות שונים, מה שאומר שנוצרים קווים שונים על האצבעות. כתוצאה מכך, אין להם אותן טביעות אצבע.

עובדה מעניינת נוספת היא ש -22% מהתאומים הזהים הם שמאליים, לעומת 10% בלבד באוכלוסייה הכללית.

2. הם לא זהים כמו שהם נראים

על פי הסטטיסטיקה, תאומים הם ממש "תמונות מראה". 25% מהילדים מתפתחים כאילו הם השתקפויות אחד של השני. במילים אחרות, אם אחד הוא שמאלי, השני הוא ימני.

אם למשל לאחד הילדים יש סימן לידה ביד ימין, לשני יהיה סימן לידה זהה אבל בזרוע שמאל. אבל תאומים כן חולקים דפוסי מוח וחשיבה.

3. תאומים אינם טלפתיים

אנשים רבים חושבים שלתאומים יש כוחות על או שיש להם דרכים שונות לתקשר אחד עם השני, אבל זה לא נכון. לפי דיסקברי, זהו רק מיתוס, שהופרק עם הזמן.

מעולם לא הוכח שתאומים קשורים נפשית בצורה מיוחדת או שונה. מכיוון שהם גדלים יחד, זה מאוד נורמלי שהם יכירו זה את זה טוב מאוד, מה שמוביל לרעיון של טלפתיה.

4. המקרה של "התאומים ג'ים"

עובדות מהנות על תאומים
עובדות מהנות על תאומים.

תאומים זהים אלה ממינסוטה הופרדו בגיל 4 שבועות. שניהם אומצו על ידי משפחות שונות והכירו כשהיו בני 39. סיפורם פורסם בספר חיים שזורים, מאת ננסי סגל.

למרות שהם גדלו ללא כל סוג של אינטראקציה, היה להם אותו גובה ומשקל. היה להם אותו חוף אהוב בפלורידה, היו טובים במתמטיקה וחלקו תחביבים כמו נגרות ורישום מכני.

5. תאומים יוצרים מגע בתוך הרחם

על פי מחקר של אוניברסיטת פדובה באיטליה, תאומים מחפשים מגע בעודם ברחם אמם, ואף נוגעים בתאום השני לעתים קרובות יותר מאשר הם עצמם. במקרים שהם חקרו, זה מתרחש החל משבוע 14. לפי הסטטיסטיקה, תאומים סיאמיים מייצגים 1 מכל 200 אלף הריונות.

6. יש להם שפה משלהם

זה קורה בגלל שהילדים גדלים ביחד, בדיוק כמו אנשים שטוענים שתאומים מסוגלים לתקשר נפשית. אבל במציאות, סוג זה של שפה יכול להתעורר גם אצל אחים שאינם תאומים, בעיקר מדברים זה עם זה מגיל צעיר מאוד.

זה מתחיל כשילדים לומדים לדבר, כשהם עוזרים זה לזה ללמוד. זה מתחזק מהעובדה שהם מאוד קרובים, ואפילו בסופו של דבר ממציאים את המילים שלהם, שנחשבות לרוב לשפה הבלעדית שלהם.

7. הם לא לגמרי חולקים חומר גנטי

למרות שהם עשויים להיראות זהים לחלוטין, הם לא. הם חולקים חלק גדול מהחומר הגנטי שלהם, אבל לא ב-100%, כפי שאנשים חושבים לעתים קרובות.

על פי מחקר של אוניברסיטת אלבמה בבירמינגהם, חלקים מסוימים מה-DNA שלהם יכולים להיות שונים במספר הגנים שהם יוצרים. כדי להיחשב זהים לחלוטין הם יצטרכו לחלוק 100% מהגנים שלהם ונולדו בו זמנית, לפי דיסקברי.

8. זה לא תורשתי

זהו עוד מיתוס נפוץ לגבי תאומים זהים. אין שום הוכחה מדעית המראה שלהולדת תאומים זהים יש סיבה גנטית.

תאומים אחים זה גנטי. אם יש מקרה אחד של תאומים אחים במשפחה, סביר מאוד שייוולדו אחרים. זו תוצאה של ריפת-על, שגורמת לאישה לשחרר יותר מביצית אחת במהלך אותו מחזור.

עובדות מעניינות נוספות על תאומים

  • נשים שיש להן תאומים חיות זמן רב יותר.
  • 25% מהתאומים הזהים הם "תמונות מראה" אחד של השני.
  • תאומים נראים פחות דומים לאורך זמן.
  • ישנם מקרים של שלישיות זהות.
  • צריכת יותר מוצרי חלב מגדילה את ההסתברות ללדת תאומים.

יש הרבה מיתוסים על תאומים שאינם תואמים את המציאות של אחים זהים. למרות שניתן להוכיח חלקם, עובדות רבות ממשיכות להיות תעלומה. מה שנכון הוא שלתאומים מצטרפים קשרים חזקים שעוזרים להם להתפתח, ללמוד ולצמוח.

פופולריים