10 משפטים שאסור לומר לילדכם כשהוא בוכה

מסקנות לגבי המשפטים שאסור לומר לילדך כשהוא בוכה
מסקנות לגבי המשפטים שאסור לומר לילדך כשהוא בוכה.
קרא את אוסף המשפטים הזה שכדאי לך לא לומר לילדך כשהוא בוכה. הם בוודאי יעזרו לך באותם רגעים.

בכי הוא צורת ביטוי המשמשת למטרות שונות, כמו הבעת מטרד או צורך לספק צורך בסיסי כלשהו. למרות שאנו ההורים יודעים שזה המצב, יותר מפעם אחת, הגבנו בצורה לא הולמת עם ילדינו כשהם בוכים. אנחנו אפילו אומרים ביטויים מסוימים שיכולים להזיק להם.

לא משנה באיזה מצב רוח אנחנו נמצאים, הלחצים של חיי היום-יום ועומס המטלות, חשוב לעצור ולהרהר במה שאנחנו אומרים לקטנטנים שלנו בשעת לחץ. לכן, היום, נשתף רשימה של ביטויים שכדאי להימנע מלהשתמש בהם בעת בכי. אל תחמיצו את זה!

מה לא להגיד לילד שלך כשהוא בוכה

אתה צריך לזכור שכאשר ילדים בוכים, תמיד יש סיבה. ולמרות שאצלנו זה מטופש או משהו לא משמעותי, עבורם זה יכול להיות משהו מאוד רציני.

עבור תינוקות צעירים, בכי הוא הדרך היעילה ביותר לתקשר. כאשר הם גדלים ויש להם את המילים להעביר את הרעיונות שלהם, בכי הוא דרך להביע את הרגשות שלהם.

כשהם מתמודדים עם בכי, ההורים מגיבים אוטומטית ב"אל תבכה" או "תפסיק לבכות", אבל ביטויים מסוג זה עלולים להזיק יותר ממה שאנו חושבים ועלינו להימנע מהם.

היבט בסיסי של הורות הוא אימות הרגשות והרגשות שלהם, לא לעכב אותם. אם הם צריכים לבכות, הם צריכים, ואנחנו לא צריכים לעצור אותם או להביך אותם על כך.

לעולם אסור לנו לרמוז שבכי הוא דבר רע.

לאחר מכן, נשתף רשימה של ביטויים שאסור לך לומר לילדים שלך כשהם בוכים.

1. תפסיקו לבכות כבר עכשיו!

כאשר אנו אומרים ביטויים מסוג זה, אנו מדחיקים את הבעת הרגשות של ילדינו ואת הדרך שלהם לפרוק. לכן, אנחנו לא מצליחים לאמת את הרגשות שלהם.

הרבה יותר טוב להשתמש בביטויים אמפתיים יותר, המשמשים לתמוך בהם באותו זמן.

2. בנים לא בוכים

זה ביטוי מאוד מזיק ולא הוגן. בעזרתו אנו משדרים מסר סקסיסטי מאוד, כאשר אנו אומרים לבן שלנו שבנים חייבים להדחיק את הרגשות והרגשות שלהם.

לכולנו יש את הזכות לבכות כשמתחשק לנו כי הבכי חורג ממגדרים. בנוסף, חיוני ללמוד להביע רגשות כדי להפוך למבוגרים בריאים.

3. בכי זה לתינוקות ואתה כבר לא תינוק

בושה ולעג לילד זה לא טוב בשום פנים ואופן. עם הביטוי הזה, אנחנו מדגישים שבכי הוא משהו שצריך להתבייש בו ולכן להדחיק.

עלינו להבהיר שהצורך לבכות לא נובע מחוסר בגרות, וגם לא משהו בלעדי לתינוקות.

4. אתה הולך לבכות על זה?

לפעמים הסיבה לבכי של ילדנו עשויה להיראות לנו טיפשית, אבל בכל זאת, עלינו להבין שההתפתחות הרגשית שלהם שונה משלנו. מסיבה זו, אל לנו לומר לקטנטנים מהי סיבה טובה לבכות ומה לא.

עוד ביטויים שאסור לומר לילדך כשהוא בוכה
עוד ביטויים שאסור לומר לילדך כשהוא בוכה.

אסור לנו לשכוח שבכי הוא סוג של תקשורת כשאין מילים להביע את מה שאתה מרגיש. כמו מבוגרים, ילדים בוכים מסיבות שונות ומרגישים אחרת.

5. אתה תמיד בוכה, אתה לא יודע איך לעשות שום דבר אחר!

אם נשתמש בביטוי זה לעתים קרובות, בסופו של דבר נדחק את הרגשות של ילדינו והם יבינו שבכי הוא משהו שלילי שעליהם להסתיר. לכן, אם אי פעם השתמשת בו, הסר אותו מאוצר המילים שלך.

ביטוי מסוג זה פוגע במידה ניכרת בהערכה העצמית שלהם, מכיוון שהם מדגישים שהם בוכים כי הם לא יודעים איך להתמודד עם המצב.

עוד ביטויים שאסור לומר לילדך כשהוא בוכה

6. אם תמשיך לבכות, אני לא הולך להקשיב לך

הביטוי הזה מייצר תסכול אצל הקטנים, שכן על ידי התעלמות מבכי שלהם, אנחנו גורמים להם להרגיש בוז בגלל מה שקורה להם. בנוסף, זה גורם להם להרגיש חסרי ליווי או טיפול וגורם להם לתסכול וכעס. לבסוף, הם מבינים שכשהם צריכים לבכות, הם לא יכולים לבוא אלינו.

כשילדים בוכים, זה בגלל שמשהו משפיע עליהם וזו הדרך שלהם לבטא את זה.

7. אם אתה הולך לבכות, אני אתן לך סיבה לבכות

השימוש באיום הזה כדי לחנך ילדים הוא אף פעם לא בחירה טובה. בנוסף לאי אימות הרגשות שלהם, אנחנו גורמים להם לחוש פחד. לעולם לא ניתן להשתמש או להתיר אלימות על ידי הורים בחינוך ילדיהם.

8. כולם מסתכלים עליך

זה עוד אחד מהביטויים שההורים משתמשים בהם הכי הרבה אבל כדאי להפסיק להשתמש בהם.

ניסיון למנוע מילדך לבכות מתוך מבוכה לא יגרום לו להרגיש טוב יותר. בנוסף, עם הביטוי הזה, אנחנו גם מעודדים אותם להדחיק ולהסתיר את רגשותיהם.

9. אל תגזימו

כשאנחנו אומרים לילד לא להגזים, אנחנו לא מצליחים להעריך את הרגשות שלו או להצדיק את המצבים שגרמו לו לבכות. באופן דומה, אם אנחנו אומרים להם שמה שקרה הוא לא כל כך נורא כמו שהם עושים את זה, מה שזה לא יהיה, אנחנו לא מספקים את התמיכה או ההבנה שהם צריכים באותו רגע. בטווח הארוך, כשקורה להם משהו, הם לא יבואו אלינו.

10. לך תבכה במקום אחר, אני לא רוצה לשמוע אותך

הורים עשויים לחשוב שאם נפסיק לשים לב לילדינו כשהם בוכים, הם יפסיקו לעשות זאת. אבל, במציאות, המסר שמגיע אליהם הוא שהם לבד, וזה פוגע בקשר הרגשי עם המבוגרים שלהם.

אסור לשכוח שכשילד בוכה, זה בגלל שהוא מרגיש כועס, עצוב או מפחד. לכן, לעזוב את הצד שלהם היא לא האפשרות הטובה ביותר על מנת לפתח התקשרות מאובטחת.

מסקנות לגבי המשפטים שאסור לומר לילדך כשהוא בוכה

כפי שאמרנו לאורך המאמר הזה, כשהילד שלך בוכה, זה בגלל שמשהו קורה לו. עד כמה שהסיבה נראית לכם חסרת משמעות, ילדכם זקוק לתמיכה ולהבנה של הוריו.

בכי הוא הדרך להביע רגשות כאשר מילים אינן מספיקות כדי לעשות זאת. בדרך זו, חשוב להעריך את הרגשות שלך ולתמוך בילד שלך, ללא קשר לנסיבות.

אם אי פעם השתמשת באחד מהביטויים הללו או עדיין עושה זאת, שקול להסיר אותם מהרפרטואר שלך ולהשתמש בביטויים חיוביים ובונים יותר.