טכניקות משמעת חיובית ויתרונות

לטכניקות משמעת חיוביות תהיה השפעה רבה על ילדיכם אם ישמרו עליהן בזמן ובצורה קוהרנטית
לטכניקות משמעת חיוביות תהיה השפעה רבה על ילדיכם אם ישמרו עליהן בזמן ובצורה קוהרנטית.
גלה על טכניקות משמעת חיוביות וחשיבותן בחיי היומיום של ילדים.

טכניקות משמעת חיובית מכוונות לחינוך ילדים באמצעות תקשורת בריאה ולא ענישה והטלה.

בעיקרו של דבר, משמעת חיובית מעודדת ילדים וצעירים לשתף פעולה ולהשתתף בתהליך הלמידה. באמצעות טכניקות אלו, ילדים לומדים לעמוד בדרישות בצורה בריאה.

במילים אחרות, משמעת חיובית עוסקת בשיתוף פעולה ולא בעימות. מתודולוגיה זו אינה מחפשת "משחק כוח" או היררכיה.

בדרך כלל עלינו לחזור על הפקודות שאנו נותנים לילדים עד שהם ימלאו אחריהם. כדי להימנע מהלחץ שסוג זה של התנהגות מייצרת, אתה יכול לבחור בכמה טכניקות משמעת חיוביות.

לדוגמה, אחת הטכניקות היעילות ביותר היא דיאלוג. זה משהו שהוא הכרחי לחלוטין אם אתה רוצה שהאדם השני (במקרה זה, הילד שלך) ישתף פעולה ללא עימות. זה מאפשר לך להשיג יעדים תוך קידום רווחה בו זמנית.

קשיים שכדאי לזכור

כאשר רוצים ליישם טכניקות משמעת חיוביות, עליכם לזכור שסביר להניח שלא נגיע לתוצאות הרצויות מיד. סבלנות היא המפתח.

כמה קשיים עלולים גם להפריע לך, וזה משהו נורמלי לחלוטין. לכל תהליך יש עליות ומורדות, במיוחד כשזה מגיע ללמידה.

אם אתה רוצה שילדיך יהיו פתוחים, עליך לקחת בחשבון את ההקשר שבו אתה מחליט ליישם טכניקות משמעת חיוביות.

חשוב מאוד שתתאמו גם את הטכניקות הללו בהתאם לגיל, הידע הקודם והאישיות של ילדיכם. לדוגמה, לא כדאי ליישם טכניקה עבור ילדים בני 3 בילדים בני 10.

זכרו שעליכם לדעת ליצור דיאלוג בריא עם ילדיכם אם אתם רוצים לעזור להם להתגבר על דעות קדומות, להסתגל למצבים שונים ולבצע את ההתאמות הנדרשות עבורם כדי להשיג את מטרותיהם.

הקשיים הנפוצים ביותר שעליך לשים לב אליהם הם הבאים:

  • גיל הילדים.
  • איכות הדיאלוג המבוסס (בין הורה לילד).
  • אמונות וידע שנקבע מראש (דעות קדומות).
  • רתיעה אפשרית (הנובעת מהשפעת הטכניקה והדיאלוג: מרדנות, אי הסכמה, אי נחת).

טכניקות משמעת חיובית

1. שמירה על תחושת אחריות היא המפתח. עליכם להבהיר לילדכם שמעתה והלאה הדברים יתחילו לעבוד אחרת. אתה לא תמיד עומד מאחוריהם ואומר להם מה לעשות כי זו האחריות שלהם, לא שלך.

יידעו לילדיכם את לוחות הזמנים של הפעילויות השונות שלהם (אכילה, מקלחת, עוצר). רשום להם את זה אם אתה צריך. אם תצליחו לארגן את כל זה יחד עם ילדכם, האפקטיביות תהיה גדולה יותר וההשפעה תהיה חיובית יותר.

אתה יכול לבחור בכמה טכניקות משמעת חיוביות
כדי להימנע מהלחץ שסוג זה של התנהגות מייצרת, אתה יכול לבחור בכמה טכניקות משמעת חיוביות.

2. למדו את ילדיכם להשתמש בשעון מעורר ותנו להם לנהל את הזמן שלהם בעצמם. לדוגמה, אם הם צריכים להתקלח בשעה 8, תנו להם לעשות זאת בעצמם. במילים אחרות, עזרו להם להבין עד כמה מועיל ומועיל להם לעשות דברים בעצמם.

3 ברגע שאתה וילדיך הסכמתם על אחריותם היומיומית, תן להם מקום, אל תפקח עליהם יתר על המידה. אתה יכול לתת להם תזכורות מסוימות מדי פעם, אבל אל תהפוך את זה לשגרה.

4 להיות אסיר תודה ולהכיר במאמצים שהם עושים. אתה לא צריך לערוך להם מסיבה רק בגלל שהם משתפים איתך פעולה, אבל וודא שאתה כנה והראה להם כמה אתה אסיר תודה עבורם.

5 אם אתם מרגישים שמצבים מסוימים חוזרים על עצמם לעיתים קרובות, שבו עם ילדיכם ותגידו להם שאתם רוצים למצוא פתרון לבעיה. תן להם לדעת כמה טוב וקל זה יהיה אם תעבדו יחד. עשו סיעור מוחות והגיעו יחד להסכמה (חשוב ששניכם תשתתפו בזה).

בחר את הרעיונות שאתה חושב שיכולים להיות שימושיים ושלול את השאר. הצע תוכנית פעולה והבין מה לעשות כדי לוודא שכולם מרגישים בסדר. חשוב שתוכנית הפעולה תתפתח לפעילות מהנה, משהו שמפגיש בין שניכם.

6 דבר איתם במקום לאיים עליהם. כך תמנעו תסכולים ומצבים רעים בסך הכל.

7 עצור לדקה. חשוב שתלמד אותם לקחת הפסקה כדי להחליט מה לעשות הלאה. זה יעזור להם לפתח סובלנות ללחץ ולהאיץ את תהליך קבלת ההחלטות שלהם.

8 נסה לשאול שאלות במקום לתת פקודות. חינוך הילדים שלך באמצעות ערכים ואהבה הוא הרבה יותר חשוב ויש לו השפעה גדולה יותר מאשר צעקות ועונשים.

9 ילדים לומדים על ידי חיקוי, כלומר הוריהם הם המודל לחיקוי שלהם. הורים אף פעם אינם מושלמים, רק נסו להיות קוהרנטיים ואחראים ככל האפשר. זכור שאתה מחנך את ילדך בכל מה שאתה עושה.

חשיבות המעקבים והשגרה

לטכניקות משמעת חיוביות תהיה השפעה רבה על ילדיכם אם ישמרו עליהן בזמן ובצורה קוהרנטית. זכרו שהתמדה היא המפתח והיא עוזרת לנו ליצור הרגלים, לכן חשוב מאוד שתחזקו את כל מה שנותן לילדיכם הרגשה של רווחה וסיפוק.

אין שום סיבה שתלחץ או תאתגר ילדים (או בני נוער) לעשות משהו. למד אותם לעבוד כצוות ולחפש תמיד את הצד החיובי בכל מצב.

זכור שילדים אוהבים הרמוניה, הומור טוב וכיף. לכן זה חיוני שתעניק להם גמישות מסוימת, וחשוב מכך, תיתן להם את כל התמיכה שלך.

יידעו לילדיכם מתי הם עשו עבודה טובה, אך גם יידעו אותם מתי הם צריכים להשתפר. מצא איזון.

כך תוכלו למנוע קונפליקטים ולמנוע מהיום להסתיים בנימה רעה. לבסוף, זכרו להתאזר בסבלנות. אחרי הכל, אנחנו לא מפסיקים ללמוד.

פופולריים