הנשיקות של אמא יכולות לרפא "כמעט" הכל

הליטופים והחיבוקים של אמא מעדיפים את התפתחותה של מערכת חיסון חזקה יותר
הנשיקות, הליטופים והחיבוקים של אמא מעדיפים את התפתחותה של מערכת חיסון חזקה יותר.

הנשיקות של אמא הן התרופה הטובה ביותר. זה עובד על דמעות, פחד להיות לבד בעריסה בלילה, בעיות עיכול, שריטות בברכיים והימים שבהם ילדיהם סובלים מהצטננות או חום.

למחווה הזו הטעונה בויטמינים רגשיים "כמעט" השפעה זהה לאנטיביוטיקה.

אמהות ואבות חיבה שאוהבים לתרגל את אמנות החיבוק, הנשיקה והגידול של ילדיהם באווירה חיובית מייצרים יתרונות מרובים נפלאים עבור ילדיהם.

כדאי להיזכר במחקרים שביצעה אנה פרויד (בתו של זיגמונד פרויד) על הבריאות הפסיכולוגית והרגשית של ילדים.

עבודתה הייתה חלוצה בחשיבותה של דמות אם בחיי ילדיהם. אמהות מספקות חיבה שעוזרת לילדיהן לצמוח בבריאות טובה, בגרות, אושר וביטחון אישי.

אנה פרויד הגנה על הצורך להביא ילדים לשחרור מבית החולים בהקדם האפשרי. אם היו צריכים להתקבל, היא האמינה שחיוני שילדים יהיו קרובים לאימהות שלהם. כשהם כאלה, ההתאוששות של ילדים מתרחשת מהר יותר.

ברור שלדמות האם (כמו גם לדמות האב) אין יכולות ריפוי פורמליות כלשהן. עם זאת, הרגשות החיוביים שלהם משדרים רוגע, בטיחות ורווחה אשר מובילים להחלמה מהירה.

היום כאן ב"גוגל" נרחיב על נושא זה

הנשיקות, הליטופים והחיבוקים של אמא מעדיפים את התפתחותה של מערכת חיסון חזקה יותר

נוכחות של אמא יכולה לגרום לנו להרגיש בטוחים, מוגנים ואהובים. זה גורם למוח של התינוק לייצר פחות מתח ולכן יש פחות קורטיזול בדם.

בואו ניקח דוגמה. ג'יימס הוא תינוק בן 5 חודשים שלא מטפלים בו כשהוא בוכה. מאז שנולד החליטו הוריו שעליו להתרגל לישון לבד במיטתו בהקדם האפשרי.

הנשיקות של אמא הן התרופה הטובה ביותר
הנשיקות של אמא הן התרופה הטובה ביותר.

הוריו של ג'יימס לא מבינים שהבכי שלו נגרם מפחדים. הוא מרגיש את התחושה של להיות לבד ונטוש. הוא רחוק ממה שהוא הכי צריך: העור של אמא שלו.

מוחו של ג'יימס יסבול מיותר מתח, פחד וחרדה. יהיו לו רמות גבוהות יותר של קורטיזול בדם. כל זה יגרום למערכת החיסון שלו להיחלש יותר ויותר עד שהיא רגישה יותר לזיהומים.

מצד שני, לתינוק שיקבל נשיקות קבועות מאמהותיו וחיבוקים מאביו יופרשו כמויות מוגברות של אנדורפינים ואוקסיטוצין.

זה קורה גם אצל ילדים שתמיד מתנחמים ומטפלים בהם. המערכת החיסונית שלהם מתחזקת והקשר שהם חולקים עם הוריהם מתעצם.

לחנך בנשיקות ובצחוק על מנת לייבש את הדמעות

נשיקה היא לא רק מחווה המשמשת לאישור מחדש של קשרים. אנו מציעים גילויי חיבה פשוטים אלה לאנשים השוכנים בליבנו, אנשים שאנו אוהבים.

משהו בסיסי כמו נשיקה על הלחי או על ראשו של התינוק הקטן יכול להעניק תחושה מהנה מיידית. תחושה זו מקבלת עד מהרה קונוטציה חיובית במוחו של הילד. לפני שאנו יודעים זאת הם כבר מתחילים להבין את שפת האהבה.

  • כשהתינוק גדל ומתחיל ליצור קשר נוסף עם העולם; בבית, במשפחה, במעון או בגן, הם גם יתקלו באתגרים ובקשיים הראשונים שלהם.
  • תאמינו או לא, הנשיקות והחיבוקים שאנו מציעים לילדינו לאחר נפילה או כאשר אנו אוספים אותם מהמעון הן שתיהן מחוות נהדרות לעידוד כוחם.
  • אף ילד לא הופך "מפונק" על ידי קבלת אהבה. זה ליטוף רגשי. דרך לנחם אותם ולהודיע להם שמה שלא יקרה, אנחנו תמיד נהיה שם בשבילם. תמיד נשחרר את הלחץ שלהם. לגרום להם לצחוק, לטפל בהם ולגרום להם להרגיש בטוחים בכל צעד.

כולנו יודעים שיבוא יום שבו הם ירגישו "נבוכים" מגילויי החיבה הנמרצים האלה. עם זאת, זכרו, זה רק מעשה. נשיקה בלתי צפויה יכולה להיות גם תרופה לנער.

זה לא משנה שהדאגות והדאגות שלהם קצת יותר מורכבות בגיל הזה. עמוק בפנים כל נער ומבוגר נשאר "ילד" הזקוק לחיבה.

אז, לעולם אל תטיל בכך ספק. אל תתאפק. לחנך בנשיקות, הן גם התרופה הטובה ביותר ללב.

פופולריים