משחקים ללמד ילדים את האלפבית

ריכזנו את המשחקים הטובים ביותר ללמד ילדים את האלפבית
מסיבה זו, ריכזנו את המשחקים הטובים ביותר ללמד ילדים את האלפבית.
האם אתה מחפש דרך מהנה ללמד ילדים את האלפבית? משחקים הם האפשרות הטובה ביותר, אבל אל תסתפקו רק בראשון שתמצאו! נסה את כל האפשרויות שלנו כי כל ילד לומד בצורה אחרת.

השלבים הראשונים של למידה ומשחקים תמיד הולכים יד ביד. הלמידה צריכה להיות מהנה וללכוד את תשומת הלב של הילדים. מסיבה זו, ריכזנו את המשחקים הטובים ביותר ללמד ילדים את האלפבית.

אותיות עץ ללמד ילדים את האלפבית

כאשר ילדים לומדים את האלפבית, הם צריכים לחקור ולחקור את הסביבה שלהם ואת כל מה שסביבם. שימוש זה לטובתך הוא רעיון מצוין, מכיוון שהם יתעניינו כבר מההתחלה. משהו פשוט כמו אותיות עץ הוא נקודת התחלה טובה.

משחק 1: הצב את האותיות

תן לילדים לקחת, לזוז ולסובב אותם. כעת, למשל, כתוב את האלפבית או את שמם באותיות גדולות, כדי שיוכלו לזהות את האותיות בקלות. לאחר מכן, אמור להם למצוא את האותיות עם אותה צורה ולהניח אותן על אלו שכתבת. זה מאוד דומה למשחק של הצבת צורות גיאומטריות דרך החור הנכון.

משחק 2: צייר את האותיות

כמה פעמים ציירתם את הידיים של ילדיכם על נייר והם היו המומים כשהם ראו שהידיים שלהם עדיין מצוירות ברגע שהסירו אותם?

למה לא לנסות את אותו הדבר עם אותיות? הם יכולים ליצור מילים פשוטות, כגון שמות המשפחה או חיית המחמד שלהם. כך, לאט לאט, הם גם ילמדו מה משמעות המילים הללו.

משחק 3: מכתב וציור

עבור המשחק הזה, אתה יכול להשתמש בחיות או חפצים יומיומיים שילדים יכולים לזהות בקלות. ככל שהן מכירות יותר את המילים וככל שיהיו קלות יותר לבטא אותן, כך ייטב.

מכיוון שהייצוגים הגרפיים חשובים מאוד, המטרה היא שכל אות תהיה קשורה לייצוג שלה. לדוגמה, ה"א" יכול להיות מטוס, ה"ג" גורילה והפרחים "f". אם תנסה להשתמש במספר ציורים של מילים שמתחילות בצלילים האלה, יהיה להן הרבה יותר קל לזכור את האלפבית.

קוד סודי ללמד ילדים את האלפבית

משחקים אחרים ללמד ילדים את האלפבית
משחקים אחרים ללמד ילדים את האלפבית.

הדינמיקה של המשחק היא פשוטה מאוד ותעזור לילדים לזכור את סדר האותיות. כדי לעשות זאת, כל מה שאתה צריך זה נייר ועיפרון. כתבו את האלפבית על פיסת הנייר והקצו מספר לכל אות (A 1, B 2, C 3...).

קח את המספרים כהפניה וכתוב מילה או ביטוי קצר רק עם המספרים המתאימים. הילד יצטרך להפעיל את החשיבה המופשטת שלו, הכתיבה והיכולת לקשר בין מספרים ואותיות.

בנוסף, הם יכולים ללכת צעד אחד קדימה. תן להם לכתוב הודעות סודיות משלהם כדי לראות אם הם יכולים לתקשר כמו מרגלים אמיתיים.

משחקים אחרים ללמד ילדים את האלפבית

ישנם עשרות משחקים ללמד את האלפבית כי ליצירתיות אין גבולות. כבר ראית כמה מהם. עם זאת, כעת אנו הולכים להתמקד במשחקים אחרים לילדים קטנים יותר. כי איך אפשר ללמד את האלפבית לילדים שעדיין לא יודעים לכתוב?

שירים

האפשרות הפשוטה (והיעילה ביותר) היא שימוש בשירים. הזיכרון המוזיקלי מדהים, מכיוון שאנשים זוכרים את המילים, הקצב והמנגינה של שיר גם לאחר שעבר זמן רב או למרות שהם מאמינים ששכחו אותו.

למה לא להשתמש בזה לטובתך? ילדים יהנו בזמן שהם ילמדו לדקלם את אותיות האלפבית.

אפשרות נוספת היא שאם לילד יש אלפבית לפניהם, עליו לעקוב אחר האותיות באצבעותיו בזמן שהם שרים את השיר. זה יאפשר להם לשייך צלילים לאיות.

מימיקה וקריאת שפתיים

משחקים חלופיים, כמו חיקוי, עוזרים לילדים לקשר את צורת האותיות לשמם. אתה יכול לעשות זאת במספר דרכים כדי לאפשר להם להפעיל שפת גוף וחשיבה מופשטת:

  • הם יכולים ליצור את צורת האותיות עם האצבעות או עם הגוף שלהם ולגרום לאדם אחר לנחש.
  • כמו כן, הם יכולים לצייר את האותיות באצבעותיהם באוויר או על פיסת נייר ולגרום לאדם אחר לנחש.

בנוסף, משחק קריאת השפתיים עוזר לילדים לבטא טוב יותר אותיות כשהם מדברים. ומכיוון שהם צריכים להגזים בצורת השפתיים ובמיקום הפה שלהם, זה תרגיל נהדר בהגייה.

פופולריים