אוכל ביתי לתינוקות: טיפים ומתכונים

אחת הטעויות הנפוצות ביותר שהורים עושים בהכנת מזון לתינוקות היא הוספת סוכר או מוצרים המכילים סוכר
אחת הטעויות הנפוצות ביותר שהורים עושים בהכנת מזון לתינוקות היא הוספת סוכר או מוצרים המכילים סוכר.
חשוב מאוד לבחור את החומרים הנכונים בהכנת מזון לתינוקות בבית. הנה כמה טיפים ורעיונות שימושיים!

מזון לתינוקות מעורבב עם דגנים יכול להיות מועיל למדי לילדים. הסיבה לכך היא שדגנים מכילים חומרים מזינים חיוניים. עם זאת, כדי להפיק מהם את המיטב, יש להכין דגנים כמו שצריך. היום, אנו נותנים לכם כמה רעיונות למזון תינוקות תוצרת בית.

קודם כל, כדאי לזכור שיש הרבה סוגים שונים של דגנים, ולא לכולם אותה איכות. לכן, במאמר זה תמצאו את המידע הדרוש להכנת מזון לתינוקות באיכות גבוהה, וכך, להשלים את התזונה של תינוקכם.

רעיונות לאוכל ביתי לתינוקות: בחירת הדגנים הנכונים

כדי להכין מזון לתינוקות כמו שצריך, יש לבחור תחילה את המרכיב העיקרי. אנו תמיד ממליצים להשתמש בשיבולת שועל, בגלל האיכות הגבוהה שלה.

בשל כמות הסיבים הגבוהה של שיבולת שועל, היא יכולה לפעול ברמת המעיים ולהעדיף צמיחת חיידקים, וזו הסיבה שהיא נחשבת למזון פרה-ביוטי. למעשה, אנשים בכל הגילאים צריכים לאכול דייסת שיבולת שועל, על מנת למנוע בעיות עיכול.

מצד שני, חשוב להדגיש ששיבולת שועל מספקת פחמימות באיכות גבוהה. בניגוד לחיטה, שיבולת שועל היא מזון פחות מעובד. כתוצאה מכך, זה עוזר להטמיע סוכר לאט יותר.

זכרו להיזהר עם הדגן הזה אם אתם סובלים מצליאק או אי סבילות לגלוטן, כי הוא מכיל אוונין, חלבון הדומה לגלוטן.

מזון לתינוקות עם פירות

למרות שדגנים הם המרכיבים העיקריים, אל תשכחו מהפירות. פירות מכילים מיקרו-נוטריינטים חיוניים ואת נוגדי החמצון הדרושים לשמירה על איזון הגוף.

תפוחים ותפוזים הם בחירה טובה מאוד לכלול במזון לתינוקות. הסיבה לכך היא שתפוחים מספקים סיבים פרה-ביוטיים, ותפוזים מכילים כמות גבוהה של ויטמין C. על פי מחקר על חומרים מזינים, ויטמין C חיוני לחיזוק המערכת החיסונית.

אילו מוצרי חלב אתה יכול לכלול?

הגיע הזמן לדבר על אחד ממוצרי המזון הבעייתיים ביותר: מוצרי חלב. רוב התזונאים ממליצים על מוצר זה.

מוצרי חלב מכילים את כמות החלבונים הדרושה לקידום התפתחות תקינה של ילדים. הם כוללים גם מיקרו-נוטריינטים חיוניים, כמו סידן וזרחן. למעשה, חלקם מכילים ויטמין D.

לכן, אנו ממליצים להשתמש בחלב פרה להכנת מזון לתינוקות - אלא אם תינוקות אינם אלרגיים או רגישים ללקטוז.

מצד שני, תמיד כדאי להשתמש בחלב מלא. הסיבה לכך היא שכאשר אתה מחסל את השומן, ויטמינים מסיסים בשומן הולכים לאיבוד. כתוצאה מכך, מוצרי חלב מאבדים כמות משמעותית של צפיפות תזונתית.

הימנעו מהוספת סוכר

אחת הטעויות הנפוצות ביותר שהורים עושים בהכנת מזון לתינוקות היא הוספת סוכר או מוצרים המכילים סוכר. צריכת סוכר מסוגלת להשפיע לרעה על בריאות הילדים, להגביר את הסיכון לחלות בסוכרת או לעודף משקל.

זכרו שפירות כבר מכילים פרוקטוז. וזה אמור להספיק כדי להמתיק מזון לתינוקות, מבלי להוסיף עוד פחמימות פשוטות.

הכן מזון לתינוקות עם דגנים בריאים

לסיום, ברצוננו לציין שתמיד עדיף לספק מזון ביתי לתינוקות, במקום לקנות מהסוג התעשייתי. הסיבה לכך היא שמזון מעובד במיוחד עשוי להכיל תוספים, שעלולים להזיק לבריאות התינוק שלך.

פופולריים