כמות החלב המומלצת בהתאם לגיל תינוקך

עליך לדעת את הכמות הנכונה המומלצת בהתאם לגילו
בין אם את מספקת לתינוקך פורמולת חלב או חלב אם, עליך לדעת את הכמות הנכונה המומלצת בהתאם לגילו.

כל ההורים רוצים שהתינוקות שלהם יגדלו להיות בריאים וחזקים. לכן לפעמים אנחנו שואלים את עצמנו, מהי כמות החלב המומלצת לתת לתינוקות בהתאם לגילם?

בין אם את מספקת לתינוקך פורמולת חלב או חלב אם, עליך לדעת את הכמות הנכונה המומלצת בהתאם לגילו.

למרות שלעתים קרובות יש כמות סטנדרטית בהתאם לגיל התינוק בחודשים, הכמות יכולה להשתנות מילד לילד.

כמות החלב הנכונה בהתאם לגיל תינוקך

הנקה מומלצת במהלך ששת החודשים הראשונים. אלא אם כן אתה מציע את חלב האם שלך דרך בקבוק תינוק, קשה להגדיר את כמות החלב שאתה מאכיל את הילד.

זכור את המידע הבא.

בפגישת האכלה אחת זה נורמלי שאחד השדיים או שניהם מתרוקנים. צריכת החלב של התינוק צריכה להימשך כ-10 דקות. לתינוק לוקח בערך 5 דקות לחלץ את החלב ועוד 5 דקות לצרוך אותו.

זכור שחלק מהילדים מסוגלים לינוק מהר יותר מאחרים.

כמות החלב המומלצת בהתאם לגיל ילדכם

אם אינך יכולה להניק מכל סיבה שהיא, הפורמולה היא בעלת בריתך הטובה ביותר. עם זאת, קחו בחשבון שאם ילדכם שותה חלב מהבקבוק, עליכם להיות מודעים לכמות שהוא צורך.

במהלך השבועות הראשונים, חשוב להאכיל את תינוקך כפי שהוא דורש. זה אומר שאתה צריך לספק לתינוק שלך חלב אם או פורמולה בכל פעם שהוא מבקש זאת.

מצד שני, כאשר תינוקות גדלים, חשוב לשלוט בכמות חלב אם או פורמולה שאתה מספק להם. זה צריך להיעשות על מנת לשמור על משקל תקין.

לכן כל כך חשוב לדעת את כמות החלב המומלצת על ידי מומחים:

לתינוקות מגיל 0 עד חודשיים

בגיל זה, תינוקות צורכים בדרך כלל בין 2 ל-5 גרם חלב במהלך כל ישיבה. זה צריך להתרחש כל 3 עד 4 שעות. עם זאת, ישנם ילדים שבוחרים לאכול רק כל 4 עד 5 שעות. אם אתה רואה לנכון, אתה יכול אפילו להעיר את התינוק שלך כדי לספק לו חלב.

תינוקות מגיל 3 עד 6 חודשים

בשלב זה, תינוקות צורכים בין 4 ל-6 גרם חלב במהלך כל ישיבה. זה נורמלי שתינוקות ישנים תקופות ארוכות בשלב זה. חלקם אפילו ישנים כל הלילה. אם זה המקרה של ילדכם, אל תעירו אותו כדי להאכיל אותו.

תינוקות מגיל 7 עד 12 חודשים

בשלב זה תינוקות יכולים לקבל עד 3 עד 5 בקבוקים בכל יום. זה שווה ערך ל-8 גרם חלב בכל ישיבה. אם הילד כבר התחיל לצרוך סוגים אחרים של מזון, אתה יכול לספק לו חלב במרווחים ארוכים יותר.

כמות החלב הנכונה בהתאם לגיל תינוקך
כמות החלב הנכונה בהתאם לגיל תינוקך.

לאחר גיל 12 חודשים, אתה יכול להחליף את הפורמולה בחלב פרה לאחר התייעצות עם רופא הילדים שלך. כמות החלב שתספק יכולה להיות עד 2 כוסות ליום. אתה יכול גם להשלים חלב עם יוגורט או גבינה.

איך לדעת אם הילד שלך צורך את הכמות הנכונה של חלב?

ייתכן שתבחין במחוות הבאות אם אתה מספק לילדך את כמות החלב המומלצת. סימן אחד לכך שילדכם קיבל מספיק חלב הוא כשהוא סוגר את הפה או הופך את פניו כשאתם מציעים לו את הבקבוק.

הילד עשוי להירדם גם כאשר הוא מסיים לאכול. כשהוא יירדם הוא ייראה נינוח. אינדיקציות שימושיות אחרות כוללות כמה פעמים הילד ניזון, עלייה במשקל ומספר הפעמים שאתה צריך להחליף לו חיתולים. יציאות צריכות להתרחש 3 עד 5 פעמים ביום.

"במהלך השבוע הראשון חשוב להאכיל את התינוק כפי שהוא דורש. זה אומר שצריך לספק לתינוק חלב בכל פעם שהוא מבקש".

סוגי פורמולת חלב

ישנם סוגים שונים של פורמולת חלב זמינים. הנה כמה דוגמאות:

  • מוכן לשימוש: חלב זה מעשי מאוד מכיוון שהוא אינו דורש שום הכנה. החיסרון הוא שזה יקר.
  • נוזל מרוכז: יש לערבב חלב זה עם כמות שווה של מים.
  • אבקת חלב: להכנת אבקת חלב יש לערבב 2 גרם מים עם כף אבקת חלב. זוהי האפשרות המומלצת ביותר מכיוון שניתן לשמר אותה לאורך זמן. זה גם הכי חסכוני.
  • פורמולות חלב מיוחדות זמינות לילדים עם צרכים ספציפיים. למשל, קיימות פורמולות לילדים עם ריפלוקס. קיימות גם פורמולות עבור פגים או תינוקות שנולדים עם משקל נמוך. יש אפילו פורמולות מיוחדות העשויות מפולי סויה וחומרים היפואלרגניים.

אפשרויות החלב השונות הללו מכילות חומרים מזינים הדומים לאלה המצויים בחלב אם. הם עוזרים לחזק את המערכת החיסונית וההגנה של הילד. הם מכילים גם ויטמינים ומינרלים חשובים.

תסמינים של אלרגיה לחלב

ישנם סימנים מסוימים של אלרגיות כגון פריחות בפנים או בפי הטבעת. ילדים עשויים גם לסבול משלשולים או עצירות. במקרים מסוימים, הצואה שלהם עשויה להיות קשה, מעטה בכמות וקומפקטית מאוד.

בהזדמנויות אחרות, תינוקות עלולים להתעצבן או לבכות לאחר אכילה. הם עשויים אפילו להקיא או לחוות אי נוחות כשמגיע הזמן לישון. אם אתה מבחין באחד מהתסמינים הללו, השהה את פורמולת החלב ופנה לרופא הילדים שלך.

האכלת ילדכם בכמות החלב הנכונה צריכה להיות אחת מהעדיפויות העיקריות שלכם כהורים. לכן, נסה לוודא שאתה מעודכן היטב ועומד בפרמטרים שנקבעו.

שאל את הרופא שלך לייעוץ אם יש לך שאלות או חששות.