כמה חלב צריכים תינוקות לשתות?

כיצד לדעת כמה חלב התינוק שלך צריך לשתות
כיצד לדעת כמה חלב התינוק שלך צריך לשתות.
כל האמהות שואלות את עצמן כמה חלב התינוקות שלהן צריכים לשתות. זה נורמלי, שכן כל ההורים רוצים להיות בטוחים שילדיהם חזקים ובריאים. עם זאת, כמות החלב הדרושה תשתנה מתינוק אחד למשנהו.
אחד ההיבטים שהכי מדאיגים אמהות טריות הוא כמה חלב התינוק שלהן צריך לשתות. רופאי ילדים רגילים לשמוע שאלות כמו: האם התינוק שלי מקבל מספיק חלב? או האם אני מאכיל את התינוק שלי לעתים קרובות מדי?

לפני שאתה מוצף, היה סמוך ובטוח שיש אינדיקציות שמראות אם הקטן שלך ניזון היטב או לא. שימו לב ותהנו כשהתינוק שלכם גדל חזק ובריא.

כיצד לדעת כמה חלב התינוק שלך צריך לשתות

בראש ובראשונה, חשוב לדעת שארגון הבריאות העולמי ממליץ על הנקה בלעדית עד גיל 6 חודשים. הסיבה היא כי חלב אם של אמא מכיל את כל מה שהתינוק צריך כדי לגדול בריא וחזק.

לכן, אין כמות מסוימת של חלב שהתינוק שלך צריך לשתות. במקום זאת, עליך לינוק בתדירות שבה תינוקך רוצה.

ישנם מצבים מסוימים הדורשים האכלה עם פורמולה. כמובן, רופא הילדים של ילדכם הוא זה שיספק לכם אינדיקציות מדויקות לגבי האכלה.

עם זאת, אתה עדיין יכול לחשב את כמות הפורמולה שאתה צריך לתת לתינוק שלך. זה יהיה תלוי במשקל של תינוקך, גילו וסימנים אחרים שהתינוק שלך מראה.

כיצד לחשב את כמות החלב שאתה צריך לתת לתינוק שלך

במהלך 6 החודשים הראשונים לחייהם, תינוקות מקבלים את כל אבות המזון שהם צריכים באמצעות הנקה או פורמולה לתינוק. לכן, הצרכים של תינוק שזה עתה נולדו עשויים להיות גדולים יותר, ובמקרים מסוימים יצטרך להאכיל כל שעתיים או שלוש שעות. כמה היבטים שיעזרו לך לחשב את הצרכים של תינוקך הם הבאים:

משקל התינוק שלך

לפי משקל תינוקך, אתה יכול להכין 2.5 גרם פורמולה לכל קילוגרם. לדוגמה, אם תינוקך שוקל 4 ק"ג, תוכל להציע לו או לה 30 גרם חלב ליום.

במהלך היום הראשון לחייו של הקטן שלך, הכמות שהתינוק שלך שותה תהיה מינימלית. עם זאת, הכמות תגדל עם הזמן.

כל האמהות שואלות את עצמן כמה חלב התינוקות שלהן צריכים לשתות
כל האמהות שואלות את עצמן כמה חלב התינוקות שלהן צריכים לשתות.

חשוב לציין שאלו פשוט סטנדרטים ונהלים שיעזרו לך לקבוע את כמות החלב שהתינוק שלך יכול לקחת. ישנם ימים שבהם תינוקך עשוי לשתות יותר, או ימים שבהם הוא או היא ישתה פחות.

מה התינוק שלך אומר לך?

דרך נוספת לחשב את כמות החלב שעל תינוקכם לשתות היא לפי הסימנים המעידים על רעב. ישנם רגעים מסוימים שבהם התינוק שלך יהיה רעב יותר בהתאם לשלב ההתפתחות שלו. לכן, שימו לב לסימנים הבאים:

  • הקטן שלך ממשיך לבכות גם לאחר האכלה. התינוק שלך עשוי גם להיראות מודאג, מוצץ את אצבעותיו ומשפשף את פניו. אם זה המקרה, ייתכן מאוד שהתינוק שלך עדיין רעב.
  • מצד שני, אם התינוק שלך לא מרגיש טוב, הוא או היא עשויים לשתות פחות מהרגיל.
  • יהיו מקרים שבהם התינוק שלך ישתה יותר ממה שהוא או היא באמת צריכים, ובסופו של דבר יורק. זהו אינדיקטור נוסף לכמות הכמות שהתינוק שלך יכול לקחת.

"ארגון הבריאות העולמי ממליץ על הנקה בלעדית עד גיל 6 חודשים. הסיבה היא כי חלב אם של אמא מכיל את כל מה שהתינוק צריך כדי לגדול בריא וחזק".

מומחים מציינים שכדאי להאכיל את תינוקך בתדירות שהוא או היא דורשים. עם זאת, עליך ללמוד לזהות את הצרכים של הקטן שלך. פעולת היניקה מאוד מנחמת את התינוקות, אז נכון גם שתינוקות עלולים לאכול יותר מדי בגלל חרדה.

כיצד לדעת אם התינוק שלך ניזון היטב

זה דבר אחד לדעת אם התינוק שלך שבע. זה דבר נוסף לדעת אם התינוק שלך מקבל את כל ההזנה שהוא או היא צריכים. כדי לקבוע זאת, רופא הילדים שלך ישלוט בגדילה ובהתפתחות של תינוקך.

סימן טוב הוא העובדה שהתינוק שלך גדל ושהיציאות שלו בריאות. וכמובן, אם ילדכם נראה רגוע ומרוצה באמת לאחר האכלות, זהו עוד סימן להזנה נכונה.

זכרו שכל ילד הוא שונה. לכן, הימנע מלהיות נוקשה מדי בכל הנוגע לכמויות ולוחות זמנים במהלך החודשים הראשונים. אם התינוק שלך נראה שמח, גדול וחזק, היה סמוך ובטוח שאתה עושה עבודה טובה.

לסיכום, לדעת כמה חלב התינוק שלך צריך לשתות הוא מידע שימושי. זה נותן לך מושג מה הוא או היא צריכים כדי לגדול בריא וחזק.

זכרו שגם הקטן שלכם זקוק לאהבה והבנה. בדוק עם רופא הילדים שלך אם יש משהו שמדאיג אותך. וזכרו ליהנות מכל רגע עם התינוק שלכם - הם גדלים כל כך מהר!

פופולריים