5 חטיפים ילדים יכולים ליהנות מחוץ לבית

הכנת חטיפים שילדים יכולים ליהנות מהם מחוץ לבית יכולה לתרום רבות לגדילה ולהתפתחות הבריאה שלהם
הכנת חטיפים שילדים יכולים ליהנות מהם מחוץ לבית יכולה לתרום רבות לגדילה ולהתפתחות הבריאה שלהם.
ישנם חטיפים רבים שילדים יכולים ליהנות בהם, הכוללים טעמים מתוקים ומלוחים, מוצרי חלב ופירות. עם זאת, יש כמה קווים מנחים חשובים להורים שעליהם לפעול כדי להבטיח שלילדיהם יש תזונה בריאה ומזינה.

התזונה של ילדיכם עושה עולם של הבדל בהתפתחותם. הכנת חטיפים שילדים יכולים ליהנות מהם מחוץ לבית יכולה לתרום רבות לגדילה ולהתפתחות הבריאה שלהם. חטיף צריך להיות מזין, לספק אנרגיה וכמובן לעורר תיאבון.

זה אולי נראה כאילו יש יותר מדי דרישות. איך אתה יכול להכין את החטיפים של הילדים שלך מבלי לכלול אי פעם חומרים מזינים לא בריאים, סוכר או שומנים רוויים? ובכן, כדאי לשלב דגנים, חלב, פירות וחלבונים שונים ככל האפשר.

ישנן אפשרויות רבות של חטיפים לבחירה: פרוסת לחם עם כוס חלב, אגוזים או מאפינס משיבולת שועל טעימים ובריאים לילדים. וודאו כי בעת הכנת חטיפים, אתם מוסיפים נופך של יצירתיות כדי שילדיכם יוכלו ליהנות מהם.

החשיבות של חטיפים בתזונה של ילדיכם

חטיפים משמשים כאמצעי בין ארוחת צהריים לארוחת ערב. ילדים צורכים כל הזמן קלוריות וזקוקים לארבע עד חמש ארוחות ביום. כל ארוחה צריכה לספק את הצרכים התזונתיים של השעה ביום (בוקר, אחר הצהריים, ערב).

ארוחות צהריים וערב צריכות לספק 30% מהקלוריות היומיות. ארוחת הבוקר צריכה לספק 25%, וחטיפים צריכים לספק 15%. באמצעות הנחיות אלו, לילדיכם תהיה תזונה מאוזנת.

הכינו חטיפים באמצע אחר הצהריים, כשהילדים שלכם כבר עיכלו את ארוחת הצהריים שלהם. בשלב זה, גופם דורש אנרגיה חדשה. החטיפים לא צריכים להיות במידות גדולות, אבל הם צריכים להיות קלים מספיק כדי שעדיין יהיה לילדיכם תיאבון לארוחת ערב.

5 רעיונות מזינים לחטיפים שילדים יכולים ליהנות מחוץ לבית

לחטיפים צריך להיות טעם מיוחד. חטיפים עשירים בטעמים מלוחים ומתוקים הם המהנים ביותר, בדומה למיני ארוחת צהריים.

לדוגמה, כוס חלב או מיץ תעניק לילדים את הנוזלים שהם צריכים, יחד עם חמשת טעמי החטיפים הטעימים האלה. החטיפים האלה עשויים לפתות אותך להכין ולצרוך אותם מיד רק על ידי קריאה עליהם.

1. גבינה, פטה או פרוסות בשר חזיר על בגט

מרכיבים אלה יוצרים כריכים פשוטים מאוד, אבל הם מספקים את הקלוריות והחלבונים הדרושים לילדיכם אחר הצהריים. מספיקות רק שתיים או שלוש מנות מכל אחת כדי שהילדים שלכם ירגישו מרוצים. עבור המשקה, אתה יכול לבחור להגיש את החטיף הזה עם מיץ או חלב שוקולד.

2. דגנים, יוגורט ופירות

רעיונות מזינים לחטיפים שילדים יכולים ליהנות מחוץ לבית
רעיונות מזינים לחטיפים שילדים יכולים ליהנות מחוץ לבית.

כשהילדים שלכם אוכלים את החטיפים האלה מחוץ לבית, חתכו את הפירות לנוחיותם. חיתוך הפרי מקל עליהם לאכול אותו.

באופן אידיאלי, תפריד בין הדגנים, היוגורט והפירות. הילדים שלכם יכולים לערבב אותם לפני שהם אוכלים אותם. זוהי אלטרנטיבה מיוחדת לילדים העוסקים בספורט וזקוקים לחלבונים וויטמינים בכמויות גדולות.

3. מאפינס גזר, בננה או דלעת וחלב

אפיית חטיפים לילדיכם כל יום נשמעת יותר מדי. עם זאת, אם מכינים את החטיפים פעם בשבוע ומחלקים את המנות כל יום, אז המשימה לא כל כך מרתיעה. יש הרבה רעיונות למתכוני מאפינס לבחירה.

4. עוגיות תוצרת בית משוקולד מריר, קוקוס, אגוזים ושיבולת שועל

אין ספק שחטיפים המכילים אגוזים מיועדים לילדים שזקוקים להרבה אנרגיה. אין דבר טוב יותר מאשר ליהנות מהחטיף הזה עם כוס חלב על בסיס צמחי: קוקוס, שקדים או סויה הם רק כמה אפשרויות לבחירה.

יש הבדל בין עוגיות תוצרת בית לבין עוגיות שנרכשו בחנות. עוגיות תוצרת בית קלות להכנה והן הרבה יותר בריאות.

5. פיצה דקה עם קמח מלא, גבינת עיזים, מוגש עם מיץ פירות

לפיצות תוצרת בית יש טעם שאין שני לו והן טעימות מאוד. אתה יכול להוסיף גבינת פרמזן, ארוגולה וזיתים.

טיפים לאחסון חטיפים

"ארוחות צהריים וערב צריכות לספק כל אחת 30% מהקלוריות היומיות. ארוחת הבוקר צריכה לספק 25%, וחטיפים צריכים לספק 15%".

לסיום, הנה עוד טיפ חשוב. ודאו שיש לכם מיכל מתאים לאחסון חטיפים של ילדיכם, כמו שקיות מזון עם אטימה הדוקה או טאפרוור, שניתן להשתמש בהן אלף פעמים ולא יגרום לזיהום.

יש צורות ועיצובים שונים, אבל אל תקנו גדולים. להיפך, החטיף חייב להיות מכיל בצורה מושלמת. כמו כן, שקול להשתמש בבקבוקים לשימוש חוזר לחלב ולמיץ.

פופולריים