כיצד להתמודד עם ניאופוביה מזון בילדים?

יכול לעזור לילדים להתגבר על ניאופוביה של מזון ולעודד אותם לנסות טעמים חדשים
זה, יחד עם הצגה נעימה חזותית, יכול לעזור לילדים להתגבר על ניאופוביה של מזון ולעודד אותם לנסות טעמים חדשים.
האם ילדכם נרתע מלהתנסות במאכלים חדשים? ייתכן שיש להם ניאופוביה במזון, שהיא לא יותר מאשר סלידה ממאכלים לא מוכרים. כאן, נספר לך את כל מה שאתה צריך לדעת על זה וכיצד להתגבר על זה.

למרות שהם אולי לא מכירים את השם, בוודאי כל ההורים יודעים על ניאופוביה של מזון. זהו, בפשטות, סירובם של ילדים לנסות מאכלים חדשים.

במאמר זה נספר לכם הכל על תופעה זו וכיצד תוכלו לפעול כדי לעזור לילדכם להתגבר עליה.

ניאופוביה במזון נפוצה מאוד בקרב ילדים רבים ברחבי העולם. למרות שהיא לא נכללת בקטגוריית ההפרעות הפסיכיאטריות שפותחה על ידי האגודה הפסיכיאטרית האירופית (APA), היא התנהגות שכיחה ביותר.

גורמים אפשריים לנאופוביה במזון

באופן מוזר, התנהגות זו קשורה למנגנון הגנה פרימיטיבי של בני אדם. בעבר, האדם שרד מאכילת צמחים. מכיוון שצמחים רבים מהווים סכנה לחייהם של אנשים, הם היו צריכים להיות זהירים ביותר בבואם לבחון אותם.

לעתים קרובות, דחייה זו של מאכלים חדשים על ידי ילדים נובעת מגורמים אחרים מלבד טעם בלבד.

לעתים קרובות, במיוחד מגיל שנתיים ואילך, התצוגה ההתנהגותית הזו אצל ילדים - שמוצגת לא רק ביחס לאוכל - היא למעשה החצנה של הרצון הגובר שלהם לעצמאות מהוריהם.

כמובן, המציאות היא שלילדים בגיל הזה יש עדיין קשרים עמוקים מאוד של תלות עם הוריהם.

בנוסף לכך, הילדות היא שלב בו ילדים מתוודעים לטעמים, ריחות ומרקמים חדשים. זה הגיוני לחלוטין שרבים מהם נראים מוזרים או חסרי תיאבון. עם זאת, עם הזמן, דעותיהם בנושא עשויות להשתנות.

לבסוף, חוויות שליליות בעבר יכולות להיות גם הטריגר לנאופוביה במזון.

זה עשוי להיות המקרה עבור אותם מזונות שגרמו להם בעבר להרעלת מזון, למשל. זה יכול להתרחש גם אם הם חוו מקרים קיצוניים יותר, כגון חנק או חנק, כתוצאה מאכילת מזונות מסוימים.

לאילו בעיות זה יכול לגרום?

ניאופוביה של מזון יכולה להתרכז סביב קבוצות מזון שלמות, כגון פירות או ירקות. לכן, עלולים להיווצר חסרים תזונתיים מסוימים שההורים צריכים לטפל בהם ולתקן.

במקרה זה, התייעצות עם תזונאית חיונית על מנת לדון בצרכים התזונתיים המיוחדים של כל ילד ולמצוא פתרון לבעיה. בכל מקרה, עלינו גם לשים לב שניאופוביה במזון היא בדרך כלל מצב חולף.

למרות שזה לא מצב שיש לגביו מחקרים חד משמעיים, ההערכה היא שברוב המקרים התנהגות זו נעלמת לאחר 6 או 7 שנים.

אם זה לא המקרה, זה יכול להפוך לבעיה רצינית כאשר הילד נכנס לגיל בית הספר. רוב הזמן בבית הספר, לילדים אין את אותן הזדמנויות לבחור את הארוחות שלהם בבית.

איך להתמודד עם ניאופוביה של מזון?

איך להתמודד עם ניאופוביה של מזון
איך להתמודד עם ניאופוביה של מזון?

כפי שציינו קודם, זה לגמרי מובן שיש מאכלים ספציפיים שאולי ילד לא יאהב. עם זאת, הוא או היא לא חייבים לפסול כל מזון אחר בקבוצת מזון זו.

במילים אחרות: אולי אתה לא אוהב תפוחים, אבל זה לא אומר שאתה לא יכול לאכול שום סוג אחר של פרי. הנהלים המומלצים לאירועים אלו הם הבאים:

1. תן דוגמה

מתן דוגמה היא תמיד האפשרות הטובה ביותר. אם אנחנו רוצים שהקטנה שלנו תאכל ברוקולי, אנחנו צריכים קודם כל לאכול אותו בעצמנו. אחרת, זה יהיה לגמרי לא הוגן לבקש משהו שאנחנו בעצמנו לא מוכנים לעשות.

ילדים רואים בהוריהם מודל לחיקוי. קל יותר להקנות הרגלים בריאים לילדינו אם הם רואים שגם אנחנו מוכנים ללכת אחריהם.

"נופוביה של מזון נפוצה מאוד בקרב ילדים רבים ברחבי העולם. מצב זה הוא כאשר ילדים מסרבים לנסות מזונות חדשים".

2. היו סבלניים ויצירתיים

אנחנו לא יכולים להציע לילד צלחת מלאה במשהו שמעולם לא אכל ולצפות שיסיים אותה. באופן אידיאלי, התחל בקטן, עם מנות קטנות מהאוכל החדש.

אתה יכול גם להציג את האוכל החדש לילדך בצורה כזו שהם אפילו לא יבחינו בנוכחותו.

למשל, שלבו אותו בעוגה, במרק או בשמנת, או אפילו בהמבורגר, במקרה של עגבנייה או ביצה. באמצעות הצעדים הקטנים הללו, תתקרב יותר ויותר אל היעד שלך.

בנוסף, גמילה של ילדים מהנקה על ידי מתן מזון מוצק יעילה למניעת ניאופוביה במזון. ככל שילד יתרגל מוקדם יותר למזון חדש, כך יהיה פחות קשה לשלב אותו בתזונה שלו.

3. אל תכריחו את ילדכם

כאשר אנו מכריחים ילדים לעשות משהו, הדבר היחיד שאנו עושים הוא להגביר את הסלידה שלהם מהדבר הזה. במקרה של אוכל, אנו יכולים ליצור דחיות אמיתיות לאורך זמן לארוחות מסוימות. הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לתת לזמן לעבור ולנסות שוב בעתיד.

עם זאת, זה גם לא אידיאלי להחליף מזון שילדים לא אוהבים לאוכל שהם אוהבים יותר. זה יכול ליצור קשר בין התנהגות רעה לתגמולים חיוביים שרק יחזקו את ההתנהגות.

לסיום, זה גם חכם לערב ילדים ברכישת האוכל ובתהליך ההכנה עצמו. זה, יחד עם מצגת נעימה חזותית, יכול לעזור לילדים להתגבר על ניאופוביה של מזון ולעודד אותם לנסות טעמים חדשים.

פופולריים