האם אני יכול לקבל סתימות שיניים בהריון?

לדעת אם אפשר לקבל סתימות שיניים בהריון הוא ספק נפוץ מאוד בקרב אמהות לעתיד
לדעת אם אפשר לקבל סתימות שיניים בהריון הוא ספק נפוץ מאוד בקרב אמהות לעתיד.
יש אמהות שתוהות אם זה בטוח לקבל סתימות שיניים בהריון. אנו נספר לך את כל מה שאתה צריך לדעת על הליך זה.

לדעת אם אפשר לקבל סתימות שיניים בהריון הוא ספק נפוץ מאוד בקרב אמהות לעתיד. נשים בהריון חוששות לעיתים קרובות ללכת לרופא השיניים מכיוון שהן מאמינות ששום הליך אינו בטוח בשלב זה.

האמת היא שלמעשה יש צורך לבקר רופא שיניים במהלך ההריון על מנת למנוע סיבוכים. רופא השיניים בודק את מצב הפה שלך, מבצע ניקויים, מורח פלואוריד וקובע אם יש צורך בטיפול ספציפי כלשהו.

כמו כן, רופא השיניים ייתן עצות לגבי טיפול ספציפי בתקופה זו בחיי האישה. ואם יש צורך בהתערבות כלשהי, רופא השיניים ימליץ לאם לעתיד על הזמן הטוב ביותר לעשות זאת. המשיכו לקרוא כדי לגלות מה קורה עם סתימות שיניים בהריון.

חשיבות פנייה לרופא שיניים במהלך ההריון

כפי שכבר ציינו, פנייה לרופא שיניים חיונית לטיפול בפה במהלך ההריון. איש המקצוע יקבע את צרכי המקרה ובהתאם לאלו יבוצעו טיפולים במועד המתאים ביותר.

לפעמים, יש צורך לשלוט במצבים מסוימים ולבצע טיפולים סופיים לאחר שההריון מסתיים. במקרים אחרים, עדיף לפתור מצבים פשוטים יותר בזמן כדי למנוע סיבוכים או טיפולים מורכבים בעתיד.

שינויים מתרחשים במהלך ההריון שיכולים להשפיע על חלל הפה. הבחילות וההקאות של השליש הראשון, ההשפעה ההורמונלית, שינויים בתזונה ואי נוחות בעת צחצוח עקב דלקת חניכיים מקדמים את המראה של חורים.

בעיה שכיחה זו מורכבת מאובדן מינרלים מהשיניים. זה מתחיל להיראות כמו כתם פשוט אבל, ככל שהוא מתקדם, הוא הורס את מבנה השן. ללא טיפול מתאים, חורים עלולים לגרום לכאב וזיהום.

האם זה בטוח לקבל סתימות שיניים בהריון?

סתימות יכולות להיות שימושיות בטיפול בשיניים עששות. הם מורכבים מהסרת הרקמה הפגועה והחלפתה בחומר מלאכותי המחזיר את הצורה והתפקוד לשן.

יש אמהות שתוהות אם זה בטוח לקבל סתימות שיניים בהריון
יש אמהות שתוהות אם זה בטוח לקבל סתימות שיניים בהריון.

סתימות שיניים בהריון הן טיפולים פשוטים שרופא שיניים יכול לבצע בבטחה. טיפול זה אינו משפיע לא על העובר או על האם. לכן, עם התערבות פשוטה זו, ניתן לשלוט בחללים פעילים. אם אלה לא נפתרו, הם יכולים להתפתח לזיהומים או כאבים עזים שמשנים את ההריון. סיבוכים אלה יכולים לכלול הופעת צירים, לידות מוקדמות או תינוקות במשקל נמוך.

מה לקחת בחשבון בעת קבלת סתימות שיניים במהלך ההריון

כאשר הולכת לרופא השיניים, האישה ההרה צריכה תמיד ליידע או להזכיר לרופא השיניים את מצבה. רופא השיניים ייקח בחשבון גורמים שונים על מנת לקבוע את סוג הטיפול שיבצע. אלה כוללים את משך ההיריון, מצב בריאותה של האם וצרכי הפה.

למרות שכאמור לעיל, סתימות הן טיפול בטוח במהלך ההריון, ישנם שיקולים מסוימים שרופאי שיניים לוקחים בחשבון בדרך כלל. אלה הם כדלקמן:

  • תזמון: השליש השני הוא הזמן האידיאלי לסתימות שיניים במהלך ההריון. בשלב זה, בחילות, הקאות וזמן היווצרות איברי העובר כבר חלפו. לכן, בשלושת החודשים הראשונים של ההריון, יש לבצע רק הליכים דחופים, בלתי ניתנים לדחייה. לאחר החודש השלישי, האם תהיה נוחה יותר על הכיסא, מכיוון שהבטן שלה עדיין לא גדלה יותר מדי. בשליש האחרון, תקופות ארוכות של ישיבה באותה תנוחה בתוספת משקל וגודל הבטן עלולות להקשות על התהליך.
  • הרדמה: שימוש בהרדמה מקומית במינונים נמוכים אינו פוגע בעובר. במקרים של מחלה בסיסית או הפרעות הקשורות להריון, רופא השיניים יבחר בתרופה קלה יותר או ללא מכווצי כלי דם כדי למנוע סיבוכים.
  • צילומי רנטגן: באופן כללי, הם אינם נחוצים עבור סוג זה של הליך. עם זאת, אם הם בלתי נמנעים כי איש המקצוע רואה בכך צורך, המינונים של שימושים ברפואת שיניים בקרינה אינם מזיקים לעובר. בכל מקרה, על בעל המקצוע להניח מגן עופרת על הבטן ולהשתמש בכמות הכי קטנה שאפשר. על הרופאים להימנע מאורתופנטומוגרפיה, שהן צילומי רנטגן של הלסתות עם חשיפה גבוהה בהרבה.
  • הימנע מסתימות אמלגם: למרות שאין מספיק ראיות כדי להוכיח שאמלגם מזיק לעובר, לא נעשה בו שימוש במהלך ההריון. שחזורים אלה עשויים מסגסוגת של כסף וכספית, וזהו המרכיב האחרון שיש להימנע ממנו במהלך ההריון. לרופא השיניים יש חומרים אחרים בטוחים ואסתטיים יותר לשיקום השיניים.

בריאות הפה במהלך ההריון היא בסיסית

כבר הזכרנו שהשינויים הטמונים בהריון עלולים לגרום לנשים לסבול ממחלות בפה. טיפול בבריאות הפה חיוני כדי למנוע אי נוחות והשלכות חמורות יותר.

צחצוח שיניים וחניכיים שלוש פעמים ביום עם מברשת זיפים רכה ומשחת שיניים פלואוריד חיונית על מנת להעלים רובד חיידקים. יש להשלים זאת עם שימוש בחוט דנטלי. נשים בהריון לא צריכות להזניח את השלבים הללו, גם אם הן חוות סתימת פיות או רגישות, שכן הצטברות חיידקים בפה מחמירה את המצב.

יש לקחת בחשבון גם תזונה בריאה, מאוזנת ומגוונת. יש להימנע ממזונות עתירי סוכר, שכן הם לא רק לא בריאים אלא גם מקדמים התפתחות של עששת.

כמו כן, יש צורך לבקר את רופא השיניים לעתים קרובות במהלך ההריון. מומלץ ביקור אחד לשליש, אם כי יש להתייעץ מיד במקרה חירום. פנייה לרופא השיניים בביטחון וביצוע המלצותיהם מאפשרת לנשים בהריון לשמור על בריאות הפה שלהן בשלב חשוב זה.

פופולריים