שיטת הפדגוגיה של קוסטיני: למד עוד

שיטת הפדגוגיה של קוסטיני שואפת להתמקד בילד ולהכניס את העולם האמיתי לכיתה
שיטת הפדגוגיה של קוסטיני שואפת להתמקד בילד ולהכניס את העולם האמיתי לכיתה.
שיטת הפדגוגיה של קוסטיני שואפת להתמקד בילד ולהכניס את העולם האמיתי לכיתה. קרא את המאמר של היום כדי ללמוד עוד.

לאורך ההיסטוריה של הפדגוגיה, היו מורים ופרופסורים שהיה להם אומץ לנסות לשנות את צורות החינוך המסורתיות. בתי ספר מודרניים כוללים רעיונות וחוויות של מחנכים שהוכיחו את החשיבות של חיבור בית הספר לחיים האמיתיים. היום, נדבר על אחד מאותם מורים על ידי התבוננות בשיטת הפדגוגיה של קוסטיני.

הפדגוגיה של אולגה קוסטיני אינה ידועה במיוחד ואינה זוכה להכרה רחבה. עם זאת, השיטה שלה מורכבת מחוויות הכשרה חדשניות שהיו מורשת חשובה לפדגוגיה המודרנית.

מי הייתה אולגה קוסטיני?

אולגה הייתה מורה ופדגוגית מרוסאריו, במחוז סנטה פה, ארגנטינה. היא נולדה בשנת 1898. בהדרכת אחותה לטיסיה, הקדישה אולגה את כל חייה לחינוך ולשינוי החינוך המסורתי. באופן כללי, היא רצתה להחליף בית ספר. באופן ספציפי, היא רצתה להפוך את זה מסביבה המבוססת על למידה, עונשים ונזיפות. יתרה מכך, היא האמינה שאסור להינתק מהעולם החברתי, העבודה והפוליטי.

במסגרת תיאוריות בית הספר החדש, אולגה קוסטיני, בארגנטינה של המאה העשרים, השתתפה והובילה פרויקט חינוכי גדול. הפרויקט שלה החל להתממש ב-1930 עם התנסות בפיילוט בבית ספר ברפאלה, עיר במחוז סנטה פה. בית הספר קיבל את השם Escuela Serena (בית ספר רגוע) או Escuela Viva (בית ספר חי), ומטרתו הייתה לתת לחיי בית הספר משמעות חדשה.

בית ספר סרינה ושיטת הפדגוגיה של הקוסטיני

שיטת הפדגוגיה של קוסטיני נסבה סביב הילד והפוטנציאל שלו. במילים אחרות, זה התבסס על הרעיון שילדים יכולים וצריכים ללמוד דברים רבים מעבר לאנציקלופדיה. בנוסף, הוא התמקד בשימוש בשיטות לא מסורתיות. קוסטיני הגן על הרעיון שילדים צריכים להשתמש בדמיון, ביצירתיות ובחושיהם כדי ללמוד.

בנוסף, אולגה הקדישה תשומת לב רבה הן לביולוגיה והן לפסיכולוגיה של הילד בעת פיתוח השיטה שלה. וכדי להבין טוב יותר את האינדיבידואליות והאישיות שלהם, היא והתלמידים ארגנו חוויות חינוכיות חדשניות מאוד.

שיטת הפדגוגיה של קוסטיני נסבה סביב הילד והפוטנציאל שלו
שיטת הפדגוגיה של קוסטיני נסבה סביב הילד והפוטנציאל שלו.

כמו כן, היא רצתה להדגיש את הקשר עם הטבע, טיולים וטיולים. במוחה של אולגה, לא הייתה דרך טובה יותר ללמוד מאשר לבקר בפארקים המקומיים ובכיכרות העיר.

בנוסף, ארגנה גם סדנאות תיאטרון ובובות, וכן התנסות מעשית במוזיקה, ריקוד, שירה ושירה. עם כל ניסיון, המטרה של אולגה הייתה להביא את תלמידיה במגע עם סביבתם.

בכך, כל פעילות שהתלמידים עשו תעזור להם להתחבר לעולם האמיתי. כתוצאה מכך, ילדים יכלו סוף סוף לחבר את הלמידה שלהם לחייהם ולמצבים המשפחתיים שלהם.

באופן כללי, שיטת הפדגוגיה של הקוסטיני פועלת כדי להבטיח שהתלמידים חיים ולומדים מחיי היומיום שלהם. ובחיי היומיום שלהם, הם צריכים לשחק משחקים, לרקוד לפי פעימות וללמוד לעבוד אחד עם השני. במילותיה של אולגה, "מדובר ברפורמה עמוקה של האופן שבו אנו חושבים על בית הספר, מתן רוח חדשה ופתיחת דלתות הכיתה שלנו לחיים".

סיכום

לסיכום, התרומה הגדולה ביותר של שיטת הפדגוגיה הקוסטיני לחינוך היא שהיא אפשרה למחנכים להטיל ספק במערכת החינוך התיאורטית, המבוססת על משמעת. אולגה קוסטיני רצתה להפוך את החינוך למבוסס על סטודנטים והיא רצתה שהוא יכלול חופש מחשבה עם מצבים אמיתיים ומגרים המטפחים למידה.

כמו כן, תוכל לקרוא רבים מרעיונותיה, הרהורים וחוויות חינוכיות שלה כמחנכת במספר פרסומים וספרים. המשמעות היא שפדגוגים עתידיים יכולים ללמוד יותר על החוויות החינוכיות החדשניות של אולגה.

אז, כפי שאתה יכול לראות, שיטות ההוראה הנוכחיות שלנו ניזונו מהחזון הטרנספורמטיבי של מורים כמו אולגה. לכן, לילדים של היום יש גישה לחינוך מקיף, תוסס, פעיל ומורכב יותר. זה מאפשר להם למעשה לקשר את הלמידה שלהם לחיים האמיתיים.