9 דרכים שבהן הגוף שלך משתנה לאחר ההריון

האופן שבו הגוף שלך משתנה לאחר ההריון יכול להוות סיבה לדאגה עבור נשים רבות
האופן שבו הגוף שלך משתנה לאחר ההריון יכול להוות סיבה לדאגה עבור נשים רבות.
נשים חוות מספר שינויים פנימיים וחיצוניים לאחר ההריון. במאמר זה נדבר על כמה מהם.

האופן שבו הגוף שלך משתנה לאחר ההריון יכול להוות סיבה לדאגה עבור נשים רבות. לכן חשוב לדעת כיצד הגוף שלך עשוי להשתנות לאחר הלידה. יחד עם זאת, כדאי לזכור שהמראה הפיזי שלך הוא לא הדבר היחיד שישתנה. המוח שלך עשוי גם להתחיל להתנהג אחרת .

הסיבה לכך היא ללדת חיים חדשים היא תהליך מופלא אך גם מעייף מאוד. לכן כל כך חשוב להקפיד על עצמכם במהלך ואחרי ההריון על מנת להחלים כראוי. ידיעת כל זה תעזור לך להתכונן טוב יותר לחוויות החדשות שעומדות בפניך.

"קבלת ההחלטה להביא תינוק לעולם היא חשובה. זה להחליט לנצח שהלב שלך יסתובב מחוץ לגוף שלך."

- אליזבת סטון -

במאמר שלהלן, תמצא רשימה של הדרכים שבהן הגוף שלך עשוי לחוות שינויים לאחר ההריון. אתה יכול לקחת על עצמך את כולם בצורה בריאה עם קבלה, סבלנות והרגלים טובים.

הדרך הנפוצה ביותר שהגוף שלך משתנה לאחר ההריון

1. נשירת שיער

נשירת שיער פתאומית היא שכיחה מאוד ויכולה להימשך עד שנה לאחר הלידה. הסיבה לכך היא ירידה ברמות האסטרוגן, אשר עולות במהלך ההריון ויורדות לאחר מכן. מצב זה בדרך כלל מתאזן בסביבות 7 או 8 חודשים לאחר הלידה.

2. צורת השדיים שלך

זו עוד אחת מהדרכים שבהן הגוף שלך משתנה לאחר ההריון. כאשר אם טריה מתחילה להניק, שדיה עלולים להרגיש נפוחים, מגורים ורגישים מאוד. ברגע שהעקביות של החלב שלה תתחיל להשתנות וגופה יתרגל להנקה, הם יחזרו לצורתם ולגודלם הרגילים.

3. מבנה הנרתיק שלך

לאור המתיחה הדרסטית של רצפת האגן במהלך ההריון והלידה, השרירים שלך הופכים רפויים יותר. יעברו מספר שבועות עד שהרקמה תחזור למיקומה המקורי ולצורתה הראשונית. למרבה המזל, יש משהו שאתה יכול לעשות כדי להאיץ את התהליך. מומחים ממליצים לעשות תרגילי קיגל כדי לגוון את החלק הזה של הגוף שלך.

4. עלייה במשקל

אחת הדרכים הבולטות ביותר שבהן הגוף שלך משתנה לאחר ההריון קשורה למשקל שלך. נשים עולות בממוצע כ-11 ק"ג במהלך ההיריון, אותם תשילו בהדרגה.

עלייה במשקל במהלך ההריון קשורה לשחרור של עודפי מים בתאים, במי השפיר ובשליה. וכמובן, חלק מהמספר הזה נוגע למשקל התינוק שלך.

5. מראה העור שלך

הדרך הנפוצה ביותר שהגוף שלך משתנה לאחר ההריון
הדרך הנפוצה ביותר שהגוף שלך משתנה לאחר ההריון.

לתנודות ההורמונליות המתרחשות במהלך ואחרי ההריון יש השפעה על העור שלך. זה נפוץ שיש הרבה כתמים כהים באזורים מסוימים של הפנים שלך.

אבל זה משהו שאתה יכול לשלוט באמצעות קרם הגנה. באותו אופן, סימני מתיחה עשויים להופיע בחלקים שונים של הגוף שלך. למרבה המזל, אתה יכול לטפל בהם עם שמנים וקרמים שונים.

שינויים פנימיים

6. התכווצויות בבטן

הרחם שלך מתכווץ וחוזר לגודלו הרגיל לאחר הלידה. צירים אלו כואבים ומרגישים כמו צירי לידה. הם תכופים במהלך ההנקה.

7. בעיות עיכול ושתן

זה נפוץ לנשים לחוות בריחת שתן לאחר לידה עקב מתיחה של שלפוחית השתן. אתה יכול לתקן זאת על ידי אימון שרירים ספציפיים. כמו כן, חלק מהנשים סובלות מטחורים ועצירות לאחר הלידה. בעוד ששני המצבים הללו יכולים להיות לא נוחים, תזונה בריאה תעזור לך לפתור את הבעיה.

8. אובדן החשק המיני

מכיוון שרמות האסטרוגן שלך יורדות ברגע שאתה יולד, זה לא נדיר להרגיש שהדחף המיני שלך צלל. פחד וכאב באזור איברי המין יכולים גם הם לתרום לירידה זו. אבל אל תדאג, עם הזמן, רמות ההורמונים שלך ותנאי הנרתיק שלך יחזרו לקדמותם .

9. דיכאון

אחד השינויים הפנימיים העדינים ביותר לאחר הריון הוא דיכאון. ישנן מגוון סיבות, הכוללות חוסר איזון הורמונלי, שינויים באורח החיים, חוסר מנוחה ואי נוחות גופנית. אמנם מדובר בתקופת מעבר, אך עליכם לתקשר עם יקיריכם ולחפש פתרון מתאים.

לסיכום, כל השינויים הללו לאחר ההריון באים יד ביד עם שינויים הורמונליים ופסיכולוגיים. למרות שהם עשויים להיות קשים להתמודדות במצבים רבים, אתה יכול לשמור עליהם בשליטה עם הטיפול הנכון.

התינוק שלך הוא לא היחיד שזקוק לתשומת לב לאחר הלידה. גם אמהות צריכות להקפיד לחיות אורח חיים בריא. קח את הזמן שאתה צריך כדי לנוח, לאכול טוב וליהנות מהאימהות במלואה.