הביקור הראשון של בתך אצל רופא הנשים

הביקור הראשון של בתך אצל רופא הנשים לא יכלול בהכרח בדיקה גופנית
הביקור הראשון של בתך אצל רופא הנשים לא יכלול בהכרח בדיקה גופנית.
ביקור ראשון של אישה אצל רופא הנשים הוא ההזדמנות המושלמת לדבר על התפתחות ולבסס יחסי אמון. גלה עוד על הרגע החשוב הזה במאמר של היום.

ביקור ראשון של אישה אצל רופא הנשים יכול ליצור תחושת פחד מסוימת בקרב בני נוער. עם זאת, סוגים אלה של בחינות נחוצים כדי להבטיח שאין בעיות עם מערכת הרבייה שלנו.

אין גיל "נכון" לנשים צעירות לראות גינקולוג בפעם הראשונה. יש הממליצים ללכת ברגע שאישה צעירה מקבלת מחזור ראשון. נשים אחרות ממתינות עד שהן יהיו פעילות מינית.

אם לבת שלך יש שאלות לגבי הגוף או המיניות שלה, זו גם סיבה טובה לקבוע את הביקור הראשון שלה אצל רופא הנשים.

כאם, אנו ממליצים לעודד את בתך להעלות כל שאלה שתהיה לה במהלך הביקור. כדי להקל על כך, בתך יכולה לרשום את שאלותיה על פיסת נייר. ככה היא לא תשכח, גם אם היא תתעצבן.

הביקור הראשון של בתך אצל רופא הנשים

אין צורך להיבהל מכך שבתך פונה לרופא נשים. פנייה לרופא נשים צריכה להיות חלק משגרת החיים של כל נשים.

ביקורים קבועים עוזרים לזהות ולמנוע בעיות גינקולוגיות. יתר על כן, גינקולוגים יכולים לעזור לענות על כל שאלה שיש לנשים לגבי בריאותן הנשית.

ללא ספק, ישנם מצבים רבים הדורשים התייעצות חירום עם רופא נשים. דוגמאות כוללות יחסי מין לא מוגנים, איחור או החמצת מחזור, דימום נרתיקי חריג, בין היתר.

כמובן, תכנון הפגישה הראשונה שלהן עם גינקולוג יכול להיות קצת מפחיד עבור נשים צעירות. אבל זה גם עוזר להם להכיר איזה סוג של מבחנים ומבחנים מתרחשים במהלך המפגש הראשון הזה.

מה קורה בביקור הראשון אצל רופא הנשים?

נשים צעירות חשות לעיתים קרובות אי נוחות במהלך הביקור הראשון שלהן אצל רופא הנשים. עם זאת, זו לא צריכה להיות חוויה טראומטית.

להלן, נציע הסבר מפורט על מה יכלול הביקור הראשון:

1. הכנה לקראת התור

לעזור לבתך להתכונן לביקורה הראשון יהיה שימושי מאוד. קודם כל, הזכירי לבתך שמדובר בייעוץ רפואי, בדיוק כמו כל דבר אחר. חשוב לספק לגינקולוג את המידע הבא:

  • היסטוריה משפחתית או אישית של מחלות קשות כלשהן.
  • בעיות רפואיות אחרות, כמו אלרגיות או כאבי ראש.
  • כל תרופה שילדך נוטל באופן קבוע.
  • גיל במחזור הראשון.
  • תאריך המחזור האחרון.
  • משך המחזור האחרון או דימום.
  • תסמינים אחרים המתעוררים במהלך המחזור החודשי.

"נשים צעירות חשות לעיתים קרובות אי נוחות בביקורן הראשון אצל רופא הנשים. עם זאת, זו לא צריכה להיות חוויה טראומטית".

2. היסטוריה רפואית

הביקור הראשון של בתך אצל רופא הנשים
הביקור הראשון של בתך אצל רופא הנשים.

הביקור הראשון של ילדכם יתחיל בסקר של בריאותה הכללית, כלומר הרופא או האחות ישאלו סדרה של שאלות. זה תלוי בכל מטופלת להחליט אם היא רוצה את אמה נוכחת בזמן זה או לא.

במהלך התשאול ישאלו הרופא או האחות לגבי שגרת המטופל ובריאותו. המטרה היחידה מאחורי שאלות אלו היא לברר על מצב בריאותו הכללי של המטופל.

יתר על כן, זהו זמן טוב עבור הרופא להכיר את ההיסטוריה הרפואית של המטופל. הרופא ישאל אם בתך סבלה ממחלות או ניתוחים כלשהם, וכן יבדוק את המידע שבתך הכינה לפני התור.

לבתך תהיה גם הזדמנות להסביר לגינקולוג שלה מדוע החליטה לקבוע את התור הראשון שלה.

בשלב זה, היא יכולה להעלות כל שאלה שיש לה, גם אם היא מרגישה שהן עשויות להיראות מגוחכות. לאחר מכן רופא הנשים יחליט אם יש צורך בבדיקה גינקולוגית להשלמת הביקור.

3. בדיקה גופנית

הביקור הראשון של בתך אצל רופא הנשים לא יכלול בהכרח בדיקה גופנית. הרופא או המטופל עשויים להחליט להשתמש בפגישה הראשונה רק כדי לבסס אמון ולענות על שאלות.

אלא אם כן הרופא רואה בכך צורך או שהמטופלים פעילים מינית, אזי בדיקות גופניות הן אופציונליות. במהלך הבדיקה, הגינקולוג יבדוק את איברי הרבייה כדי לשלול בעיות כמו זיהום ומחלות. ברוב המקרים, בחינה זו אינה ארוכה או כואבת.

במקביל, הרופא יבצע גם בדיקת שד כדי לזהות גושים או הפרשות חריגות. שליטה זו נחוצה על מנת לגלות כל סוג של אסימטריה נפוצה במהלך התפתחות הגוף של בתך.

לבסוף, זכרו שהביקור הראשון אצל רופא הנשים הוא חלק חיוני מחייה של נערה מתבגרת. זוהי נקודת ההתחלה ליצירת יחסי אמון עם מומחה בריאות שיענה על השאלות האינטימיות ביותר של בתך.

לכן, אנו ממליצים לך לתת לבתך את החופש לבחור את רופא הנשים שלה. אולי היא תרצה לראות את רופא הנשים שלך, או ללכת עם המלצה של חברה.

במקביל, תן לה להחליט אם היא רוצה ללכת לבד או עם מישהו אחר. זה לגבי הגוף שלה, אז זה תלוי בה להחליט.

פופולריים