הבדיל בין זיהומים חיידקיים לנגיפים בילדים

נספר לכם כיצד להבחין בין זיהומים חיידקיים ויראליים בילדים
במאמר זה, נספר לכם כיצד להבחין בין זיהומים חיידקיים ויראליים בילדים.
זיהומים יכולים להיגרם גם על ידי חיידקים וגם על ידי וירוסים. חשוב ללמוד כיצד להבחין בין זיהומים חיידקיים לנגיפים.

ישנם וירוסים וחיידקים רבים בסביבה שלנו המסוגלים לגרום לזיהומים, הן במבוגרים והן בילדים. לעתים קרובות, קשה מאוד להבחין בגורם לאחד מזיהומים אלה, אפילו עבור מומחים. זה בגלל שהם דומים מאוד מבחינה סימפטומטית. במאמר זה, נספר לכם כיצד להבחין בין זיהומים חיידקיים ויראליים בילדים.

מהם וירוסים וחיידקים?

גם וירוסים וגם חיידקים הם מיקרואורגניזמים המסוגלים לגרום למחלות באנשים. עם זאת, בעוד שזיהום ויראלי תמיד גורם למחלה, זה לא המקרה עם חיידקים. ישנם חיידקים רבים הנמצאים באופן טבעי בגופנו הממלאים תפקידים חשובים. דוגמה לכך היא פלורת המעיים.

עם זאת, לא הכל כזה שחור או לבן. אם אינך שולט בכמות החיידקים הללו, במיוחד אלה האגרסיביים יותר, הם עלולים לגרום גם למחלות שונות. בנימה נוספת, ההתקדמות המדעית אפשרה להשתמש בסוגים מסוימים של וירוסים הידועים כבקטריופאג'ים כטיפול.

הבדלים

היכולת להבחין בין זיהומים חיידקיים ויראליים חשובה במיוחד בכל הנוגע לקביעת הטיפול. בעוד שאתה צריך לטפל בזיהומים חיידקיים עם האנטיביוטיקה המתאימה, וירוסים הם סיפור אחר. זיהומים ויראליים מטופלים בדרך כלל בצורה א-סימפטומטית עד שהגוף מסוגל להיפטר לחלוטין מהנגיף.

לכן, חיוני לקבוע במהירות אם הזיהום שלך הוא מווירוס או מחיידק. זה נכון במיוחד עבור זיהומים חיידקיים, כך שאתה יכול להתחיל עם אנטיביוטיקה מהר ככל האפשר.

סוגי זיהומים חיידקיים וויראליים

הזיהומים הנגיפיים השכיחים ביותר בילדים הם הצטננות, דלקת גרון, שפעת, אבעבועות רוח, חצבת, אדמת, חזרת, הרפס ומונונוקלאוזיס. בנוסף, ילדים חווים לעיתים קרובות גסטרואנטריטיס ותעוקת חזה, אשר נוטים להיגרם על ידי וירוסים.

באשר לזיהומים חיידקיים, הנפוצים ביותר בילדים הם קדחת השנית, שעלת, דלקות בדרכי השתן ודלקת אוזן. מצבים אלו נפוצים מאוד בגיל זה. כמו כן, ישנן כמה מחלות שעלולות להיגרם על ידי וירוסים וחיידקים. שתי דוגמאות הן דלקת קרום המוח ודלקת הלחמית.

הבדיל בין זיהומים חיידקיים לנגיפים בילדים
הבדיל בין זיהומים חיידקיים לנגיפים בילדים.

לבסוף, ישנן כמה מחלות ויראליות שעלולות להיות מודבקות ומסובכות על ידי זיהומים חיידקיים. זה המקרה עם דלקת אוזניים וסינוסיטיס.

הבדיל בין זיהומים חיידקיים לנגיפים בילדים

לחלק מהמחלות הללו יש סיבה ספציפית. לדוגמה, קדחת השנית נגרמת על ידי וירוס מסוים. בנסיבות אלו, האבחנה תהיה ברורה ותוכל להתחיל בטיפול המתאים באופן מיידי.

עם זאת, עם זיהומים רבים אחרים, קשה מאוד להבחין בין זיהומים חיידקיים ויראליים. רבות מהמחלות הללו עלולות לגרום לחום, חולשה, עייפות, כאבי שרירים ותסמינים לא ספציפיים אחרים אצל ילדים. בגלל זה, קשה מאוד להבין את הסיבה המדויקת.

במקרים אלו, המומחה יהיה זה שיבקש את הבדיקות הנדרשות כדי להגיע לאבחנה המדויקת. חלק מהבדיקות הללו כוללות בדיקת דם עם תרבית כדי לבדוק נוכחות של חיידקים מסוימים.

דוגמאות אחרות לבדיקות אבחון יכולות להיות תרבית של אקסודט או ריר, וזה המקרה עם זיהומים בדרכי הנשימה. בנוסף, ישנן תרביות צואה המשמשות לבדיקת גסטרואנטריטיס.

המשיכו לקרוא: הוויכוח סביב חיסונים

כיצד למנוע ולטפל בזיהומים

עבור רבים מהזיהומים הללו, ישנם חיסונים שימנעו מילדכם לקבל אותם. כמה דוגמאות של חיסונים אלה הם עבור שעלת וסוגים מסוימים של דלקת קרום המוח. לכן, חשוב ביותר לקחת את ילדכם לרופא הילדים לבדיקות ולוודא שהוא מעודכן בזריקות שלו. זכרו, חלק מהמחלות הללו יכולות להיות מסוכנות מאוד.

עם זאת, אם אתה בטוח שילדך מעודכן בזריקות שלו, והם מתחילים להציג תסמינים כלשהם, עליך ללכת לרופא הילדים כדי שיוכל לאבחן.

כפי שכבר הזכרנו, רוב הנגיפים בילדים יהיו קלים. בנוסף, אתה אמור להיות מסוגל לטפל בסימפטומים שלהם עם משככי כאבים ותרופות להורדת חום. במקרה של זיהומים חיידקיים, סוג האנטיביוטיקה שתיקח יהיה תלוי בסוג החיידק. זאת בנוסף לטיפול סימפטומטי.

כשזה מגיע להבחנה בין זיהומים חיידקיים לנגיפים...

יש כל כך הרבה זיהומים ויראליים וחיידקיים וכולם שונים מאוד. בנוסף, חלקם יכולים להיות רציניים מאוד עבור ילדכם.

לכן, הדבר החשוב ביותר בכל הנוגע להימנעות מזיהומים אפשריים הוא לוודא שילדכם מעודכן בזריקות שלו. כמו כן, עליך ללכת למומחה ברגע שאתה מבחין בתסמינים כלשהם. הם יהיו האדם הטוב ביותר להחליט כיצד לפעול בכל מקרה ומקרה.

פופולריים