טיפים לעיקור בקבוקי תינוק

הכוללת עיקור בקבוקי תינוק ומוצצים
אחד ההיבטים החשובים ביותר הוא האכלה, הכוללת עיקור בקבוקי תינוק ומוצצים.
השימוש בבקבוקי תינוקות נפוץ מאוד בחברה שלנו, בין אם בגלל שאמהות לא יכולות להניק או מעדיפות שלא. עם השימוש במוצצים ובקבוקי תינוק מגיע הנושא החשוב של היגיינה. במאמר זה נספק כמה הנחיות חשובות לעקוב אחריהם.

הגעתו של יילוד מביאה שמחה עצומה להורים, אך היא גם מלווה בכמה תחומי אחריות ואמצעי זהירות. אחד ההיבטים החשובים ביותר הוא האכלה, הכוללת עיקור בקבוקי תינוק ומוצצים.

ארגון הבריאות העולמי מדגיש את חשיבות ההנקה בחודשים הראשונים לחייו של התינוק. עם זאת, יש אמהות שמעדיפות לא להניק או לא יכולות בגלל גורמים מסוימים. בשלב זה, אמהות ישתמשו בפורמולה, הכוללת שימוש בבקבוקים.

האם יש צורך בסטריליזציה של בקבוקי תינוק?

התשובה היא כן, יש צורך לעקר בקבוקי תינוקות. כאשר תינוקות נולדים, אין להם מערכת חיסונית מפותחת לחלוטין.

זה אומר שאין להם את ההגנות הדרושות כדי למנוע זיהומים, הקאות או שלשולים. לכן עיקור בקבוקים חשוב מאוד.

ישנן דרכים רבות לעקר בקבוקים ומוצצים משומשים. כולם יעילים ומשתנים בהתאם לצרכיו ולנסיבותיו של כל אחד.

לפני הטיפול בפריטים אלו, חשוב ביותר לשטוף ידיים במים וסבון. בדרך זו, אתה יכול למנוע העברת חיידקים כלשהם.

סוגי מעקרים לבקבוקי תינוק

להלן הדרכים הנפוצות ביותר לעקר מכשירים אלה:

1. עיקור בקבוקי תינוק במים רותחים

זהו אחד התהליכים החסכוניים ביותר והוא תמיד זמין לכולם. כדאי להרתיח מים במיכל ולהכניס לבקבוקים, מוצצים, פטמות וכו'. למרות שזה הפתרון החסכוני ביותר, הוא לא המהיר ביותר.

במערכות מסורתיות אלה, האלמנטים צריכים להישאר במים הרותחים למשך כ-20 דקות. לאחר סטריליזציה של הבקבוקים, יש להשתמש בהם מיד. אם לא, אפקט העיקור אובד.

2. מעקר קיטור חשמלי

קיים מגוון עצום בשוק של מעקרים לבקבוקי קיטור. אתה יכול למצוא אותם עם קיבולות שונות, בדרך כלל בין ארבעה לשישה בקבוקי תינוקות. זה מאוד שימושי, מכיוון שהם מחטאים מספר אלמנטים בו זמנית.

מעקר הקיטור החשמלי קל מאוד לשימוש. פשוט הנח את הבקבוקים בתוך המכשיר ולחץ על כפתור ההתחלה. לאחר סיום העיקור, ניתן לאחסן אותם באותו מיכל שבו הם עוקרו.

3. מעקר בקבוק מיקרוגל

האם יש צורך בסטריליזציה של בקבוקי תינוק
האם יש צורך בסטריליזציה של בקבוקי תינוק?

סוג זה של מכשיר הוא גם מעשי ופופולרי למדי בקרב אפשרויות עיקור בקבוקים. כדי להשתמש בו, אתה צריך לשטוף את הבקבוקים, לשים אותם בסטריליזטור, להוסיף את המים ואז לקחת אותם למיקרוגל.

מוצרים אלה קלים וחסכוניים. הם משתנים בהתאם לקיבולת שלהם, שיכולה להיות בין שניים לשישה בקבוקי תינוקות. בנוסף, הם מעקרים מוצצים וחפצי תינוקות אחרים. הם סבירים ואתה צריך רק מיקרוגל כדי להשתמש בהם.

"לפני הטיפול בפריטים אלו, חשוב ביותר לשטוף ידיים במים וסבון. כך ניתן למנוע העברת חיידקים כלשהם".

4. עיקור בקבוק כימי

המכונה מעקר קרים, אתה ממיס טבליה במים קרים והיא מעקרת את המים. החיסרון הגדול של שיטה זו הוא שהיא לוקחת הרבה זמן. התהליך אורך בין 30 ל-60 דקות.

עם זאת, הם קלים לשימוש ומומלצים מאוד למשפחות המטיילות לעתים קרובות. הם אינם דורשים חשמל או מציגים סיכונים מכיוון שהתהליך מתבצע עם מים קרים.

5. בקבוקים סטריליזציה עצמית

סוג זה של מוצר מעשי מאוד כאשר אין בידכם את מכשירי העיקור הרגילים. אתה פשוט מכניס לתוכו מים, ואז מכניס אותו למיקרוגל והבקבוק יעוקר. הם לא יקרים ועוזרים מאוד במצבים קשים.

טיפים לניקוי ושימור מעקר הבקבוק

טיפ יומי אחד שכדאי לזכור כדי לשמר את הסטריליזטור הוא לוודא שלא נשארו מים בתחתית. לפני שמכניסים את הבקבוקים והמוצצים לסטריליזטור, יש לייבש אותם היטב, כי חיידקים גדלים בלחות.

לאחר השימוש בכל מכשיר שתבחרו, חשוב לחכות שיתקרר כדי להסיר את החפצים. חיוני גם להסיר את המים כדי לשמור אותם נקיים ויבשים, כמו גם לנתק אותם לאחר השימוש.

פעם בשבוע, מומלץ לנקות היטב את הגרילים הפנימיים ואת מכסה הסטריליזטור. זה גם שימושי להעביר צמר גפן עם אלכוהול בצד החיצוני של הסטריליזטור. אל תשכח את חלק הפלסטיק של הכבל ואת התקע.

לבסוף, כדאי להכין מדי חודש תערובת של מים וחומץ לבן. מה שאתה צריך לעשות זה לשפוך אותו לסטריליזטור ולהפעיל אותו. החומץ פועל כחומר חיטוי, שעוזר לנקות את הסטריליזטור ביסודיות.

פופולריים