10 טיפים לראיון עבודה לבני נוער

היום נציע 10 טיפים לראיונות עבודה לבני נוער שמחפשים עבודה
היום נציע 10 טיפים לראיונות עבודה לבני נוער שמחפשים עבודה.
בגיל ההתבגרות, בני נוער רבים מקבלים את ההתנסויות הראשונות שלהם בעולם העבודה. היום נציע 10 טיפים לראיונות עבודה לבני נוער שמחפשים עבודה.

יציאה לראיון עבודה יכולה להיות חוויה מרתיעה, במיוחד עבור בני נוער חסרי ניסיון. במאמר הבא, נספק 10 עצות מועילות לראיונות עבודה לבני נוער.

כשהולכים לראיון עבודה ראשון, השאלה שבני נוער רבים שואלים היא: איזה סוג של תדמית עלי לוותר? ויש רק מילה אחת לתאר את מה שצריך: גישה.

בפועל, הגישה הנכונה פירושה לחשוף מי אתה באמת – תחושת האחריות, הספקות והרצונות שלך.

10 טיפים לראיון עבודה לבני נוער

לפני ראיון העבודה

טיפים לראיון עבודה לבני נוער
טיפים לראיון עבודה לבני נוער.

כדי לקיים ראיון עבודה מוצלח, ישנם מספר גורמים שבני נוער צריכים לזכור:

 • ערכו את המחקר שלכם על החברה והתפקיד. חשוב מאוד לחקור איזה סוג עבודה הם מציעים כדי שתוכלו להגיע לראיון בביטחון ובביטחון.
 • גלה על החברה עצמה. כדאי לברר מה החברה עושה, איך היא מרוויחה כסף, מי המתחרה שלהם, אם יש להם יותר ממיקום אחד וכו'. המעסיקים ישימו לב מיד שאתה יודע היטב למה נועד הראיון.
 • עצב את קורות החיים שלך סביב המחקר שלך. אם אתם בני נוער, אז כנראה שאין לכם הרבה מה לכלול בקורות החיים שלכם - לפחות באשר לניסיון בעבודה. עם זאת, זה יכול לשמש מכתב מצגת נהדר אם יש לו עיצוב טוב.
 • כלול בקורות החיים שלך פרטים על לימודים, יכולות וחוזקות בצורה הכי אלגנטית שאפשר. הדגש את ההיבטים בחייך שהופכים אותך לעובד חרוץ ואחראי. אם אתה מתקשה, בקש עזרה!
 • חזרו על שאלות ותשובות. כל ראיון עבודה מורכב מכמה שאלות המתמקדות בהכרת עמדותיו של המועמד. כדאי להגיב בצורה נינוחה וספונטנית לשאלות כמו: "למה אתה רוצה את התפקיד הזה?" כמו כן, תצטרך להיות מוכן לספק תשובה כאשר הם אומרים: "ספר לי על עצמך."

במהלך ראיון העבודה

 • ביגוד: זהו אחד ההיבטים המסובכים ביותר כאשר אתה נער שמתכונן לראיון עבודה. כאן, חשוב לזכור את האמירה: "אף פעם לא תוכל לעשות רושם ראשוני שני". המפתח הוא להשתמש בבגדי לבוש, אבל בלי להגזים. ומה שלא תעשה, הימנעי מג'ינס וחולצות טי.
 • אתה יכול להרחיב את החקירה הראשונית שלך בתחום זה. מהי התדמית שהחברה רוצה להציג לציבור? זכור שהתדמית האישית שלך לא כוללת רק את הבגדים שלך, אלא גם היגיינה אישית, שיער, איפור וכו'.
 • היו יותר מסתם בזמן : אם תגיעו לראיון 5 או 10 דקות מוקדם יותר, תהיו בטוחים שתזכו בכמה נקודות אצל המעסיק.
 • היזהר עם הגשת מועמדות לעבודה. סוכנויות תעסוקה רבות עשויות לבקש ממך למלא 2 או 3 עמודים של בקשת עבודה. אל תיתן שום סימן של אי נוחות בזמן שאתה עושה זאת. קראו כל שאלה והגיבו בצורה פשוטה. השתמש בכמה מילים והגבלת את השימוש שלך בשמות תואר, שמות קודמים וכינויים בגוף ראשון.
 • הדובדבן שבקצפת: כשאתה בעיצומו של הראיון, הראה קצת את חוש ההומור שלך - דוגמה בחינם. זה מרגיע דברים והופך אותך לחביב יותר. נסה להצביע על איזושהי איכות שהחברים והמשפחה שלך אוהבים בך. אתה יכול גם לציין משהו מעניין על הספר האחרון שקראת או ערך מעניין בבלוג שכתבת.
 • שפת גוף: זכור לשבת זקוף עם הכתפיים לאחור והחזה מעט גבוה. כשאתה מדבר, הסתכל למעסיק בעיניים. כשהמראיין מדבר, הנהן מדי פעם כדי להראות שאתה מקשיב. יחד עם זאת, שמור על צעד בטוח כשאתה נכנס. חייך כשאתה מברך את המראיין ובכל זמן אחר שמתאים.

"כדאי להגיב בצורה נינוחה וספונטנית לשאלות כמו: 'למה אתה רוצה את התפקיד הזה?' כמו כן, תצטרך להיות מוכן לספק תשובה כשאומרים: 'ספר לי על עצמך'".

לאחר ראיון העבודה

 • משוב: הראה שאתה מחויב ב-100% לתפקיד על ידי יצירת שאלות משלך. אם תרצו לדעת על שכר או פרטים נוספים על המשרה, תוכלו לשאול על "תנאים כלליים". עם זאת, אתה יכול גם לשאול שאלות הנוגעות יותר לתפקיד עצמו.
 • הודו והיו קשובים: יש מעסיקים שמעריכים מכתבי תודה לאחר ראיון. אתה יכול לעשות משהו מאוד פשוט שיאפשר למעסיק לדעת שאתה באמת מעוניין בתפקיד. אם לא תקבלו חדשות תוך 10 ימים, תוכלו להתקשר ולהביע התעניינות ישירות.

לסיכום, יציאה לראיון עבודה כשאתה נער יכול לפתוח את הדלת לעולם העבודה, לעולם המבוגרים. היו ספונטניים, סמכו על עצמכם לחלוטין והראו את הביטחון שלכם בפני המעסיק. ללא ספק, התפקיד יהיה שלך.

פופולריים